Jackovy zápisky #11 – Penalta nadvakrát? To jsem v této kategorii ještě neviděl

Václav Trávníček • 28.02.2011

Vsetínští starší dorostenci učinili další krok k extraligovému play-off. Uplynulý víkend měli na programu pouze jedno utkání – s Českými Budějovicemi, druhým celkem tabulky. Valaši v něm dvakrát dotahovali vedení soupeře a v penaltovém rozstřelu rozhodli o vítězství za dva body. I když… penalta se musela opakovat, exekutor Slováček měl totiž rozepnutý řemínek u helmy. „Dva body pak v konečném součtu mohou hrát velkou roli. Třeba se díky nim nakonec posuneme do první osmičky, zaručující začátek vyřazovacích bojů na domácím ledě,“ řekl v jedenáctém díle Jakovým zápisků trenér Luboš Jenáček.

„Do utkání jsme vstoupili bez naší brankářské jedničky Tomáše Kohna, který si v předchozím zápase s Vítkovicemi vykloubil rameno. Šanci dostal mladý Mira Svoboda, ročník 1995. Chytal za nás potřetí a potřetí zachytal velmi dobře. Za tři zápasy dostal pět gólů, což je velmi slušné. Hlavně z něj ale vyzařuje klid, takže mu mužstvo věří. Na gólmanovi hra vždycky stojí. První třetinu jsme na soupeře vyslali šestnáct střel, ale na můj vkus to byl takový planý tlak. Málo jsme chodili do brány, málo jsme pracovali kolem brankoviště. Takže většinu střel soupeřův gólman chytal a moc nebezpečných situací neřešil. Pak jsme inkasovali gól na 0:1 – České Budějovice se dostaly do brejku, gólman vyjel, protihráč mu udělal kličku, a zavěsil do prázdné. O přestávce jsme si k tomu v kabině něco řekli a pak to byla taková tahaná. České Budějovice jsou v tabulce druhé a určitě zaslouženě. Mají v kádru dobré hráče a vždycky hrály útočný hokej. Museli jsme si dávat pozor, aby nám tam někdo neprokáčel a snažili se hrát dobře dozadu.

Myslím, že to byl pěkný zápas pro lidi, podařilo se nám i vyrovnat. Pak jsme nešťastně dostali branku na 1:2, byl to takový natřikrát doražený puk. Podařilo se nám ale Pepíkem Daňkem v přesilovce vyrovnat – právě prací na brankovišti a dorážkou z bezprostřední blízkosti. Utkání došlo až do nájezdů. Náš gólman chytil suverénně dva nájezdy, ke třetímu ani nemuselo dojít. Martin Ptáčník a Ondřej Slováček se nemýlili. Ondrova penalta se ale musela opakovat, soupeř totiž namítal, že neměl zapnutý řemínek u helmy. Rozhodčí tak musel nechat penaltu opakovat. Nevím, na této úrovni jsem něco takového neviděl. Nicméně podle pravidel to musel Ondra opakovat. Naštěstí proměnil i druhý nájezd a my byli rádi za dva body, které pak v konečném součtu mohou hrát velkou roli. Třeba se díky nim nakonec posuneme do první osmičky.“

Hrajeme o 7. – 10. místo. Rádi bychom začali play off doma

„Momentálně má osmý Litvínov 39 bodů, stejně jako devátý Třinec a my na desátém místě. Sedmý Havlíčkův Brod má 41 bodů, takže si myslím, že hrajeme o sedmé až desáté místo. Šestý Hradec Králové už má totiž 44 bodů a pátý Zlín se čtvrtou Plzní 45. Kdybychom skončili sedmí nebo osmí, bylo by to dobré. Začínali bychom totiž play-off na domácím ledě. Ale nemá význam nějak spekulovat. Bude záležet na aktuální formě a na tom, jestli budeme kompletní. Může se stát, že někdo onemocní, bude zraněný. Uvidíme, jak se vyvine situace kolem Tomáše Kohna. Loni s tím marodil dva měsíce, letos by to měl zkusit dřív. Samozřejmě bych mu to hrozně přál, protože tím žije. Třeba se stane jaký zázrak, nebo doktoři odvedou dobrou práci a třeba Tomáš play-off stihne. A když ne, tak musí chytat další gólmani Bača se Svobodou.

To bych teď ale neřešil, my jedeme dál. V pátek hrajeme ve Zlíně, v sobotu doma s Havlíčkovým Brodem. Se Zlínem už tak jako tak budeme mít aktivní bilanci. Třikrát jsme vyhráli za tři body, jednou prohráli v prodloužení a jednou v základní hrací době. Takže minimálně o bodík už budeme mít víc. Ale jde o derby a budeme chtít ve Zlíně něco uhrát. A potom v sobotu bychom chtěli na domácím ledě každopádně porazit Hlavíčkův Brod, který je v tabulce nad námi.“

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #10 – Plzeň se v závěru vyfaulovala, Litvínov byl celkově lepší (18.1.2011)
Jackovy zápisky #9 – Zákrok na Martina Ptáčníka? Takový střet jsem dlouho neviděl (14.12.2010)
Jackovy zápisky #8 – Pracovat na brankářovi Tomáši Kohnovi se vyplatilo (24.11.2010)
Jackovy zápisky #7 – Bude to boj do posledního kola (2.11.2010)
Jackovy zápisky #6 – Jedině přes porážky se můžeme dostat k vítězství (26.10.2010)
Jackovy zápisky #5 – Nemusíme se klepat o každý bod, ale uvidíme, co bude dál (10.10.2010)
Jackovy zápisky #4 – Za vyhrané derby se Zlínem si kluci zaslouží pochvalu (4.10.2010)
Jackovy zápisky #3 – Ondra Slováček to vzal na sebe a rozhodl (21.9.2010)
Jackovy zápisky #2 – Na tabulku se nám zatím dívá dobře (13.9.2010)
Jackovy zápisky #1 – Čtyři body na úvod, to je slušný výsledek (6.9.2010)