Vstupenky online
  80. narozeniny

Jiří Plachtovič: Jsem rád, že zase můžu hrát …

Petr Vychopeň • 19.07.2006

V s e t í n – Osm měsíců uplynulo od noční můry sedmnáctiletého útočníka Jiřího Plachtoviče, který se nepříjemně zranil při zápase s pražskou Spartou. Vsetínský forvard podstoupil operaci, při které mu byla odebrána slezina! To už je ovšem minulost, naděje vsetínského hokeje je v plném nasazení a připravuje se na novou sezonu. Jiřího čeká ještě jedna velká, a to hodně radikální změna. Jelikož přesáhl věk dorostence, bude od nové sezony naskakovat na led za juniory – mistry extraligy roku 2005.

Pociťuješ nějaký rozdíl mezi dobou před a po zranění?

Ne, nepociťuji! Všechno se mi zdá stejné, jako před osudným naražením na mantinel.

Byla chvíle, kdy jsi váhal nad svou hokejovou budoucností?

Když jsem se probudil v nemocnici a nevěděl jsem, co se mnou je, napadlo mně, že hokej už si nikdy nezahraji, ale chvíli po probuzení přišla sestřička a řekla mi ať se nebojím, že hokej hrát budu. Až na jizvu na břiše jsem z toho vyvázl s velkým štěstím. Jsem rád, že můžu zase hrát. Tímto bych chtěl poděkovat lékařům, kteří mě operovali.

Můžeš popsat svou přípravu před začátkem sezony?

Od 15. května do 30. června jsem podstoupil s juniory letní přípravu, přes prázdniny se snažím udržet si kondici během a jízdou na kolečkových bruslích. V tělocvičně posiluji hlavně břicho a záda. Nebylo pro mě lehké dostat se zpět do kondice.

Jak vnímáš přestup do juniorů?

Vlastně jsem s většinou kluků hrál v dorostu, takže to bylo v pohodě. V juniorech budou určitě náročnější tréninky a jiná soutěž. Těším se!

Jaké cíle dáváš svému budoucímu týmu?

Určitě věřím v postup do play off. Samozřejmě doufám, že dosáhneme co nejdál!

S kým si toužíš někdy v živote zahrát, kdo je tvým vzorem?

Mým vzorem je už od malička Jiří Dopita, na kterého jsem se rád chodíval dívat na Lapač, za slavné éry Vsetína. Od té doby mi utkvěl v paměti jako můj nejoblíbenější hráč. Byl by můj splněný sen se s ním sejít na ledě.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
VHK ROBE Vsetín