Juniorka se opět utká s Vítkovicemi, dorostenci se postaví proti Warrioru

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 04.10.2018

V minulém týdnu dopadly zápasy juniorů a dorostenců úplně stejně. První ze zápasů Valaši vyhráli a druhý prohráli. Junioři první zápas vyhráli na domácí půdě, zatímco dorostenci jako hosté. V tomto týdnu si junioři zahrají první zápas doma s Vítkovicemi, na další se pojedou utkat hned druhý den do Třince. Dorostenci pojedou navštívit stadion v Brně kde se střetnou s Warriorem Brno.

Čtyři výhry a čtyři prohry, otočí junioři bilanci k lepšímu?

Dva odlišné zápasy odehráli minulý týden vsetínští junioři. Domácí utkání proti Přerovu zvládli Valaši na výbornou a oplatili svému rivalovi porážku z minula. Tehdy Vsetín na Hané prohrál 0:5, tentokrát to byl vsetínský gólman David Sachr, kdo nepovolil soupeři ani čestný zásah. Svou neprůstřelnost navíc potvrdil i nadstavbě, kde domácím vystřelil bonusový bod Jindra. Připomeňme také, že skóre tohoto utkání otevíral ve 46. minutě Patrik Zeman, pro kterého to byla první vstřelená branka mezi juniory. I díky jeho brance zvítězil Vsetín 2:0. Hned v neděli však Vsetínští hořkost porážky opět okusili. Dva dny po čtyřbodovém vítězství zahráli v Havířově stejnou roli jako Zubři na Lapači a za Matouškova záda se neprosadili. Z tohoto utkání odcházel Havířov hrdě se skóre 5:0. Po osmi odehraných utkáních patří Vsetínu třetí místo. Na druhé Třinec ztrácí 5 bodů, čtvrtý Zlín má naopak jen jednobodové manko.

Kromě obránce Patrika Zemana (1+0) a útočníka Lukáše Jindry (4+2) se proti Přerovu prosadil také Tomáš Krupa (3+1). Nejproduktivnějším hráčem je s deseti kanadskými body (5+5) stále Daniel Klímek. Brankoviště stráží s úspěšností 90,86% David Sachr.

Zápas: 5.10. Vsetín – Vítkovice 17:30

Vítkovice vedou tabulku, z dosavadních osmi zápasů prohrál ostravský celek pouze dvakrát. Podlehly Zlínu a ještě o kole dříve Třinci. Poslední zápas se Vsetínem se odehrál na ledě ostravském, kde si domácí svého soka vychutnali a radovali se z vysoké výhry 9:1. Bonusový bod však ukořistili Valaši, a tak ani přes nepříznivé skóre nemuseli smutnit.

Kanadské bodování Vítkovic vede se 13 body (4+9) Jakub Lewandowski. V tabulce je následován Petrem Fridrichem (4+8) a Janem Bernovským (6+5), jenž je navíc spolu s Jánem Blaškem (6+0) nejlepším střelcem Vítkovic.

Zápas: 6.10. Třinec – Vsetín 13:00

Také druhý soupeř, který na Vsetínské tento víkend čeká, je z vyšších pater tabulky. Třineckým Ocelářům patří druhé místo a stejně jako Vítkovice, také oni mají na kontě pouze dvě prohraná utkání. To poslední se datuje na minulý pátek, kdy doma podlehli právě ostravskému rivalovi. Hned v sobotu si ale napravili chuť v Přerově. Na Hané se již v první třetině dostali mladí Oceláři do dvoubrankového vedení a tímto náskokem také nakonec zvítězili. Získali také bod z nadstavby, který v její poslední minutě vystřelil Matouš Čmiel.

Právě Matouš Čmiel (4+7) je nejproduktivnějším hráčem Třince. O toto místo se však dělí ještě s kapitánem Markem Havránkem (5+6), který má zároveň v dosavadním průběhu sezóny nejvíce vstřelených gólů ze všech jeho spoluhráčů. Brankoviště hájí dvojice Štěpán Švehlák (92,36%) a Radek Ochman (87,65%).

Dorostenci budou mít příležitost otestovat druhý tým z Brna

Vsetínští dorostenci si v minulém týdnu vybojovali jednu výhru nad Šumperkem, díky které mají na kontě o 4 body víc. Václavu Kočímu se v tomto zápasu, také podařil zkompletovat hattrick. Zápas s Technikou už tak radostný nebyl. Ze začátku zápasu měla Technika navrch, protože už ve 3. minutě vstřelila první gól a necelou půlminutu nato další. Ve druhé třetině se ale Vsetínu podařilo vstřelit gól a na začátku třetí třetiny se jim podařilo vyrovnat na 2:2. To ale moc dlouho netrvalo a Technika byla opět ve vedení. Třetí třetina však skončila remízou, a tak měli domácí stále šanci na výhru. O konečném výsledku rozhodly až nájezdy, kdy rozhodující gól vstřelil Ondřej Navrátil z Techniky Brno.

Zápas: 6. 10. Warrior Brno – Vsetín 12:30

Warrior Brno dlouho čekal na svou první výhru. Po třech prohrách se jim nakonec podařilo zvítězit pouze nad Šumperkem 2:1. Další zápasy se opět vedly ve jménu prohry, kde v každém zápase vstřelili pouze jeden gól. V utkání se svým sousedem Technikou Brno se jim podařilo vstřelit jeden jediný gól už v první třetině. Na konci třetiny však odcházeli za stavu 1:1. V nadstavbě získal pro Warrior Brno 1 bod Tomáš Havelka. V posledním zápase s Olomoucí patřil získaný jeden gól nejlepšímu hráči dle kanadského bodování Tomáši Havelkovi. Ve výsledné tabulce se však Warrior Brno drží na 9. místě. Za ním už je jen Šumperk.

Nejlepším hráčem tohoto týmu je již výše zmíněný Tomáš Havelka (4+3). Mezi obránci to pak je Ondřej Hykl (3+1). Úspěšnost gólmana Erika Šeba je vzhledem k početným prohrám vysoká 91,16%.