Junioři obsadili na turnaji v Přerově čtvrté místo

Helena Hegeďová • 13.08.2018

O uplynulém víkendu bojovali vsetínští junioři na turnaji v Přerově, kde nakonec po čtyřech zápasech skončili na čtvrtém místě. První den je prověřili domácí Zubři, kteří v minulé sezóně vybojovali extraligovou příslušnost, a také Tábor, tým z nižší ligy. Druhý den se Valaši postavili proti slovenskému zástupci, celku z Banské Bytrice, a také Žďáru nad Sázavou, který se po zásluze stal vítězem celého turnaje.

Zápasy VHK na turnaji

• Přerov – Vsetín 6:2 (2:0, 4:2, 0:0)
    • Branky a nahrávky: 16. Kopeček (Chytil), 18. Tarnoczy (Kotala), 30. Indrák (Kylnar, Takáč), 33. Chytil (Kopeček, Borot), 38. Chytil (Kotala), 40. Kylnar (Takáč) – 22. Holba (Zeman), 31. Zetocha (Krupa).
  • Vsetín – Tábor 15:0 (4:0, 4:0, 7:0)
    • Branky a nahrávky: 4. Gorás (Klímek, Ondračka), 9. Kožený, 19. Frimel (Zeman, Vašenka), 20. Jenáček (Gorás, Ondračka), 31. Petriska (Vašenka, Frimel), 32. Krupa (Ondračka, Jenáček), 38. Lukačka (Jenáček, Ondračka), 39. Pospíšil (Holba, Tulpa), 44. Krupa (Pospíšil), 53. Petriska (Vašenka, Jenáček), 56. Vašenka (Jenáček, Petriska), 56. Kožený (Tulpa, Pernický), 57. Krupa (Tulpa), 60. Kožený, 60. Krupa (Pospíšil, Tulpa).
  • Banská Bystrica – Vsetín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
    • Branky a nahrávky: 5. Zubák (Petrík), 40. Pisarovič (Kristály, Kraut), 41. Gajdáč (Matúch, Lopejský), 60. Pisarovič – 58. Lukačka (Petriska).
  • Vsetín – Žďár nad Sázavou 3:3 (1:1, 1:2, 1:0)
    • Branky a nahrávky: 17. Krupa (Veselý), 27. Tulpa (Holba), 58. Veselý (Krupa) – 16. Vašíček (Vaňkovský), 24. Vojinovič (Jedlička), 30. Vašíček (Pětník).

Hodnocení trenéra Juraje Juríka

Pro nás to byla určitá příprava, jelikož máme hodně široký kádr a chtěli jsme dát příležitost všem hráčům. Po organizační stránce jsme s turnajem spokojení. Po sportovní stránce to tedy určitě mohlo dopadnout trošku líp, ale stále jsou to pro nás jen přípravné zápasy, které nám ukázaly hráče v zatížení. Nyní už se nám pomalu začíná krystalizovat sestava.

Hodnocení obránce Šimona Jenáčka

První den jsme na turnaji měli kluky, kteří trénují s áčkem - Martin Lašák, Tom Ondračka, Dan Klímek. Ti nám pomohli v prvních dvou zápasech. S Přerovem to nevyšlo, bylo to prohrané utkání. Bohužel pro nás měli vyšší produktivitu a šlo vidět, že se jim na domácím ledě daří. Tady je to takový rybník a jejich hokeji to vyhovovalo. Druhý zápas jsme hráli s Táborem, což je tým z první ligy. Jsou o soutěž níž a ještě tady přijeli s mladším týmem, takže to bylo spíš na odreagovaní. Měli jsme už únavu v nohách, ale vyřádili jsme se tam, zvedlo nám to sebevědomí. Druhý den už s námi kluci z áčka nebyli, protože toho měli hodně, a my jsme tak byli v oslabené sestavě. První zápas jsme sehráli se Slováky z Banské Bytrice. Mysleli jsme si, že bychom je mohli porazit. Přistoupili jsme k tomu však vlažně, oni vstřelili šťastný gól a od té doby se to převalilo na jejich stranu. Nemohli jsme dát gól, povedlo se nám to až minutu před koncem, kdy jsme snížili na 1:3. To taky dokazuje, že bychom měli něco udělat s produktivitou. Poslední zápas jsme hráli se Žďárem nad Sázavou, který už před naším zápasem věděl, že vyhraje. Z jejich strany to tím pádem bylo uvolněnější. My jsme samozřejmě dostali od trenéra trochu vynadáno, že jsme k tomu s Banskou špatně přistoupili a bylo to vlažné. Do posledního zápase jsme tím pádem dali všechno, potrápili jsme je. Vždycky jsme dotahovali, prohrávali o gól a pak se nám podařilo dát dvě minuty před koncem na 3:3, takže z toho nakonec byla plichta.

Pan trenér nám říkal, že tak, jak se na Vsetíně bojuje odjakživa, tak taky u nás to bude o bojovnosti a kuráži. Musíme se stmelit a hrát jako jeden tým. Jestli budeme hrát na jednotlivce, tak to nepůjde. To jsme viděli v zápase s Banskou Bystricí, kdy jsme je měli porazit, ale všichni si mysleli, že to budou táhnout sami. Nešlo to. Já si myslím, že když si to dobře sedne a třeba ještě někdo dojde, tak můžeme uhrát slušnou sezónu.

Foto: HC ZUBR Přerov