Jackovy zápisky #13 – Už jenom jeden zápas v Českých Budějovicích a play-off je tu

Václav Trávníček • 15.03.2011

Už jenom jedno utkání nadstavbové části zbývá sehrát starším dorostencům Vsetína. Mladí Valaši získali v uplynulém víkendovém dvojkole tři body (7:4 proti Vítkovicích, 3:4 proti Třinci) a teprve páteční duel s Českými Budějovicemi rozhodne o tom, zda do play-off naskočí z první, nebo z druhé osmičky. „Mrzí mne zranění kluků, kteří tým táhli a zasloužili by si play-off hrát. Všichni mají velkou touhu naskočit. Je však otázka, jestli jim to zdravotní stav umožní,“ řekl ve třináctém díle Jackových zápisků trenér Luboše Jenáček.

Zápas s Vítkovicemi? Draze vykoupené vítězství

„Proti Vítkovicím jsme v pátek sehráli výborný zápas. Soupeř má dobře poskládaný tým, hrál s velkým nasazením a myslím, že nepočítal s tím, že s námi prohraje. Vedli jsme 2:1, pak prohrávali 3:2, ale otočili jsme zápas na 3:5. Jediné, co mne mezí, je zranění Pepíka Daňka. Jeden z vítkovických hráčů evidentně neunesl prohru. Když už byl mimo Pepíka, zajel do něj z boku a trefil jej na koleno. Pepíka musela odvést záchranka. Momentálně je ve stavu zraněných. I když se nepotvrdila prvotní diagnóza – přetržené vazy v koleně – je to pro nás ztráta. V tom samém utkání se zranil i Lukáš Stodůlka, který je už po operaci a má zdrátované rameno. Takže proti Vítkovicím šlo o draze vykoupené vítězství. Nakonec jsme zvítězili 7:4 a myslím, že to se počítá. Podali jsme jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně. Přesto ale počítáme ztráty, vždyť nám nedohráli dva kvalitní útočníci. Je to škoda, ale takový je hokej. Nic s tím nenaděláme. Lukáš s Pepíkem se přidali ke zraněným Tomáši Kohnovi a Jardovi Janebovi.“

Třinec na nás umí zahrát, má i výborné individuality

„V sobotu jsme šli doma na Třinec oslabeni právě o tyto hráče. To se na nás podepsalo, měli jsme špatný vstup do utkání. První třetina skončila 0:2 v náš neprospěch a na začátku druhého dějství jsme inkasovali potřetí. I když jsme prohráli 3:4, jsem strašně rád, že se tým dokázal zvednout. Mohli jsme také prohrát 0:6, ale kluci se o výsledek porvali. Dokázali jsme Třinec zatlačit, vyrovnali na 3:3 a měli i šance na to, abychom skóre otočili. Bohužel Ondra Slováček jel do prázdné – objel gólmana, který trochu zaspal – ale trefil jen protihráče, který se tam vrhnul. Při naší přesilovce jsme po chybě Patrika Kováře dostali čtvrtý gól a už jsme neměli sílu na to, abychom znovu vyrovnali. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že i v takové slátané sestavě dokázali s Třincem od druhé třetiny držet krok. Oceláři na nás ale svým pojetím hry platí, v téhle sezóně jsme je porazili pouze jednou. Svým chytrým hokejem s výraznými individualitami Radkem Faksou a Radimem Matušem, kteří stabilně hrají juniorskou extraligu, na nás Třinec umí zahrát. Ale my se nemáme za co stydět. Myslím, že jsme v sobotu odehráli dobrou partii. Potvrdili jsme, že formu máme. Hrát se dá s každým.“

Poslední kolo nadstavby sehrajeme na jihu Čech

„V pátek ještě zajíždíme do Českých Budějovic a hned v pondělí se už hraje play-off. Pohybujeme se na rozhraní sedmého až devátého místa, takže teď samozřejmě ještě vůbec nevíme, s kým budeme hrát. Je to tam dost naštosované. Podle toho, jak dopadne páteční kolo, uvidíme, zda budeme hrát doma, nebo venku. Mrzí mne zranění kluků, kteří tým táhli a zasloužili by si play-off hrát. Všichni mají velkou touhu naskočit. Je však otázka, jestli jim to zdravotní stav umožní.

Od pondělka nám začal trénovat Tomáš Kohn. Chyběl dlouho, ale velmi dobře jej zastoupili další gólmani. Myslím, že hlavně Mirek Svoboda tam měl některé zápasy výborné. Je otázka, kdo dostane důvěru na play-off. Tomáše nasadíme pravděpodobně v pátek v Českých Budějovicích. Uvidíme, jak na tom bude, jestli jeho léčené rameno zvládne tu zátěž a jestli se do toho Tomáš dostane i po té brankářské stránce. U gólmanů je návrat po zranění možná ještě těžší, než u hráčů z pole. Uvidíme. Tomáš měl od doktora doporučeno, aby šest týdnů s rukou nic nedělal. Má ale velkou touhu hrát, čehož si u kluků vážím.

Jestli budeme hrát v pondělí doma, chtěl bych pozvat všechny diváky na Lapač. Myslím, že kluci si to za celou tu sezónu zaslouží. V základní části jsme urvali první čtverku a i v nadstavbě jsme udělali dobré zápasy a rveme se o elitní osmičku.“

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #12 – Mrzí nás zranění Jardy Janeby (8.3.2011)
Jackovy zápisky #11 – Penalta nadvakrát? To jsem v této kategorii ještě neviděl (28.2.2011)
Jackovy zápisky #10 – Plzeň se v závěru vyfaulovala, Litvínov byl celkově lepší (18.1.2011)
Jackovy zápisky #9 – Zákrok na Martina Ptáčníka? Takový střet jsem dlouho neviděl (14.12.2010)
Jackovy zápisky #8 – Pracovat na brankářovi Tomáši Kohnovi se vyplatilo (24.11.2010)
Jackovy zápisky #7 – Bude to boj do posledního kola (2.11.2010)
Jackovy zápisky #6 – Jedině přes porážky se můžeme dostat k vítězství (26.10.2010)
Jackovy zápisky #5 – Nemusíme se klepat o každý bod, ale uvidíme, co bude dál (10.10.2010)
Jackovy zápisky #4 – Za vyhrané derby se Zlínem si kluci zaslouží pochvalu (4.10.2010)
Jackovy zápisky #3 – Ondra Slováček to vzal na sebe a rozhodl (21.9.2010)
Jackovy zápisky #2 – Na tabulku se nám zatím dívá dobře (13.9.2010)