Jurík: V posledních minutách ztrácíme náskok. Brynecký: Je v tom i trocha smůly

Václav Trávníček • 14.08.2010

Ta dvě utkání byla jako přes kopírák. Jak v úterý v Přerově, tak i v pátek na brumovském ledě si vsetínští hokejisté vypracovali náskok, který ale v posledních minutách prohospodařili. Valaši měli pokaždé na vítězství, přesto oba duely skončily remízou. A to právě kvůli nepovedeným závěrům. „Přesně tohle budeme muset do začátku soutěže vylepšit,“ řekl po pátečním klání s přerovskými Zubry trenér Juraj Jurík. „Je v tom i trocha smůly. Ale ještě, že se nám to stává teď v přátelácích,“ dodal útočník Daniel Brynecký.

Chtělo by to alespoň tři další útočníky, přeje si Jurík

Po dvojzápase s Přerovem mohl být vsetínský kouč Juraj Jurík vcelku spokojený. Přestože si v něm jeho svěřenci nepřipsali vítězství, hra VHK začala dostávat znatelnější kontury. A to je pro fázi přípravných utkání důležitější, než série tříbodových úspěchů. Přesto však ve hře Vsetína naleznete plno prvků, které je třeba zlepšit. Nebo ještě lépe – odstranit. Jedním z nich je bezesporu slepý závěr zápasů.

V úterý v Přerově vymazali Zubři náskok Valachů během posledních čtyř minut, v pátek v Brumově k tomu potřebovali jen o tři minutky víc. „Po jedné chybě se nám rozpadne hra, mladší kluci začnou hrát to, na čem jsme nebyli domluveni a pak je těžké dostat je zpět do toho systému. To budeme muset do začátku soutěže vylepšit,“ ví Jurík.

Nakolik byl pro vás dvojzápas s Přerovem přínosný?
Udělali jsme si nějaký obrázek o hráčích, kteří u nás byli na zkoušku. Viděli jsme, čeho jsou kluci schopni. Nejvíc nám schází taktická vyzrálost, na té budeme muset hodně pracovat. Po jedné chybě se nám rozpadne hra, mladší kluci začnou hrát to, na čem jsme nebyli domluveni a pak je těžké dostat je zpět do toho systému. Dokud jej plní, hra nějak vypadá dáváme i branky. Ale obě utkání s Přerovem měla stejný závěr – v posledních minutách jsme neudrželi náskok. To budeme muset do začátku soutěže vylepšit.

Říkal jste, že během tohoto týdne se rozhodne o hráčích, kteří jsou ve Vsetíně na zkoušku. Už máte jasno?
Ano, počítáme s Rado Zelenkou v obraně, Michal Rapant tu zůstane ještě týden a s Vaněčkem a Badžem jsme se rozloučili.

V pátek tedy odehráli poslední zápas?
Přesně tak.

Kdo naopak nenastoupil, byl útočník Jiří Korčák…
Protože má naražené koleno. Uvidíme, jak se to vyvine, snad bude Jirka v pořádku.

Máte ještě nějaké další hráče v hledáčku?
Určitě. Nebudu jmenovat, ale v těchto dnech se tříbí extraligové a prvoligové týmy, takže bude spousta volných hráčů. Alespoň tři útočníky bychom ještě potřebovali.

Mohli by se nějací noví hráči zapojit už do úterního duelu s Hodonínem?
To pochybuji. Do začátku soutěže zbývají tři týdny. Budou to hráči, kteří už mají něco natrénováno a půjde jenom o to, abychom je dostali do našeho systému. Máme nějaké kluky rozjednané, tak věřím, že to zdárně dopadne.

A jak se těšíte na úterní premiéru na „novém“ Lapači?
Těšíme se všichni. I když v Brumově, kde jsme doposud trénovali a sehráli i páteční zápas, to byl pěkný stadionek, led byl lepivý a hokeji to nepřidalo. Věřím, že ve Vsetíně bude dobrý a rychlý led, který bude svědčit tomu, co budeme chtít hrát. To znamená rychlý a tvrdý hokej.

Hrát tak do třetího místa, sní Brynecký

Byl zvyklý především na prvoligový hokej. Olomouc, Vrchlabí, Havířov, to je výčet působišť Daniela Bryneckého za poslední roky. Pětadvacetiletý forvard, kterého si vsetínští fanoušci pamatují z doby, kdy válel za místní juniorku, nyní okusí druhou ligu. Po letech se totiž vrací na Lapač. A nemá malé cíle. „Chtěl bych, abychom s pohybovali co nejvýš v tabulce. Ideálně do třetího místa,“ říká.

Zásadní otázka: Už jsi podepsal?
Předběžně jsme domluvení se sportovním manažerem Alexejem Jaškinem. Věřím, že to dobře dopadne a že nic nebude bránit tomu, abych ve Vsetíně smlouvu podepsal. Jedná se o hostování z Nového Jičína, jehož jsem hráčem.

Co vede hráče Nového Jičína k angažmá ve Vsetíně?
Oslovil mě právě sportovní manažer Jaškin. Já už ve Vsetíně působil v minulosti, hrál jsem tu za juniorku. Vždycky se mi tady líbilo, hrál se tu dobrý hokej a fanoušci byli bezvadní. Takže věřím, že i letos bude na Lapači panovat skvělá atmosféra a že se budeme pohybovat ve vyšších patrech soutěže.

Jak si zvykáš na druholigový hokej?
Je to změna, to ano. V loňské sezóně jsem ještě působil v prvoligovém Havířově, ale na dva měsíce jsem si zkusil i druhou ligu v Prostějově. Abych se přiznal, pořád si zvykám. Je to takový jinačí hokej.

V čem?
Těžko na to odpovědět. Druhá liga je taková jakoby víc poblázněnější, víc se tu lítá po ledě. Oproti tomu je první liga je víc ustálená, profesionálnější, každý si zodpovědně hlídá své místo. Tahle soutěž mi přijde taková rozlítaná, živelná. Zkrátka nahoru – dolů.

A jak na tebe působí vsetínský mančaft?
Máme hodně mladý a bojovný tým. A takové mančafty jsou vždycky hodně nepříjemné. Vletí na soupeře a ubruslí ho. Věřím, že nám to bude klapat.

Jakou máš se Vsetínem ambici?
To je jednoduché, budeme chtít hrát co nejlépe a tak, abychom bavili fanoušky a pohybovali se na špici tabulky. Doufám, že budeme to nějakého třetího místa.

Takže plán je proniknout do první trojky soutěže?
Neber to jako nějaké dogma, ale byl bych strašně rád, kdyby se nám to povedlo. Základem však bude bavit fanoušky. Přeji si, aby jich na zápasy chodilo co nejvíc. Kdyby chodil plný dům, byli bychom maximálně spokojení.

Trenér Jurík upozorňoval na to, že ztrácíte vyhraná utkání v posledních minutách hry. Je to dáno nízkým věkovým průměrem mužstva?
Je to možné. Musíme na tomhle zapracovat. Svoji roli v tom bude hrát i smůla, ale každopádně se na to musíme zaměřit. Je štěstí, že se nám to stává teď v přátelácích. Musíme se snažit tuhle chybu odstranit, aby se nám v mistrovských zápasech už nestávala.