Je jedno, kdo branku dá, hlavní je úspěch týmu, komentoval svou první trefu David Hrazdira

Filip Bazala • 23.10.2014

Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila po nevydařeném utkání s Přerovem toužili po zlepšení reputace zápasem s Technikou. Podařilo se. Po dvou třetinách byl stav sice nerozhodný 2:2, ale díky trefě Davida Hrazdiry, se mohli Valaši radovat ze tří bodů. Sám hráč komentoval svou branku skromně. „Je jedno kdo branku dá, hlavní je úspěch celého týmu,“ měl jasné po zápase. Díky těsné výhře, se Vsetín vrátil na první místo v tabulce.

Davide, dnešní vítězství se nerodilo lehce. Jak hodnotíte zápas?
Byl to těžký zápas. Od začátku se hrálo hodně nahoru - dolů. Vytvořili jsme si dvoubrankové vedení, ale to jsme bohužel ve druhé třetině velmi rychle ztratili. Jsem rád, že nám podařilo ve třetí třetině vstřelit třetí branku a zápas nakonec urvat ve svůj prospěch a tři body zůstaly doma.

Rozhodující trefu jste zařídil vy sám. Šlo o nepřehlednou situaci, jak puk skončil v síti?
Juraj Tichý dobře nahodil puk na bránu, chvíli to u ní poskakovalo a nakonec jsem se k zakončení dostal já a nadvakrát to do ní dotlačil.

Byla to vaše první trefa v sezoně. Ulevilo se vám, že to tam konečně spadlo?
Je jedno, kdo branky střílí, hlavní je, že jsme vybojovali tři body. Je pravdou, že něco proběhlo o tom, jak se nemůžu trefit (směje se) a jak říkám, hlavně, že se týmu daří celkově, sebe vůbec neřeším.

Hodně rád ve finální fázi ještě hledáte někoho přihrávkou, možná i proto přišla branka až nyní.
Je fakt, že někdy bych mohl už vystřelit, ale ještě hledám spoluhráče, co by měl lepší pozici. V dalších zápasech se budu snažit více střílet, méně vymýšlet a třeba přijdou i další branky. Musíme se všichni více tlačit do brány, protože z takových situací padá víc branek, než když se hrají krásné akce až do prázdné brány. Takové akce jsou v dnešním hokeji už minimálně.

Při dnešním zápase šlo jasně vidět, jak lehké je po jednom zápase ztratit diváky v ochozech.
Je to kvůli zápasu s Přerovem. Přišlo hodně lidí, kteří letos ještě na hokeji ani nebyli a viděli náš špatný výkon a porážku 5:1. Dneska jsme se o to více snažili, abychom zvítězili.

Druhou ligu hrajete v kariéře prvně. Můžete nějak porovnat nejvyšší juniorskou soutěž s naší soutěží?
V juniorské extralize se více bruslí a hraje se více do těla. Druhá liga je však více o hlavě, hraje se více do kombinace a už to není takový ten mládežnický hokej, kdy se jen létá za pukem. Už je to více o těch taktických věcech.

Dává vám tedy více než juniorská soutěž?
Myslím si, že určitě. Samozřejmě když jdu hrát jako hráč Zlína za juniorku, tak se snažím do toho dát vše a vypomoct jim. Hlavně jsem ale rád, že se Vsetínu daří a to je pro mě prioritní, chtěl bych tady s týmem udělat nějaký úspěch.

Hrajete ve druhé formaci, nejčastěji po boku Mikšovského a Kolaříka. Bezesporu vám to jde. Jak jsi spokojen s vaší souhrou?
S Kolcem a Mikšou se mi hraje dobře. Jsou to výborní hráči a to že nám to tam padá je jedině dobře. Jak už jsem říkal, hlavní je úspěch týmu. Jestli dá branku první, druhá, třetí nebo čtvrtá lajna je jedno.

Už jste v týmu několik týdnů. Jste s angažmá spokojen, naplňuje vaše očekávání?
Rozhodně ano. Kluci jsou super, parta také a navíc se nám zatím poměrně daří, takže dobré. Snad to tak bude i nadále.

Čeká vás nyní mnoho venkovních utkání. Jak se na to připravujete?
Bude to těžké, hrát venku je vždy náročnější než doma, kde nás tlačí diváci. Rozhodně si jedeme pro co největší počet bodů.