Junioři jedou na Kladno, proti PZ potřebují uspět

Radek Bařina • 26.03.2014

Po nezvládnutém zápase s Duklou Jihlava se junioři dostali do nelichotivé situace. Chtějí-li udržet extraligovou příslušnost i pro sezónu následující, nemohou si už s největší pravděpodobností dovolit luxus v podobě klopýtnutí. Další překážka ve vysněné cestě je čeká již ve středu večer. Od 17:00 se Valaši představí na ledě PZ Kladno, čili týmu, se kterým poměřili síly i v loňské baráži. Vsetínští jdou do zápasu v roli favorita, zda se jim ji podaří naplnit, se ukáže na středočeském ledovém kolbišti již za několik hodin.

Nedělním zápasem s Jihlavou si Vsetínští notně zkomplikovali situace. Tři branky inkasované v poslední desetiminutovce je stály vítězství a vzhledem k rozložení sil barážových účastníků je dostaly do nelichotivé situace. Valaši nicméně vůbec nic nevzdávají, což dokomentují i pozápasová slova trenéra Jenáčka: „Jsme hodně smutní. Nicméně jsou ještě čtyři zápasy a my se pokusíme o nemožné, i když bude strašně těžké kluky psychicky zvednout. Chceme však zůstat alespoň ve hře a tak musíme dvakrát zvítězit venku. Věřím, že to zvládneme a pojedeme se do Jihlavy poprat o záchranu.“

PZ Kladno – vítěz západní části 1. ligy

Druhý z kladenských hokejových klubů byl stejně jako v loňské sezóně nejlepším z ligových celků ze západní části naší vlasti. Letos však měl úlohu o poznání těžší a až do posledních kol se o postup do baráže přetahoval s Letňany. Ty nakonec nechalo PZ tři body za sebou a znovu se tak může pokusit o malý zázrak. Hned první zápas baráže sice naznačil, že i tentokrát zřejmě zůstane jenom u snahy, PZ se však rozhodně nesmí podcenit. O tom se ostatně Valaši přesvědčili v loňských prolínacích bitvách, kdy na kladenském ledě horko těžko lovili alespoň remízu v základní hrací době.

Toho si je dobře vědom i trenér Jenáček: „Podle mě si jdou Kladenští baráž hlavně užít. Ale pozor na ně! Vloni taktéž prohráli první dva zápasy a nakonec u nás sahali po postupu. V prvních zápasech baráže navíc nastoupili bez svých největších hvězd Butora, který byl excelentní už v loňské baráži a Vodičky, jenž v Řišutech pravidelně hrával druhou ligu. Nesmíme je vůbec podceňovat.“

V letošní baráži mají Kladenští za sebou dva zápasy na ledech soupeřů. Po debaklu v Jihlavě 1:9 dokázali zabrat a na hřišti Poruby dokázali překvapit, když vyhráli v prodloužení 3:2. Stejně jako Valaši tak i PZ bude v souboji se Vsetínem bojovat o zachování šance na extraligovou účast. Utkání PZ Kladno - VHK Vsetín můžete sledovat od 17:00, prostřednictvím změn stavů.

Sestava Vsetína v předchozím zápase: Bechný (Vlach) – Žabčík, Hohl, Hruška, Červínek, Zuzaník, Ščotka, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Daněk, Hořanský, Stodůlka, Neuvirth, Abdul, Zvonek, Tobola.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov