Kdybychom využili přesilovku 5 na 3, zápas by vypadal jinak, říkal Jozef Šimek

Jiří Kubják • 17.01.2010

Na Lapači hraje svojí druhou sezonu. Patří mezi nejuniverzálnější obránce družstva. Čtyřiadvecetiletý Jozef Šimek vyniká nejen poctivou poziční hrou v defenzivě, ale také umí dobře podpořit útok. Skvělými přihrávky hlavně diriguje přesilové hry valachů. Po zápase s Hodonínem se s námi podělil o rozhovor.

Jožko, co podle Tebe rozhodlo dnešní utkání?

Určitě je to nevyužitá přesilovka 5 na 3, která trvala přes dvě minuty, tam se to lámalo, to bylo za stavu 2:3 a kdybychom vyrovali, tak ten zápas by vypadal úplně jinak.

Do zápasu jste nevstoupili dobře, dostali jste dvě rychlé branky, kde se vzala myšlenka v hlavách otočit ještě během první třetiny skóre na 2:2?

Za stavu 0:2 asi po minutě jsme si řekli, že musíme hrát odznovu, zapomenout na to, že je to 0:2, snažit se hrát svojí hru. Podařilo se nám vyrovnat, ale bohužel další vstup do třetiny, to bylo totéž.

Celé utkání bylo velice vyhrocené, bylo náročné se přeorientovat na herní styl Hodonína?

Tak vyhrocené - my jsme hráli stejně jako oni. Nemyslím, že by to bylo nějak vyhrocené.

V utkáni padlo dost trestů, obzvlášť soupeř, jako by chtěl zranit Daniela Vaňka, nehrál na něj až příliš do těla?

Zřejmě veděli že Dan má formu, tak do něj šli, ale nemyslím si, že by ho chtěli zranit úmyslně.

Další zápas je derby s Valašským Meziříčím, co se dá do středy ještě vylepšit?

Musíme přes neděli odpočinout, potom potrénovat, dát se dohromady a připravit se na zápas poctivě.