Kabina je super, chci být co nejvíc prospěšný pro tým, hlásí Lukáš Volf

Redakce • 04.08.2019

Valaši se o něj zajímali už v loňské sezoně. To však útočník Lukáš Volf ještě léčil zranění a ročník dokončil v Prostějově. Na jaře už ale námluvy dopadly dobře, třiadvacetiletý odchovanec píseckého hokeje se stěhoval na Lapač, aby bojoval za zelenožluté barvy. „Chtěl bych dojít se Vsetínem co nejdál. Ideálně do extraligy a pak se tady třeba porvat o místo v nejvyšší soutěži,“ říká hráč se zkušenostmi z Ústí nad Labem, Benátek nad Jizerou či extraligové Mladé Boleslavi.

Máte za sebou týden přípravy na ledě. Těšil jste se, až konečně nazujete brusle?
Těšil! Začátky jsou samozřejmě vždycky těžké. I když tady člověk dva měsíce běhá, posiluje, zkrátka dělá suchou přípravu, pohyb na ledě je úplně o něčem jiném. Zapojujete jiné svaly. Bolí to a ještě třeba týden dva to bolet bude. Pak si ale úplně zvykneme a bude to dobré.

Jaká byla suchá příprava z vašeho pohledu?
Pestrá, bylo tam všechno. Když jsem byl v Mladé Boleslavi, moc jsme neběhali, kdežto ve Vsetíně jsem s tím zase začal. Je to tady jinačí. Byli jsme hodně v posilovně, hráli hry. Dlouho jsem nezažil herní středy, pro mě osobně to bylo příjemné zpestření.

Odpočinula si u toho hlava?
Přesně tak. Měli jsme toho docela dost, pondělky, úterky, čtvrtky a pátky byly těžké. Středa byl herní den. Když ale jdete proti sobě hrát tenis nebo fotbal, je z toho člověk kolikrát víc urvaný, než z tréninku, protože se fakt vydá. Je to kondiční, nikdo nic nevypustí. Byl to plnohodnotný trénink, ale hlava si odpočinula a připravila se na další tréninky.

Jsou fotbal a tenis sporty, ke kterým máte blízko?
Neříkám, že jsem nějaký Ronaldinho nebo Nadal, ale rád si zahraji i jiný sport. Nemůžeme myslet jenom na hokej, to bychom se zbláznili. Mám rád sport obecně, chodíval jsem hrát basketbal, fotbal, společně s Davidem Gábou hrajeme hokejbal. A spoustu jiných sportů.

Stihl jste letos v létě i nějakou dovolenou?
Byli jsme s přítelkyní na Kubě. Měl jsem strach z letu, protože jsem poprvé letěl takhle daleko. Ale bylo to úplně v pohodě a dovolená byla super. Jedenkrát jsme si vyjeli na výlet, jinak jsme chtěli být u moře. Člověk si odpočine, načerpá síly, sluníčko mu dodá energii do celé sezony. Dovolená už teď žádná nebude. Pokud případně dostaneme nějaké volno, věnuji ho regeneraci.

Vzpomněl jste brankáře Davida Gábu, jehož na Lapači čeká už druhá sezona. Je velké plus mít v novém mužstvu parťáka, kterého znáte odmala?
S Davidem jsme spolu vyrůstali. Už před sezonou mě kontaktoval, jestli bych sem nechtěl jít. Řekl jsem mu, že nevím, že jsem ještě nic neřešil, doléčoval jsem zranění. Bavili jsme se o tom, je to určitě plus. Znám tady spoustu kluků, i když třeba ne tak dlouho jako Davida. S některými jsme proti sobě nastupovali, takže úplně v pohodě.

Jak na vás vsetínské prostředí působí?
Je to tady takové domácké, kabina je super. Stadion je menší, všechno je blíž u sebe. Z pozice soupeře vím, že pro ostatní týmy je nepříjemné tady hrát, fanoušci to tu dokážou vybláznit. Město jsem ještě neměl možnost si projít, přece jenom po tréninku si chce člověk odpočinout. Ale jinak super.

Klub si od vás slibuje, že svým zaujetím pro hru dodáte týmu důraz a impuls při dohrávání soupeře. Je vám právě tato role vlastní?
Uvidíme, co budou trenéři chtít. Já chci být co nejvíc prospěšný pro tým. Bude záležet na tom, jak se na sezonu připravím. Rád bych dal určitě nějaký gól, na nějaký nahrál, a když budou chtít trenéři důraznou hru, budu se o to samozřejmě snažit. Uvidíme, co z toho vyplyne.

Na Lapač přicházíte se zkušenostmi z Chance ligy i z nejvyšší soutěže. Co vám dalo působení v extraligové Mladé Boleslavi?
Byla to samozřejmě velká zkušenost, navíc pod trenéry Františkem Výborným a Marianem Jelínkem. Myslím, že pan Výborný má hodně společného s panem Dopitou tady ve Vsetíně. Oba jsou přísní. Určitě je pro mě plus, že jsem mohl nahlédnout do extraligy, která je rychlejší, člověk ví, na čem musí pracovat. Je strašně těžké si zvyknout, když máte třeba v půlce sezony jít na jeden zápas do extraligy. V Chance lize je na něco aspoň trochu času, kdežto v extralize dostanete puk a hned musíte vědět, co s tím uděláte, jinak o něj přijdete. Je to ještě o stupeň rychlejší než první liga.

Dají se tyto zkušenosti uplatnit ve vašem novém vsetínském angažmá?
Asi ano, ale každá sezona začíná od znova a je úplně jedno, jak se vám vedlo loni nebo předloni. Člověk určitě může zužitkovat nějaké zkušenosti, ale nějak extra těžit z minulých sezon se asi nedá. Když v jedné sezoně uděláte čtyřicet bodů a v té následující nic, nebudou vás někde držet jenom proto, že jste kdysi udělal čtyřicet bodů. Takže určitá zkušenost ano, ale nějak extra profitovat z toho nejde.

Máte nějakou osobní metu pro nadcházející sezonu?
Dojít se Vsetínem co nejdál. Ideálně do extraligy a pak se tady třeba porvat o místo v nejvyšší soutěži. V týmovém sportu ale nemůžu mít osobní ambice. Každý sice nějaké má, chce hrát co nejlíp a být zdravý. Ale věřím tomu, že týmovou ambici tady máme všichni stejnou a každý jí podřídí své ego.