Junioři bez prohry, dorost drží zlatý střed

Michal Kubáň • 15.09.2004

V s e t í n - Jak dorostenecká tak i juniorská liga je po 4. kole v plném proudu. Junioři se stejně jako v minulých letech v úvodu sezóny usadili v čele moravské skupiny. Odchody v obraně na výsledcích momentálně nejsou příliš znát. „Prozatím jsou naše výsledky dobré.“ tvrdí skromně trenér Kopřiva. Dorost na šesté příčce kontroluje střed tabulky a spoléhá na střelecké duo Hrňa - Ciupa.

Ve svém prvním zápase letošního ročníku dali junioři najevo, že jako každý rok se s nimi musí počítat na příčky nejvyšší. Kovářův hatrick a tím i následná výhra nad Sarezou 4:2, nejenže perfektně odstartovala sezónu, ale také napověděla, že odchod velkého počtu obránců nemusí být až tak velký problém. Štach, Novák, Kristýnek, Zapletal odešli do zámoří, a tak musel trenér Kopřiva velmi rychle hledat náhrady. Oproti jiným extraligovým týmům nepřivedl do týmu obránce z jiných klubů, ale sáhl do vlastních řad. Z dorostu přišli Petr Bezouška, Ondřej Dalecký, Ondřej Hrad, Tomáš Pokora,. Jako navrátilec bojuje o místo v sestavě obránce Tomáš Pavelec. Mezinárodní účast v zadních řadách posílil slovenský obránce Michal Giba. Vsetín je známý také tím, že po celou sezónu se zapracovávají a zkoušejí noví mladší hráči a tým se nespoléhá jen na stálé tahouny mužstva. „Musíme pracovat na obráncích, protože hraje spousta mladých kluků, kteří zatím nemají tolik zkušeností,“potvrdil kouč Břetislav Kopřiva.

Mírné klopýtnutí nastalo ve druhém zápase v podobě remízy 4:4 Havířovem, který však posílen o starší ročníky 1984 ukázal, že letos bude váženým protivníkem valašského celku. V dalších zápase junioři posílili své pozice v moravské skupině, když porazili, i bez zraněného Robina Kováře, Ytong Brno 5:2. Čtvrté kolo bylo odvetou posledního zápasu loňského ročníku. Repríza loňského boje o bronzové medaile dopadla lépe pro Vsetín, který své soka ze západní strany Syrákova porazil 2:1. Díky jedné remíze a třem výhrám junioři obsadili první příčku moravské skupiny se 7 body. O bod méně mají Vítkovice, o třetí a čtvrtou příčku se dělí Havířov s Ostravou. Zvlášť v posledním zápase se vyznal brankář Martin Štefl, který kryl rovných 30 střel. Po čtvrtém kole se nachází na 2. místě ve statistikách brankářů s úspěšností 93,08%. V kanadském bodování pak, Robin Kovář zakotvil na 3. příčce s 6 body(5+1), ale během pouhých dvou zápasů. O tři příčky níže je teprve šestnáctiletý David Květoň s šesti body. Další zápasy hrají junioři ve čtvrtek 16.9. proti Dukle Jihlavě. A v sobotu 18.9. opět na domácím ledě přivítají od 12:00 Oceláře z Třince.

Dorostu první zápas sezóny vůbec nevyšel a prohrál 6:3 se Sarezou Ostrava. Ovšem premiéra na domácím ledě se svěřencům trenéra Korotvičky povedla na výtečnou. Dvě Ciupovy branky rozhodly o výhře 4:2. Naopak proti Třebíči se dorostenecký brankostroj zasekl na dvou brankách Hrni a Plachtoviče, přičemž prohra 6:2 zbrzdila dorostencký rozlet do horní částí tabulky. Uklidnění nastalo po 4. kole. Remíza s Přerovem 2:2 zajistila bodově umístila Vsetín na 6. místo se třemi body, o které se dělí společně s pátou Kometou Brno. Moravské skupině vévodí Třinec s 8 body, který zatím nepocítil hořkost porážky. Mezi střelci v dorostu prozatím vyniká Erik Hrňa se 6 body (2+4) a Jakub Ciupa s 5 body (4+1). Další zápasy hrají dorostenci ve čtvrtek 16.9. ve Zlíně a v sobotu 18.9. zajíždějí do Vítkovic.