Jihlavě náš styl možná nesedí. Nám ten jejich ale náramně, přikyvuje Ondřej Holomek

Kristýna Zigmundová, Josef Kutěj • 06.01.2019

Perfektní týmový výkon. Důležité tři body a třetí skalp lídra tabulky Chance ligy z Jihlavy hodnotí kapitán vsetínského ROBE Ondřej Holomek. "S utkáním jsme spokojeni. Vezeme tři body a opět jsme ukázali, že umíme zvítězit nad kýmkoli. Bojovali jsme, padali do střel a na konci se potřebné štěstí otočilo na naši stranu."

Ondro, jak hodnotíte utkání?
Utkání se mi hodnotí dobře. Ačkoli jsme možná po předchozím utkání doma s Benátkami nebyli favority, ukázali jsme, že vyhrávat umíme nejen na Lapači. Vezeme 3 body a jsme spokojeni.

Minulé utkání zde v Jihlavě jste také zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Byla ta utkání podobná?
Ano, utkání byla velmi podobná. Hlavně závěr, kdy i minule do nás bušili a snažili se vyrovnat. To se jim minule, ani dnes nepovedlo a nám se podařilo výsledek ubránit.

Do první třetiny jste nastoupili velmi aktivně. Zaskočili jste Jihlavu?
Je důležité do utkání vstoupit aktivně. Hlavně když hrajete venku. Od úvodu utkání se pak odvíjí zbytek. A nám se úvod povedl lépe, a proto bereme 3 body.

Druhá a následně třetí třetina byla opakem. Co se změnilo?
Po první třetině, kdy jsme je přehrávali si určitě něco řekli v kabině a hru malinko zjednodušili. Zvýšili aktivitu a snažili se nás napadat o dost více jak v první třetině. Od toho se odvíjelo, že na rozehrávku a kombinaci nebylo tolik času. Ale i tak jsme se snažili hrát a nepouštět se do zbytečného bránění.

Ve třetí třetině vypadal tým, jakoby mu došly síly. Bylo tomu tak?
Možná to tak vypadalo z tribuny. Ale nám rozhodně síly nedošly. Samozřejmě postupem utkání nějaké síly odejdou, ale i tak jsme se na konci cítili dobře a nějak unavení nebyli.

První gól Jihlavy byl trochu smolný. Jak jste situaci viděl vy?
No, jejich hráč už trochu nevěděl co s pukem a tak jej nahodil na Janka (Jan Šelepněv). Ten to asi ne úplně dobře viděl a odrazil puk směrem do rohu. Tam se bohužel puk odrazil od jednoho z našich hráčů do brány. Ale je to hokej a i takové góly občas padají. Stane se. My jsme se z toho nepoložili a hráli dál.

Ve třetí třetině se jakoby štěstí vrátilo zpět k vám. Spoustu tutovek Jihlavy dělilo od branky jen centimetry.
Jo. Tam se naopak štěstí přiklonilo k nám. Ten jejich první gól byl náhodný. Tam se k nám štěstí obrátilo zády. Ale naopak ke konci jsme si bojovností a tím, jak jsme padali do střel a utkání chtěli vyhrát, zasloužili, aby se štěstí přiklonilo zpět k nám a vyšlo to.

Jako kapitán týmu, jak hodnotíte dnešní hru?
Výborně, říkám vezeme tři body z Jihlavy. To se ne každému podaří. My jsme to ubojovali a zaslouženě vezeme domů vítězství.

Jaký je recept na Jihlavu? Přece jen body nepouští snadno.

Nemyslím si, že bychom měli přímo recept na Jihlavu. Snažíme se všechna utkání hrát stejně. Aktivně a dát nějaké góly. Jihlavě tedy buďto náš styl hry nesedí, nebo naopak jejich styl sedí nám. Jihlava hraje hokej. Nelítají tolik, nezahazují puky od sebe a snaží se hrát hokej. A to nám vyhovuje. S takovými soupeři se nám hraje dobře.

S čím jste do Jihlavy jeli? Poslední utkání proti Benátkám nebylo úplně podařené.

Rozhodně jsme jeli pro tři body. Chtěli jsme tak trochu odčinit ten domácí zápas, kdy jsme zbytečně ztratili body. A to se naštěstí podařilo.

Řešíte v kabině nějak pořadí v tabulce?

Někteří kluci to asi řeší. Ale já osobně příliš ne. Důležité je plnit týmový cíl, který máme společný a to dostat se do playoff. To je důležité pro nás všechny a tam se teprve uvidí.

Příští utkání doma proti silné Slávii, jak se na ni připravit?
V pondělí přijede těžký soupeř. Oproti Jihlavě hraje Slávie spíše silový hokej, ale máme co doma odčiňovat a nesmíme řešit kdo jak hraje a jak je silný. Doma nesmíme dávat šanci nikomu. Lapač je náš a body z něj také!