Je to derby. A derby patří nám, hlásí Lukáš Jindra

Helena Hegeďová • 04.11.2018

„Řekli jsme si, že budeme hrát jako vždycky a musíme je porazit. Je to derby. A derby patří nám,“ komentoval devatenáctiletý junior Lukáš Jindra předzápasovou přípravu na utkání se Zlínem. A má pravdu. Ať už byl Zlín v předchozích sezónách pro vsetínskou mládež strašákem, teď derby ovládají Vsetínští. Jinak tomu nebylo ani v letošním čtvrtém vzájemném utkání. Vsacané předvedli dobrý výkon, nebýt zbytečných vyloučení, která je trápí už delší dobu. „Stálo nás to dost sil, a i proto jsme potom dostali gól na 3:2,“ uvědomuje si Jindra.

Lukáši, hráli jste tak, jak jste hrát chtěli?
Určitě ano, hlavně ze začátku jsme hráli dobře. Třetí třetina už ale nebyla podle nás, tam jsme trošku polevili.

S čím jste tedy do zápasu šli?
Řekli jsme si, že budeme hrát jako vždycky a musíme je porazit. Je to derby. A derby patří nám.

V první třetině jste se dostali do vedení. Nemohlo být ale vyšší než jednobrankové?
Rozhodně mohlo, šancí jsme tam měli dost. V první třetině jsme měli hodně přesilovek a na ten jejich počet jsme jich využili fakt málo. Na druhou stranu myslím si, že alespoň ten jeden gól z přesilovky byl dobrý, jelikož jsme se díky němu dostali do vedení.

Zmínil jste přesilovky. Proč se nedařily?
Možná málo tréninku. Opravdu nevím. Včera nám chyběl Klímek, takže jsme taky hráli trošku jinak. Přišel a i jeho zásluhou to tam teď v té jedné přesilovce spadlo.

Často jste ale hráli i v oslabení, což už se řešilo po minulém zápase. Jak to bylo v tomto utkání?
Před začátkem zápasu jsme si řekli, že nechceme hrát v oslabení. První třetinu to jakžtakž šlo a těch oslabení jsme měli málo, ale pak jsme zase klasicky nasbírali hodně trestných minut. Stálo nás to dost sil, a i proto jsme potom dostali gól na 3:2.

V první třetině se vám v oslabení dařilo bránit, měli jste tam i nějaké šance. Jaké tedy byly zlínské přesilovky?
Myslím si, že je neměli špatné. Drželi se hodně na puku, ale bylo tam málo střelby a předržovali puky.

Zlínští na začátku druhé třetiny vyrovnali. Nasvědčovala tomu jejich hra?
Těžko říct. Možná, že jsme my zkraje té druhé třetiny trošku polevili, ale pak jsme se namotivovali a šli hrát zase svůj hokej.

Na konci druhé třetiny jste už zase vedli, ale nastala nepříjemná situace se zlínským brankářem. (Pozn. Gólman Kořének schytal prudkou střelu do masky, po níž zůstal ležet v brankovišti. V ten moment domácí vstřelili branku na 3:1. Brankář Zlína o pár minut později zkolaboval) Názory na tuto situaci se různí, jak jste to viděl vy jako střelec branky?
Já si myslím, že pan rozhodčí neudělal nic špatně. V takové situaci by se to mělo nechat, i když se stalo to, co se stalo. Vyložená šance se má nechat a prostě to tak dopadlo. Doufám, že zlínský gólman bude v pořádku.

Změnila se touto událostí hra? Nebo atmosféra?
Atmosféra se určitě změnila. Zlín dostal trochu nervy na pana rozhodčího a začal víc hrát. My jsme ze začátku té třetí třetiny možná trošku polevili, ale pak jsme si to nějak srovnali a hráli v klidu dál.

Nebáli jste se o výsledek? Byli jste si svou hrou jisti?
Určitě jsme se báli, když snížili na 3:2. Pak jsme se ale zavřeli, nedali jsme gól my ani oni, takže si myslím, že z naší strany to bylo odehráno dobře.

Čtvrtý bod jste mohli přidat už v prodloužení, kde jste měli hodně šancí. Jak jste viděl nadstavbu vy?
Upřímně si myslím, že v naší kategorii by tohle prodloužení být nemělo. Řekli jsme si ale, že pokud se v prodloužení neprosadíme, tak hlavně nechceme dostat gól. Nájezdy umíme a věříme si na ně.

Takže se dá říct, že jste radši, když se rozhoduje v nájezdech?
Já bych řekl, že je to pro nás lepší, protože gólman chytá výborně a nájezdy my umíme.

Teď vám čeká pauza, jaké jsou plány?
Více tréninků. Budou těžší, trošku se zavařit, potrénovat víc a víc a potom vyhrávat.