Je těžké se v sezóně dostat do zápasového tempa, říká David Vítek

Kristýna Zigmundová, Josef Kutěj • 06.10.2018

Po delší odmlce mohl za tým nastoupit hráč s číslem 91, David Vítek. Tomu se zkrátil trest z minulé sezóny, a tak mohl konečně zasáhnout do zápasů. „Je to úplně něco jiného než trénink a jde to poznat. Věřím ale, že se do toho budu pomalu dostávat a bude to lepší a lepší a budu moct týmu co nejvíce pomoci,“ říká těsně po zápasu s Benátkami.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Utkání jsme mohli začít lépe, ale po první třetině jsme vedli 2:0 a to nás uklidnilo. Hráli jsme si svoje. Pak přišlo zbytečné vyloučení na 5 minut od Froliče (Tomáš Frolo) a tím jsme si to trochu zkomplikovali a inkasovali gól. Naštěstí jsme zbytek přesilovky již ubránili, a naopak po jejím skončení další góly přidali a přesvědčivě vyhráli 5:1.

Byl to váš zápas po delší době, jak se hrálo? Neměl jste těžké nohy?

Je těžké se v sezóně dostat do zápasového tempa. Je to úplně něco jiného než trénink a jde to poznat. Věřím ale, že se do toho budu pomalu dostávat a bude to lepší a lepší a budu moct týmu co nejvíce pomoci.

Od začátku roku jste tréninky absolvoval s týmem?

Ano od letní přípravy, prvního ledu až po přípravné utkání, které jsem mohl odehrát. Těch bylo asi pět. S týmem jsem tedy byl pořád. A i to pomohlo návratu do hry.

Jaký to byl pocit sledovat začátek sezóny pouze z tribuny?

Je to těžké, člověk je před zápasem, během třetin furt s týmem a musím myslet na to, že i když se nedaří nemůže se obléct a pomoci. Bohužel se nedalo nic dělat a musel jsem to zkousnout. To je ale za námi a jsem rád, že můžu zase hrát a týmu pomoci.

Benátky jsou letos kvalitnějším a lepším soupeřem než loni. Bylo to poznat?

Příliš jsem to osobně neřešil. Trenéři nás na utkání připravovali jako na každé jiné. Myslím si však, že jsou na podobné úrovni jako loni. Mají nové šikovné útočníky, ale myslím si, že to bylo podobné.

Z tribun vypadala první třetina chvílemi aktivnější od soupeře. Vnímali jste to tak i vy?

Bylo tam z naší strany pár slabších okamžiků kdy nás tlačili a měli příležitosti. Povedlo se nám to ubránit a osobně si myslím, že druhá a třetí třetina byla již v naší režii.

Dnes se vám dařilo využít přesilové hry. Kde se stala změna?

Na tréninku se přesilovkám často věnujeme. Loni, a i na začátku sezóny to byla naše slabina. Druhá lajna Pechanec – Rob – Jonák je hraje velmi dobře a je super, že je využívají. Týmu to hodně pomáhá, a to dříve občas chybělo. Gól dával i Tomáš Frolo a dnes nám přesilovky vyšly a určitě hodně pomohly.

Dnes mimo vás nastoupil i zmíněný Tomáš Frolo, i když mnoho neodehrál byla jeho přítomnost na ledě znát?

Osobně to příliš nevnímám. Je mi vcelku jedno s kým jsem na ledě. Vždy se snažím hrát na 100 % ať jsem na ledě s kýmkoli. Snažím se soustředit hlavně na svůj výkon. Nicméně Tomáš je persona a pro celý tým je jeho hra určitě přínosná.