Kladno přijede bez nemocného Orcta

Aleš Koňařík • 17.10.2003

V s e t í n – Utkáním s Kladnem odstartuje Vsetín druhou čtvrtinu základní části extraligy. Má svému soupeři, který se po roce vrátil mezi elitu, co vracet. V prvním duelu zvítězilo Kladno 2:1 a všechny góly tehdy padaly v přesilovkách. Na vsetínském ledě se ukáže i do jisté míry nečekaná kladenská posila Martin Procházka. Pro chřipku však bude chybět brankářská jednička Zdeněk Orct.

Místo Orcta by se měl do kladenské branky postavit berounský Miroslav Kopřiva. Do sestavy Kladna se naopak vrací obránce Jan Kruliš. Kladenští v posledním zápase podlehli na domácím ledě Plzni 1:4 a v tabulce jsou s 16 body sousedem dvanáctého Vsetína.

Ve vsetínských řadách chřipka neřádí, zato se množí zranění ze hry. Zdravotní komplikace (zraněný stehenní sval) nepustí do hry vsetínského útočníka Tomáše Demela, který vyjede na led až začátkem příštího týdne. Z derby se Zlínem si odnesl pochroumané rameno Marek Dubec, Josef Štraub zase laboruje s naraženým kolenem. Oba dva by však do zápasu s Kladnem měli zasáhnout.

Sestavy v minulém kole:

Kladno: Orct (45.-50. J. Pospíšil) - Zeman, Kasík, V. Čech (41. Dlouhý), P. Hořava, Malena, Sláma - Jankových, Gardoň, Procházka - Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Lažo, Zajíc, Horna.

Vsetín: Biegl - Luža, Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Vak, Stantien - Ambruz, Kovář, Hašek (17. Valko).