Junioři budou hájit první místo v Přerově, starší dorost narazí na Vítkovice a Zubry

Filip Bazala • 26.10.2012

S dalším víkendem přichází i další kola lig, které hrají naši mládežníci. Juniory čeká o víkendu jediný zápas a to se Zubry z Přerova, kde budou hájit první místo v tabulce. Starší dorostenci zajíždí do Vítkovic a následně na led posledního Přerove, kde se pokusí odčinit prohru ze druhého kola. Mlaší dorost po dvou týdnech jde opět na led, protože v minulém týdnu neodehráli ani jedno ze dvou utkání pro rozsáhlou marodku. O víkendu je čeká v neděli jediné utkání na domácím ledě proti Havířovu.

JUN: 1. místo, skóre 39:28, 23 bodů

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Vsetínští junioři v posledním utkání padli s Draky ze Šumperka, kteří na Lapač přijeli s velmi dobrou taktikou a intenzivním bojovným výkonem, kterým se jim i za cenu štěstí podařilo porazit poměrem 6:3. Chléb se lámal ve chvíli, kdy Valaši dostali při vlastní přesilovce dvě branky a Draci šli do vedení 3:2. Náskok v tabulce se vsetínským tedy místo navýšení ztenčil na pouhé tři body před Havířovem a právě Šumperkem.

V dalším kole junioři narazí na Zubry z Přerova, se kterými změří síly v pátek 26. 10. od 18:00 na zimním stadionu v Přerově. V prvním vzájemném měření sil na Lapači Valaši zvítězili poměrem 6:2. Nyní se hraje v Přerově, kde juniory tamního celku čeká třetí zápas v řadě na domácí půdě. Předchozí dvě střetnutí Zubři vyhráli proti Hodonínu a proti Porubě. Nyní před nimi stojí Vsetín, který bude bezesporu tím papírově nejtěžším soupeřem.

Trenér Václavíček spoléhá v bráně hlavně na Jiřího Sklenáře a Jakuba Dohnala. Do útoku má několik velmi kvalitních útočníku jako Daniela Matušenka, který v pěti utkáních získal osm bodů (5+3) podobně jako Šimon Kratochvíl (3+5). Dále svěřenci trenéra Jenáčka musí dávat pozor na Karla Kebzu (2+5), Michala Spěváka (2+4), Patrika Řezáče (2+4). V obraně si velmi dobře vede Jan Andrýsek (2+4), Martin Vávra (1+3) nebo Roman Šťastný (2+2). Přerov je čtvrtý se ztrátou osmi bodů na první Vsetín a bude se zuby nehty snažit tento náskok snížit a nabýt tak kontaktu se špičkou tabulky.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn - Žabčík, Valentík, Koutský, Horák, Hradil, Žák, Lyzák, Báchor - Daněk, Štrbík, Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Ondra, Zvonek, Šiafutdinov, Tobola.

Přerov: Sklenář J. - Drábek, Andrýsek, Tomeček, Tomiga, Šťastný, Klusal - Loupal, Kebza, Rajnoch - Šnirc, Matušenko, Kratochvíl Š. - Spěvák, Řezáč, Bauer - Kratochvíl M., Hradil.

SDO: 7. místo, skóre 39:55, 15 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci v předchozích kolech opět udělali krok vpřed ve své hře, když doma v nelehkém utkání porazili v derby PSG Zlín poměrem 3:2. V dalším utkání na Kometě Valachům pochyběly síly a s Brnem padli 6:1. Před Vsetínem nyní stojí dvě utkání venku s těžkými Vítkovicemi a posledním Přerovem.

Svěřenci trenéra Weintritta do Vítkovic pojedou předvést, že poslední výsledek 7:0, který zde utržili byl tmavou výjimkou a pokusí se uhrát co nejlepší výsledek. Na Lapači jejich druhé vzájemné měření sil dopadlo 4:2 pro Vítkovice, ale Valaši ukázali, že i s takovým soupeřem jako jsou Vítkovice mohou hrát vyrovnaný hokej. Zápas se hraje v pátek od 17:00 v Ostravě.

Další zápas sehrají starší dorostenci na půdě Přerova, kde ve druhém kole padli 3:2 po samostatných nájezdech. Byla to jedna ze tří výher, kterou Zubři dokázali do této chvíle vybojovat. Vsetínští mají jasný cíl a to v Přerově uhrát tři body a po dalším víkendu si udržet kontakt s vyššími patry tabulky. Zápas se hraje v sobotu 27.10. od 12:15 v Přerově.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.

Vítkovice: Mizera - Demel, Klok, Rudl, Fajkus, Charvát, Pop, Puzič, Stanke, Ballner, Jáchym, Gelnar, Škutchan, Kafka, Churý, Illeš, Smrčka, Schwarz, Ollender, Csomor, Volný.

Přerov: Grigárek, Málek - Bochňák, Duda, Červínek, Gremnica, Hurta, Karola, Kubálek, Kundrátek, Němec, Nohál,Novák, Rybka, Václavíček, Slavík, Siegel, Pecha.

MDO: 9. místo, skóre 16:41, 6 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostenci se po dvou týdnech vrací do hry, když v minulém týdnu neodehráli ani zápas kvůli velké marodce, která zachvátila kabinu vsetínských. O víkendu je čeká pouze jeden zápas a to s osmým AZ Havířov. V prvním vzájemném střetnutí se z výhry 3:0 radovali na domácím ledě mladší dorostenci Havířova. Nyní se hraje na Lapači a Vsetín má za úkol zvítězit za tři body. Zápas se hraje v neděli 28. 10. od 13:00 na Lapači. Přijďte podpořit naše mladší dorostence a shlédnout zajímavou hokejovou bitvu.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný - Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Vodák, Richter - Fryšara, Weintritt, Matocha, Tydlačka, Vojkůvka, Janošek, Riška, Kovář, Gharibyar.

Havířov: Šimeček - Trombik, Hudeček, Ďurkáč, Šteffko, Pacoň, Kalus, Kiss, Dudek - Moravčík, Stružík, Polak, Pacoň, Lenomar, Mrowiec, Kurovský, Mareček, Wróbel, Honsa, Sojka, Holeš.