Junior Ondřej Broža: Chceme ukázat, že základní část byla jen nešťastným obdobím

Helena Hegeďová • 06.03.2022

Junioři mají před sebou poslední utkání základní části. Už po pátečním kole je však jasné, že je v následujících dnech čeká boj o záchranu s Kobrou Praha. „Venku jsme vyhráli, takže pro nás nebude problém, že začínáme u nich, a ne doma,“ myslí si před klíčovou částí sezony útočník Ondřej Broža.

Technika v pátek přijela bez svých klíčových hráčů. Šlo to znát?
Určitě ano, ale my jsme se na ten zápas připravovali stejně jako na každý jiný. Ve finále je zápas jako zápas, tým jako tým. Hrajeme naplno, ať je soupeř v jakékoliv sestavě.

Jak tedy utkání vypadalo?
Začátek byl pomalejší, ale zlomilo se to, když jsme vstřelili rychlé dva góly. Získali jsme tím jistotu. Sice jsme pak zaváhali a oni začali dotahovat, ale myslím si, že jsme zápas strhli na naši stranu a víceméně rozhodli, když jsme přidali góly na konci třetí třetiny.

Znervózněli jste na konci druhé třetiny po inkasovaném gólu?
Ano, my s tím máme docela problém. Když nám padne nějaký špatný gól tak začneme panikařit, děláme zbytečné fauly a většinou se nám hra sesype, čehož jsme se obávali i v tomto případě a málem se to stalo. Dokázali jsme ale skóre strhnou na svoji stranu, což dokazuje, že se v tomhle ohledu zlepšujeme. Doufám, že v play-down se takovéto věci nebudou vůbec stávat.

Mohl by to být problém?
Určitě je hodně věcí, na kterých musíme pracovat, a tohle je jedna z nich. Myslím si, že máme i jiné nedostatky, na které si musíme dávat pozor.

Čeká vás ještě jeden zápas. Jak k němu přistupujete, když už máte své umístění jisté?
Ať je to přátelák, mistrák, nebo play-off, já osobně jdu do každého zápasu na sto procent a připravuju se na něj stejně. Sice nevím, jak kluci, ale myslím si, že budeme chtít určitě vyhrát i poslední zápas základní části, i když už víceméně o nic nejde.

Co říkáte na svého soupeře pro první kolo play-down?
Pojedeme na Kobru, na což už jsme se i trochu připravovali. Říkali jsme si něco o tom, jak naše zápasy s Kobrou vypadaly. Venku jsme vyhráli, takže pro nás nebude problém, že začínáme u nich, a ne doma. Na play-down už se připravujeme i na trénincích a prostě vším.

Poražený v sérii spadne do nižší soutěže. Cítíte tlak?
Nějaký tak určitě cítíme. Myslím si ale, a to platí pro všechny sporty, že kdyby se měl hráč bát a být pod tlakem a netvořil by, odhazoval by puky, nebo míče, tak je to špatně. Snažíme se to hodit za hlavu a hrát nejlíp, jak umíme.

Jak byste zhodnotil základní část?
Myslím si, že základní část se nám úplně nepovedla. Dělali jsme strašně hloupé chyby. Konce zápasů nebo třetin se nám většinou nedařily. Celou sezonu jsme to táhli špatně. Doufám, že tak nebude vypadat play-down, a naopak to zlomíme, rozsekneme. Chceme ukázat, že základní část byla jen nešťastným obdobím.

Takže jste mířili výš?
Vždycky máme nejvyšší ambice, ale ne vždy se to podaří. Někdy v důležitých zápasech chybí štěstí, sem tam odskočí puk, někdo připískne nebo tak. Mířili jsme výš, ale je to tak, jak to je. Teď se pokusíme udržet druhou nejvyšší soutěž.

Později by vás mohla čekat i baráž. Kdo je podle vás favoritem na postup z nižší soutěže?
Celou sezonu jsem se ohlížel na Třebíč, protože celkem suverénně vyhrávala. Myslím si, že má docela slušnou šanci postoupit.