Junioři narazí na týmy ze Slezska, SDO čekají bitvy s tabulkovými konkurenty

Tomáš Kopecký • 08.10.2015

Blíži se další víkend a s ním i další várka zápasů vsetínských hokejových nadějí. Na domácím kluzišti se Valaši představí ve třech případech - junioři budou chtít v pátek v 16:30 navázat na první vítězství sezóny, v cestě jim však bude stát Karviná. Starší dorost bude v sobotu před obědem usilovat o další body v zápase s ostravskou Porubou, kterou již Valaši letos dokázali porazit, a to dokonce na jejím ledě. Víkendové zápasy mládeže na Lapači završí mladší dorost v neděli od 13:00 v zápase s odvěkým rivalem ze Zlína.

SDO: Prolomí Valaši sérii 4 zápasů bez bodu?

V předcházejících čtyřech duelech Valaši na body proti soupeřům z horní poloviny tabulky nedosáhli. Negativní skóre 4:27 svědčí za vše. Po domácích vysokých porážkách s Třincem a Zlínem přišel zlepšený výkon v utkání s Vítkovicemi, kde sice Valaši prohráli 8:4, nicméně ve 3.třetině předvedli bojovný výkon a odrazili se k lepším zítřkům. Střelecká mizérie však vsetínské provází i nadále. V posledním domácím zápase proti olomouckým kohoutům se opět nedokázali prosadit a odcházeli poraženi v poměru 0:4.

Nyní mají starší dorostenci příležitost předcházející prohry napravit. Čekají je totiž duely s tabulkovými sousedy z Havířova a Poruby. Už v pátek zajíždí Valaši na havířovský led. První vzájemný zápas dopadl lépe pro vsetínské, kteří na domácím stadionu vyhráli 4:1. Dvěma brankami se v tomto duelu prezentoval Michal Koňařík. Havířov má za sebou povedený víkend. V pátek si doma poradil s poslední Opavou (4:0), v posledním duelu pak dokázal obrat o všechny body Porubu (5:3). Nyní se havířovští nacházejí na 5.místě tabulky s tříbodovým náskokem na Vsetín.

Právě s ostravskou Porubou se v sobotu utkají také Valaši, a to na domácím ledě. V prvním vzájemném zápase byli vsetínští mladíci úspěšnější a vyhráli 2:0. Bylo to zatím jediné utkání, kdy domácí brankář udržel čisté konto. Poruba už 6 zápasů nevyhrála a o nápravu se bude pokoušet právě v sobotu od 11:00 ve Vsetíně.

Sestavy z minulého kola:
VHK Vsetín: Sachr – Pařízek, J.Weintritt, Kollár, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Hrňa, M.Weintritt, Čechmánek, Šušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Najvar.

AZ Havířov: Sonnek – Aulehla, Chujac, Frojda, Hudeček, Szturc, Srníček, Mrowiec – Strakoš, Pecka, Kristian, Piš, Lenomar, Kurovský, Raček, Pawliczek, Cihlář

HC RT Rotax Poruba: Škoda (Bayer) – Bijota, Vondál, Prokeš, Skokan, Balcárek – Timura, Střondala, Havránek Dang, Malát, Vospálek – Holub, Stach, Žídek – Klíma, Krupa, Plachý

Junioři: Podaří se navázat na vítězství z Frýdku-Místku?

Start do letošní sezony se vsetínským juniorům nevydařil podle představ. Úvodní dva zápasy prohráli shodně o dva góly. Nejprve na ledě ostravské Poruby (6:8) a o dva dny později doma s Havířovem (4:6). První vítězství přišlo až v zápase na ledě Frýdku-Místku, kde Valaši potvrdili roli favorita a zvítězili 6:1. Do zápasu přitom nastoupilo pouze 12 statečných valašských bojovníků v poli.

V pátek se vsetínští junioři představí v domácím zápase s Karvinou. Ta má zatím na kontě 3 body, tedy shodně jako Vsetín, nicméně horší skóre ji řadí až na předposlední, páté místo. Jediného vítězství dosáhli Slezané v utkání s posledním Frýdkem-Místkem (5:4). V posledním zápase však schytali karvinští velmi krutý debakl, když prohráli na ledě Havířova v poměru 4:13. Obrana Slezanů hoří a toho budou chtít využít jistě i vsetínští. Utkání začíná v pátek v 16:30 Na Lapači.

Další utkání čeká Valachy v neděli od 17:00 na ledě Opavy. Další z řady slezských klubů v Lize juniorů má na kontě zatím 6 bodů za výhry proti Havířovu (7:4) a Karviné (3:2). V posledním zápase však opavští podlehli na domácím hřišti lídrovi z Poruby.

Sestavy z minulého kola:
VHK Vsetín: Stojar (Bůbela) – Španko, Imeri, Janošek, Bártek, Vašíček, Toman, Svozílek, Hryciow, Vítek, Tydlačka, Tulpa, Kuchařík.

SK Karviná: Anestis, Frojda, Heczko, Juránek, Kalus, Kania, Kasperlík, Klus, Kurowski, Nolč, Ovčaři, Pacas, Procházka, Škorpík, Telega, Trnený.

HC Slezan Opava: Drnda – Hlaváček, Rohovský, Slavík, Černý, Hon, Volf, Dyba, Kažimír, Blaževič – Klapetek, Rubý, Stoniš, Rousek, Dreljuš, Klement

Mladší dorost: Víkend ve znamení derby

Mladší dorostenci zahájili sezónu nejlépe ze všech mládežnických celků VHK Vsetín. Po osmi odehraných kolech jim patří 7.příčka se ztrátou jednoho bodu na šestou Olomouc. Náskok na brněnský Warrior se zvýšil již na 7 bodů. Za zmínku stojí zvláště poslední odehrané kolo, kdy vsetínští mladíci naprosto deklasovali Šumperk a odvezli si výhru 12:1. Střelecky se navíc prosadily všechny formace.

Na mladší dorost čeká o tomto víkendu jedno utkání. Na Lapač zavítá v neděli odvěký rival ze Zlína, jenž je zatím v tabulce druhý, avšak jen o skóre za Vítkovicemi. Tým z města ležícího na říčce Dřevnici zatím prochází soutěží jako nůž máslem a jedinou porážku mu uštědřily právě vedoucí Vítkovice.

Zajímavostí je, že v loňské sezóně se vsetínští v duelech se Zlínem nedokázali střelecky prosadit ani v jednom z odehraných duelů. Podaří se jim to konečně letos? Utkání se hraje tuto neděli v 13:00.

Sestavy z minulého kola:
VHK Vsetín: Horák – Mikulenčák, Ondračka, Vávra – Rusler, Šánek, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Stodůlka, Žabčík, Jenáček, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava.

PSG Zlín: Kubík – Havlík, Janošek, Dřímal, Hamrlík, Prchal, Dluhoš – Suhrada, Leška, Mlýnková, Sebera, Pröschl, Světlík, Dřímal, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Zmeškal.