Je škoda, že jsme nevstřelili první branku, má jasno Martin Podešva

Kristýna Zigmundová • 27.02.2018

První čtvrtfinálový zápas je již minulostí a v něm se Valachům nepodařilo vyzrát na Karlovy Vary a po úporném boji padli 1:5. „Nehodnotí se mi to moc příjemně, protože jsme prohráli. Myslím si, že kdybychom vstřelili první branku, tak by ten zápas vypadal jinak,“ řekl Martin Podešva k zápasu. „Určitě přidáme víc agresivity, víc dohrávání soubojů a víc střelby. Myslím si, že to by mohlo fungovat,“ odpovídá na závěrečnou otázku, co v zítřejším zápase změní.

Jak se vám, Martine, hodnotí prví čtvrtfinálový zápas?
Nehodnotí se mi to moc příjemně, protože jsme prohráli. Myslím si, že kdybychom vstřelili první branku, tak by ten zápas vypadal jinak. Podle mě se Vary do ničeho nepouštěly a čekaly, co my předvedeme. Možná jsme neodehráli úplně špatná zápas, ale kdybychom na ně víc vletěli a byli jsme víc důraznější a aktivnější, tak si myslím, že bychom tu branku vstřelili. Tu jsme bohužel nevstřelili, takže škoda. Zítra nás ale čeká další zápas, takže se na to musíme nachystat, dobře zregenerovat a zítra tady musíme urvat ten bod.

V čem byl v zápase asi největší problém?
Tak měli jsme tam hodně oslabení, což moc nepomůže, když hrajeme půlku třetiny ve čtyřech. Poté si tam nemůžeme vytvořit žádný tlak, a to byl možná ten důvod, proč nám to nevyšlo. Hned jak se nám totiž podařilo snížit na 2:1, tak jsme dostali v oslabení další branku a potom je už těžké proti takovémuto týmu otáčet zápas.

Nepřišlo vám, že v zápase možná trochu pochybili i sudí?
Rozhodčí nám tady určitě nepomůžou a my to musíme tak brát a nesmíme se nechat tím rozhodit. Nesmíme se vůbec soustředit na to, jak píská rozhodčí a musíme hrát svou hru. Určitě tam byly nějaké sporné momenty, ale v poslední třetině tam od nás ty fauly byly, takže tak to prostě je.

Nenechali jste se v zápase možná trochu zhýčkat tím, že se vám proti Varům v základní části dařilo?
Věděli jsme, že to byla základní část a teď to budou jiné zápasy a jak říkám, je škoda, že jsme nevstřelili první branku, to utkání by poté vypadalo jinak.

Co tedy do dalšího zápasu změníte?
Určitě přidáme víc agresivity, víc dohrávání soubojů a víc střelby. Myslím si, že to by mohlo fungovat.