Jiří Karafiát po zápase s Třebíčí: Je škoda, že jsme nakonec jen remizovali

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 31.08.2017

Valaši ani ve druhém přípravném utkání na vlastním ledě nedokázali přidat k dobrému zápasu vítěznou tečku. „Ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší. Je však škoda, že jsme nakonec jen remizovali,“ zhodnotil utkání devatenáctiletý útočník Jiří Karafiát. Zlínský odchovanec může v zápasech WSM těžit také z reprezentačních zkušeností. „Teď mi to ale bohužel nějak nevychází,“ okomentoval svůj momentální boj o český dres, „já doufám, že se mi tam podaří opět probojovat.“

Jak hodnotíte zápas?
První třetina nám moc nevyšla, spíše jsme se rozkoukávali. Pak se ale naše hra zlepšila a ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší. Je však škoda, že jsme nakonec jen remizovali.

Při první inkasované brance jste byl na ledě. Dokázal byste popsat, jak se tato branka zrodila?
My jsme s Jakubem Teperem šli dva na jednoho hráče, a jemu se tam podařilo protečovat kotouč do středního pásma. Tím pádem tam nakonec jeli tři na jednoho. Takže ano, byla to naše chyba, ale nenechali jsme se tím nějak položit a vyrovnali jsme.

Ano, po této brance jste byli lepším týmem…
Trenér nám řekl, že se máme víc srážet a hrát více do těla. Nám to celkem pomohlo, protože z toho byli hráči soupeře docela rozklepaní a nám se hrálo líp. Podle mě jsme měli vyhrát, ale bohužel se to nepodařilo.

Vypadá to, že jste si se spoluhráči v útočné lajně sedli, je to tak?
Jasně. Teď tam hraju s Hořákem (Adam Hořanský) a Flinem (Lukáš Finsterle). S Hořákem jsem hrál už ve zlínské juuniorce a s Flinem se taky známe ze Zlína, takže si rozumíme. Už nám jen chybí, abychom se na trénincích a zápasech sehráli a bude to dobré.

Můžete nějak porovnat zápas s Třebíčí venku, kde jste vyhráli 1:0, a ten dnešní?
Tak v Třebíči jsme to tahali a ani náš výkon nebyl 100 %, o tom žádná. Teď už jsme ale věděli, jak Třebíč hraje. Řekli jsme si, co na ně bude platit a o to snazší to bylo.

Jak zatím hodnotíte své působení tady na Vsetíně?
Kabina i trenéři jsou suproví, takže jsem tady nadmíru spokojený a jsem rád, že tady můžu být.

Při RONA CUPU jste nenastoupil za Vsetín v Trenčíně, ale byl jste odvolán do Přerova. Jak tato situace nastala?
Jde o to, že Zlín měl dohodu, že někteří kluci jdou ze Zlína do Přerova a jiní zase z Přerova do Zlína. My mladí, co jsme byli v té době ve Zlíně, jsme se tedy přesunuli do Přerova a odehráli jsme tam zápas. Potom jsem ale hned volal agentovi, že to tak asi nepůjde. Nemůžu hrát za Zlín, Přerov i Vsetín, takže jsem nakonec tady.

Když už byste měl zhodnotit, kde se vám hraje lépe? Přerov vs. Vsetín?
Díky fanouškům se tady musí hrát dobře každému, takže se mi určitě hraje líp tady. Je tu taky lepší kabina a prostě všechno.

Co vaše reprezentační kariéra?
Byl jsem ve dvacítkách a celkově snad ve všech kategoriích, teď mi to ale bohužel nějak nevychází. Momentálně tam jsou hlavně kluci z Ameriky, ale já doufám, že se mi tam podaří opět probojovat.

Máte před sebou ještě poslední přípravný zápas s Prostějovem. Jakým soupeřem budou podle vás Jestřábi?
V Prostějově jsem se byl na kluky dívat. Je to výborný tým, ale myslím si, že na ně máme a určitě je zkusíme porazit. (smích)