Je před námi ještě velký kus práce, přiznává nová posila Martin Ambruz

Filip Bazala, Dominik Tobola • 14.08.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou druhý přípravný zápas, ve kterém se znovu představili na vlastním ledě a znovu dokázali zvítězit, tentokrát poměrem 5:3. V zápase dostali příležitost i další hráči, kteří se pro změnu pravidel v juniorech ucházejí o místo v A-týmu a rozhodně nezklamali. Premiérově se letos ve vsetínském dresu trefil i Martin Ambruz, jenž po deseti letech znovu obléká vsetínský dres. „Stále máme na čem pracovat, je před námi ještě kus práce,“ řekl svědomitě po zápase zkušený útočník.

Valaši do zápasu s Novým Jičínem nastoupili i s hráči, kteří v prvním zápasu k vidění nebyli. Například s obránci Kamilem Valentíkem, Petrem Hradilem a Tomášem Žabčíkem. V útoku se nově představil Martin Valigura a Vojtěch Baroš. „Dnes do sestavy nastoupili hráči, které jsme chtěli vyzkoušet. V podstatě nastoupilo nové mužstvo oproti minulému zápasu,“ potvrdil po utkání vsetínský lodivod Juraj Jakubík.

„Zápas s Novým Jičínem skončil výsledkově dobře, ale na ledě to ještě nebylo ono. Je to teprve druhý týden, co jsme na ledě a musíme se zlepšovat,“ hodnotil zápas s Novým Jičínem dvoubrankový střelec Ambruz.

Třiatřicetiletý útočník v zápase předvedl své schopnosti a dokázal dvakrát skórovat. V soubojích u mantinelu byl téměř stoprocentní a nechyboval ani v rozehrávce. Takový typ útočníka hledal Vsetín už delší dobu. Jak se tento přestup upekl? „Volali jsme si s vedením už delší dobu, chtěl jsem udělat nějakou změnu, tak jsem tady,“ reagoval Martin Ambruz.

Ve druhém přípravném zápase se postavil do brány Lukáš Plšek a předvedl podobně kvalitní výkon, jako Petr Hromada, i když inkasoval tři branky. Minimálně na dvě z nich však neměl šanci reagovat, v ostatních situacích si vedl výborně a předvedl své zkušenosti naplno. Návrat do branky vyhlíží i ze zranění zotavující se Tomáš Kohn, který prodělal operaci ramene.

Nový Jičín v zápase se Vsetínem sehrál první přípravný zápas a nevedl si vůbec špatně. Svěřenci trenéra Handla i vedli, ale po sérii někdy i zbytečných vyloučení inkasovali a za stavu 5:2 jen korigovali výsledek pohlednou kombinací dvojice Uhlár – Martinčík na konečných 5:3. „Pro nás to bylo první přípravné utkání, kde určitě nebudeme brát nějaký důraz na konečný výsledek. V přípravě se budeme do začátku sezóny snažit poskládat mužstvo tak, aby bylo konkurence schopné,“ odvětil po zápase lodivod novojičínského týmu David Handl, který pro zápas se Vsetínem ještě nechal odpočívat např. nejzkušenějšího obránce Petra Guldu.

Pozn.: Omluvte špatnou kvalitu videa.

Foto: Michal Horský, www.jalovec.cz