Juniory čeká víkendový dvojzápas, MDO vyzve Havířov

Miroslav Šipula • 17.12.2014

Mladí hokejisté Vsetína mají před sebou další zápasy, které jim do programu zařadil los jejich soutěží. Juniory, jenž pokračují ve druhé čtvrtině nadstavby, čeká páteční utkání s Porubou a po dni volna také nedělní zápas v Třebíči. Mladší dorostenci mají za sebou rovněž první čtvrtinu nadstavbové části a nyní pro ně začíná druhá. V úterý vyzvou na domácím ledě celek z Havířova.

JUNIOŘI: Vítězství v nadstavbě se Vsetín dočkal zatím jen dvakrát, vrátí se do pohody, se kterou proplul základní částí?

S ohledem na formu vsetínských juniorů, můžeme nazývat dosud odehranou porci zápasů z nadstavby, jako jejich výsledkově nejhorší období v sezoně. Tým, který byl postrach pro soupeře celou základní část, když dokonce v jejím úvodu držel nevídanou šňůru třinácti vítězných zápasů v řadě, si z posledních utkání odnesl více porážek, než výherních úspěchů. Ačkoliv mu se ziskem šesti bodů z šesti zápasů v tabulce nadstavbové části náleží čtvrtá příčka, která sice stále zaručuje postup do play-off, přece jen se asi čekalo o něco víc.

Nejbližší příležitosti k nápravě se Valachům dostane v pátek, 19. prosince, kdy se od 16:30 na svém ledě budou snažit o úspěšnou odvetu proti Porubě Ostrava. Ta vévodí tabulce nadstavbové části, když zatím zcela přesvědčivě potvrzuje výsledky z té základní. Jako jediný tým hrající nadstavbovou skupinu B, v ní dosud nepoznal přemožitele. Poslední utkání sehráli Ostravané v Třebíči, kterou přestříleli 6:4. Jelikož je ale vyrovnanost týmů v nadstavbě znatelná, a žádné utkání nemá vysloveného favorita, může se v páteční podvečer stát na Lapači cokoliv. Junioři Vsetína se s Porubou letos střetli třikrát. Jednou tomu tak bylo už v nadstavbě, když si z Ostravy vezli prohru 3:8, zvlášť kvůli katastrofální druhé třetině. Další dva zápasy byly odehrány v základní části, kdy oba skončily se stavem 4:3 po nájezdech. Oba celky braly po jednom vítězství. Pro koho vyzní čtvrtý vzájemný souboj se dozvíme v pátek.

Po volné sobotě čeká zelenožluté další zápasový den. A znovu budou mít co soupeři oplácet. V poslední adventní neděli, 21. prosince bude v pravé poledne vhozeno úvodní buly zápasu s Horáckou Slavií Třebíč. Ta si bude chtít po prohraném utkání s Porubou napravit domácí reputaci. Neméně pak bude usilovat o potvrzení vítězství ze Vsetína. Valaši pojedou do Třebíče s vědomím, že doma nezvládli přestřelku a nakonec týmu z Vysočiny podlehli poměrem 5:8. Tehdy velice rozčilený trenér Čechmánek utkání komentoval se slovy: „Já chci jen říct, ať jdou hráči s maturitními plesy do háje, ať si uvědomí, jestli dají přednost hokeji nebo zábavě.“ Příznivcům Vsetína tak nezbývá než doufat, že maturitní plesy jsou minulostí a že u hráčů je na prvním místě přece jen hokej.

Sestavy v posledních kolech:

VHK Vsetín: Stojar – Španko, Surý, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Bouda, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.

HC RT TORAX Poruba: Mizera - Gola P., Gola R., Štěpán, Schwarz, Gálik, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška, Holaň, Soukal, Kropka

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda - Matov, Roupec, Juráň, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma, Všetečka, Horký, Hort, Salák, Mašek. p>

MDO: Vsetín je od začátku nadstavby k nepoznání, vše šlape a tým začal vyhrávat

Velmi příjemným překvapením jsou v nadstavbové části výsledky mladších dorostenců Vsetína. Kdyby se v tabulce nadstavby umístili na prvním místě, tak je tato skutečnost posílá do play-off. Na tuto pozici sice ztrácí devět bodů, ale zdá se, že Valaši chystají mohutný finiš. Devět bodů ani zdaleka není nesmazatelné manko, vzhledem ke zbývajícím patnácti utkáním. Momentální třetí tabulková pozice zelenožlutých je milým překvapením i vzhledem k tomu, že ještě nedávno tento tým hrál na úrovni poslední příčky. Teď je vše jinak. Z pěti zápasů se Vsetín radoval z výhry čtyřikrát. V posledním kole sice smolně ztratil utkání s Přerovem (0:1), který je právě tím týmem, jenž žebříček vede. Nicméně ve střetnutí se Valaši přesvědčili, že i s vedoucím týmem se dá hrát vyrovnaný hokej, ne-li být i trošku lepší a rozhodně neskládají zbraně.

Jejich další honba za body, které by je zase o něco přiblížily vysněnému play-off, se uskuteční v úterý, 23. prosince od 15 hodin na zimním stadionu na Lapači. Vsetínu bude stát v cestě tým AZ Havířov. Ten se v tabulce řadí hned za zelenožluté a má navíc dva zápasy k dobru, nicméně nutno vzít v potaz, že se mladších dorostenců z nejmladšího českého města nedrží žádná vítězná fazóna a v nadstavbové části zvítězili pouze jednou. Celkově jsou však utkání AZetu velice vyrovnaná jak herně tak výsledkově. Takový byl i jeho poslední odehraný zápas, ve kterém sice podlehl Opavě na jejím ledě 3:4, ale do samého závěru se tlačil do vyrovnání.

Vzájemné zápasy Vsetína s Havířovem se v letošní sezoně odehrály tři. Nejprve dva v základní části, kdy se poprvé radoval AZet po domácí výhře 5:4. Ve druhém střetu se už ale z vítězství těšili zelenožlutí, když na svém ledě Havířov udolali 4:3. Třetím s těchto vzájemných klání bylo zároveň první utkání nadstavbové části. Do té vykročil Vsetín vítězně a po bitvě na ledě soupeře bral všechny body za výsledek 3:1. Oddálí se Valaši havířovským pronásledovatelům, nebo bude stav vzájemných zápasů po úterku srovnán?

Sestavy v posledních kolech:

VHK Vsetín: Juřička – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Dluhoš, Kollár, Nadymáček, Jenáček J. – Koňařík, Cabák, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Fajkus, Půček R., Paťava.

AZ Havířov: Dufek (21. Velička) - Szturc, Srníček, Teplanský, Pavelek, Grygar, Adámek - Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný.