Je na čase! Vsetín se v Ústí pokusí zlomit sérii prohraných venkovních utkání

Redakce • 14.12.2018

Uzrál čas, aby se vsetínští hokejisté konečně radovali z vítězství na venkovním stadionu. Po čtyřech prohrách v řadě už musí Vsetín mimo domácí stánek bodovat. Nutno říci, že v posledních čtyřech venkovních zápasech, kdy Valaši nezískali ani bod nehráli špatně, ale nedařilo se jim být produktivní tak jako soupeř. To však na ledě v Ústí nad Labem chtějí svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka zlomit a za tři body zvítězit.

Slovan je aktuálně posledním týmem tabulky. Proti Valachům se jim však letos poměrně daří. Na domácím ledě dokonce Vsetín vyprovodili výsledkem 7:3! Na Lapači body sice nevybojovali, ale i tak odehráli se Vsetínem téměř vyrovnanou partii a po prohře 2:4 se rozhodně neměli za co stydět. Ústí se tak proti letos oblíbenému soupeři bude chtít na domácím ledě nastartovat k lepším výkonům. Poslední zápas odehráli Slovan na ledě Poruby, kde padli s ostravským týmem poměrem 1:5. V posledním domácím zápase však dokázali zvítězit nad Frýdkem-Místkem 3:2 po prodloužení. Proti Vsetínu by určitě podobný výsledek chtěli uhrát znovu.

Souboj dvou v tabulce vzdálených celků bude mít speciální program. Ústí nad Labem utkání odehraje ve vánočních dresech a bude se také myslet na ty druhé, tedy na dobrou věc. Po první brance domácích (pokud padne), budou na led létat plyšové hračky. Hračky budou věnovány policii ČR a záchranné službě v Ústí nad Labem. Pokud tedy máte  cestu na zápas, pomozte domácím v této dobré věci. Utkání se hraje 15. prosince od 16:00h na zimním stadionu v Ústí nad Labem.

Sestavy z minulého kola:

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš – Hes, Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert – Jánský, Roubík, T. Jandus – Chrpa, Davídek, D. Merta – Planý, Tůma, Gottfried.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Frolo, Jenáček, Slováček, Teper, Mikuš, Hryciow, Rudl – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Šilhavý, Kucharczyk, Vávra – Hořanský, Kopta, Vítek.