Junioři míří na Hanou, st. dorost bude v derby bojovat o celkové první místo po základní části

Filip Bazala • 02.12.2010

Naši junioři začínaje pátkem zamíří své pohledy směrem na Prostějov, kam se vydají bojovat o druhou příčku v tabulce. V neděli svěřence trenéra Kuba čeká opět zajížďka a tentokrát na led předposledního týmu Uherského Hradiště. Starší dorostence čeká zápas s velkým Z. Poslední kolo před koncem základní části jsou bod před zlínskými berany, se kterými svedou boj na jejich ledě právě o prvenství ve východní tabulce extraligy staršího dorostu. Derby mladších dorostenců se Zlínem bylo odloženo na 14.12.

3. místo, 30 bodů, skóre 93:55

Junioři tento týden zajíždí ke dvěma utkáním, ve kterých budou bojovat o čelo tabulky. První zápas je čeká v pátek na ledě prozatím druhého týmu východní tabulky ligy juniorů LHK Jestřábi Prostějov. Oba soupeři se už dvakrát na ledě letos setkali. Prvně to bylo ve třetím kole, kdy jestřábi přehráli valachy 5:1. Druhé vzájemné klání tentokrát na Lapači patřilo zelenožlutým a zvítězili 6:1. Prostějov s zápasem navíc sídlí na druhém místě s 31 body. Pokud Vsetín zvítězí vyhoupne se před jestřáby a navíc bude mít zápas k dobru. Utkání se hraje v pátek 3.12. v Prostějově.

Druhý boj svedou svěřenci trenéra Kuba na ledě týmu HC Uherské Hradiště. Soupeři spolu v sezóně sehráli již dvě utkání a vždy na ledě ve Vsetíně, tentokrát čeká na valachy dvakrát po sobě led Uherského Hradiště. První utkání sehráli ve čtvrtém kole a Vsetín doma vydřel první vítězství v sezóně v poměru 4:3. Druhé utkání už bylo poněkud jednoznačnější a výsledkem 5:0 potvrdili domácí roli favorita. Uherské Hradiště sídlí na předposledním místě tabulky se šestnácti body, ale stejný počet bodů mají před nimi i další tři týmy. Utkání se hraje v Uherském Hradišti 5.12.

Poslední odehrané utkání

VHK Vsetín 9:1 Salith Šumperk (4:1, 2:0, 3:0)
Branky: 13. Lechner (Klimek, Lukeš), 15. Vítek (Valigura, Skyba), 16. Kubo (Žabčík), 18. Ondra (Martyčák T., Hradil), 32. Lukeš (Urban), 34. Klimek (Kubo, Hradil), 42. Motloch (Vítek), 46. Ondra (Pokus, Hradil), 60. Kubo (Klimek, Lechner) - 9. Prokopec (Svoboda).

SHK Hodonín 1:8 LHK Jestřábi Prostějov (0:1, 0:0, 1:7)
Branky: 42. Vrba (Smetana) - 5. Stráněl (Kryl), 44. Stráněl, 46. Stráněl (Finkes), 47. Husák (Konečný), 48. Matoušek Ja. (Matoušek Jo.), Konečný (Zona), 58. Matoušek Ja. (Kryl), 60. Čech (Stráněl).

HC Frýdek - Místek 14:5 HC Uherské Hradiště (4:1,6:3,4:1)
Branky: 8. Štubňa (Matysz), 19. Částečka (Alina), 20. Ševčík (Alina), 20. Částečka (Fiala, Mičulka), 21. Matula (Částečka), 24. Matysz, 25. Golasovský, 26. Ševčík (Částečka), 32. Ševčík (Alina), 38. Matysz, 41. Částečka (Kocurek, Štubňa), 47. Alina (Fiala), 47. Mičulka (Fiala), 53. Bartek (Vacula, Fiala) - 4. Šudoma (Krucký), 22. Krucký (Lažek), 27. Maňásek (Koutník), 36. Krucký (Koutník), 55. Trnavský (Krucký). __________________________________________________________________

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Hromada (41. Šenk) - Ondra, Hradil, Pelc, Kubo, Zbranek, Skyba, Klimek, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Urban, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Kozák.

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Kloc) - Tomiga M., Finkes, Karas, Štefan, Navrátil, Zapletal, Konečný, Husák, Zona, Matoušek Ja., Kryl, Matoušek Jo., Tomiga S., Stráněl, Čech, Stloukal, Compel, Bartoš.

HC Uherské Hradiště: Machálek (21.-25.Hubáček) - Měšťánek, Vašík, Krucký, Němec, Hrabec, Lažek, Šudoma, Fridrich, Trnavský, Dvořák, Kahánek, Ohnoutek, Maňásek, Bříštěla, Koutník, Zderčík, Červenka. __________________________________________________________________

1. místo, 47 bodů, skóre 89:87

Starší dorostence čeká poslední zápas základní části, který když vyhrají tak skončí v čele východní tabulky extraligy staršího dorostu. Jenže nebudou to mít vůbec lehké už jen kvůli tomu, že hrají proti druhému týmu tabulky a to PSG Zlín. Valašské derby těchto dvou rivalů prozatím vždy skončilo radostí zelenožlutých, kteří ve třech zápasech dokázali berany porazit 4:2, 6:1 a 1:2. Zlín má poslední možnost v základní části Vsetín porazit a taky velkou výhodu díky domácímu prostředí. Zápas se hraje v pátek 3.12. od 18:00 v PSG Areně ve Zlíně.

Vzájemné zápasy v sezóně

Kouč Luboš Jenáček o předešlém derby:
» Věděli jsme, že to bude těžké a že nám budou chtít oplatit dvě porážky z Lapače. Tušili jsme, že po nás půjdou a to se potvrdilo. Dvě třetiny jsme měli navrch, byli jsme o něco lepší a měli i víc jasných šancí. Dali jsme bohužel jenom dva góly a tím pádem ve třetí části vyvinul Zlín velký tlak. Výborným výkonem kolektivu a za přispěním brankáře Tomáše Kohna jsme ale utkání dovedli do úspěšného konce.

VHK Vsetín 4:2 PSG Zlín (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 23. Ptáčník (Pelc, Slováček), 38. Pokorný (Hradil), 50. Ptáčník (Slováček, Pelc), 60. Kývala (Gajdoš, Báchor) - 22. Jurík (Sedláček, Řezáč J.), 38. Hrazdíra (Jurík).

VHK Vsetín 6:1 PSG Zlín (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 5. Ptáčník (Slováček), 11. Daněk (Ptáčník, Slováček), 24. Kohout (Pokorný), 31. Žák (Slováček), 54. Kývala (Daněk), 58. Daněk (Janeba) - 29. Jurík (TS).

PSG Zlín 1:2 VHK Vsetín (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 18. Sekerka (TS) - 13. Štrbík (Kývala), 22. Janeba (Tobola). _______________________________________

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Kohn (41. Bača) - Urban, Žák, Štědrý, Hradil, Kovář, Báchor, Gajdoš - Ptáčník, Daněk, Kývala - Tobola, Janeba, Štrbík - Kohout, Stodůlka, Pokorný - Surý.

PSG Zlín: Dohnal (Rozum) - Buchta, Tomeček, Strojil, Papežík, Janota, Macharáček, Urbanec - Kovařík, Burša, Skočík, Matula, Juřík, Sekerka, Popelka, Doležálek, Vaculín.

6. místo, 30 bodů, skóre 80:55

Utkání mladších dorostenců se Zlínem, které se mělo konat 5.12. se odkládá na 14.12., kvůli konání akce Beskyd Cup. __________________________________________________________________
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov