Jedeme dál! Budeme bojovat za vás, říká Ondřej Kopta

Josef Kutěj • 13.03.2019

V první polovině sezóny nebyl tak úplně vidět a nebyl vytěžován kolik by si přál. Šel na měsíční hostování k přerovským Zubrům, kde se rozstřílel a získal zpět svou jistotu, kterou předvedl při páté brance do sítě Prostějova. Jeho branka byla tou, kterou vsetínští potřebovali k výbuchu emocí. Právě tento moment, kdy Ondřej Kopta zvyšoval na 5:2, byl velmi důležitým a uklidnil všechny, kdo na Lapači byli. Co nám k sérii a samotné brance řekl? Co čeká od série s Motorem? To si můžete přečíst níže.

Ondro, do čtvrtfinále jste dostali Prostějov, co jste od série očekávali?

Od začátku jsme věděli, že ta série nebude jednoduchá. To se nakonec potvrdilo. Bylo o hodně náročné. Prostějov hrál výborně, hrál celkem účelně. Byla to hodně těžká série. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli, že jsme to urvali ten sedmý zápas. Samozřejmě nějaká nervozita před utkáním byla, ale myslím si, že jsme ho zvládli perfektně a zaslouženě jsme vyhráli.

Splnil Prostějov co jste od nich čekali? Nebo vás něčím překvapil.

Těžko říct. Já si myslím, že v play-off se hraje jiný hokej. To se potvrdilo. Právě Prostějov hrál dost odlišně, než v základní části, kdy mi přišlo, že daleko více propadávali a hráli to spíše dopředu a dozadu tolik ne. Naopak teď se hodně soustředili na obranu a nebylo vůbec jednoduché se dostat do pásma a ty góly dát. Určitě tohle hráli dobře o to víc je to cennější postoupit dál.

Prostějov má zkušený tým, místy jste je neskutečně přestříleli. Nicméně branky dávali oni, nevyučili vás trochu v produktivitě?

Dá se říct, že v některých utkáních určitě. My jsme je sice přestříleli i opticky jsme byli lepší, ale oni ty gólovky měli častokrát větší než my a byli produktivní. Padalo jim to tam, právě tím, jak hráli účelně. Hráli dobře.

Když se vrátíme k sedmému utkání série, jak se vám hodnotí?

Začátek byl perfektní, to bylo super, hrozně důležité, že jsme se dostali do vedení 3:0. Myslím si, že tohle rozhodlo dnešní zápas a celou sérii.

Pak přišlo vyloučení a možná trochu zbytečně další do třech, nezatrnulo vám trochu v tu chvíli?

Samozřejmě to nebylo nic příjemného, ale tady není příliš čas tady nad tím přemýšlet, pořád jsme pak vedli o gól a měli jsme to pevně ve svých rukou, takže jsme se snažili hrát dál a naštěstí brzy Kucharda (Radim Kucharczyk) dal gól a vrátil se nám do rukou daleko větší klid a bylo to zase o dvě branky, což nám vyhovovalo. Hraje se po tom daleko lépe, že jo.

Sám jste zvyšoval krásnou akcí na 5:2, jak byste ten moment popsal?

Tam se vybojoval puk u nás v pásmu, posunulo se to na beka a já jsem viděl, že jejich obrana je rozestoupená. Peťa Mikuš mě hezky našel přihrávkou na druhou modrou a pak už zbývalo jen proměnit. To se naštěstí podařilo.

Vy jste strávil měsíc na hostování v Přerově, hodnotíte toto hostování jako správný krok? Protože po návratu jste se rozstřílel.

Určitě věřím, že mi to něco dalo. Byla to pro mě dobrá zkušenost, které určitě nelituji. Myslím si, že to bylo správné rozhodnutí, které mi pomohlo.

Vaše, ale i následná šestá branka znamenala jisté vítězství, co se dělo ve vašich hlavách?

Samozřejmě se první všem ulevilo. Postup už byl jasný. Už jsme všichni byli rádi, že to máme za sebou, že se to povedlo, a že jsme to zvládli.

Očekává vás Motor České Budějovice, je to pro vás lepší volba než například Kladno?

Nad tímhle jsem takhle nepřemýšlel. Já si myslím, že tohle je úplně jedno. Bude to zase těžká série a my budeme chtít ji zvládnout a jít dál. Sezóna nekončí, a právě že pokračuje a my samozřejmě budeme přes Motor chtít přejít.

Ještě se vrátíme k sérii s Prostějovem, ten začal poměrně agresivní hrou, která jim při benevolenci rozhodčích procházela, naopak poslední dva duely byly daleko hokejovější, vyhovovalo vám to?

My jsme tým, kterému rozhodně vyhovuje hokejovost. Oni mají větší počet silových hráčů než my, takže ta hokejovost určitě.

Jak jsme zmiňovali, vyzveme Motor. Co od Budějovic čekat?

Tak, oni alespoň v základní části hráli tak, že nás poměrně hodně napadali. Chodili na naše obránce rychle ve dvou a zavírali mantinely. Myslím si, že po nás hodně půjdou, budou nás napadat. Na druhou stranu bychom mohli využít nějaké brejkové situace, když to dostaneme ze třetiny a myslím si, že i tohle by mohla být správná cesta.

Motor jako každý tým má své slabiny, budete se na ně připravovat nějak speciálně?

Určitě. Myslím si, že i jinak. Přece jen je to jiný tým, hrají odlišný styl hokeje jako Prostějov, určitě na ně bude platit něco jiného. Teď na to budeme mít čas se na to podívat a říct si k nim co a jak budeme chtít hrát.

Máte tady spoluhráče, bývalé hráče Motoru, poradí vám jak na ně?

Určitě nám nějaké rady dají, ale myslím si, že bude rozhodovat momentální forma týmů. Věřím, že to bude dobrá série a my samozřejmě budeme chtít postoupit dál do baráže.

Určitě bude hodně důležité, že začínáte doma…

Je to super. Je to samozřejmě naše výhoda. Máme tady neskutečnou podporu, prakticky vyprodaný stadion, fantastické fanoušky, kteří nás ženou dopředu, takže samozřejmě jsme rádi, že začínáme doma a budeme se toho snažit co nejlépe využít.

Souboj nebude jen na ledě, ale i v hledišti. Chcete něco vzkázat fanouškům?

Hlavně chci poděkovat. Za tu neskutečnou podporu během celé sezóny. Budeme se vám všem chtít odměnit tím nejlepším výkonem a nejlepším hokejem jaký umíme. Věříme, že přejdeme i přes Motor, i když to bude těžká a trnitá cesta, určitě to nebude nic jednoduchého, ale pro vás se o to popereme! Musíme se teď soustředit zápas od zápasu a dát do toho vše.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov