Kladno s Tomášem Kaberlem, Vsetín bez zraněného Demla

Aleš Koňařík • 19.09.2004

V s e t í n – Po úspěšném vstupu do nové sezóny by Vsetín rád vybojoval body i na kladenském ledě. Rabat naopak ztratil dvoubrankový náskok v zápase s Karlovými Vary a nakonec prohrál s domácí Energií 3:2. Dva kladenské góly vstřelil Robert Kysela. Proti Vsetínu by již měl být připraven reprezentační obránce Tomáš Kaberle, naopak Jaromír Jágr plánuje svou extraligovou premiéru až na televizní duel se Znojmem. Vsetínu bude chybět útočník Tomáš Demel, který předchozí zápas nedohrál a zraněné koleno ho na čas vyřadilo ze hry

Změny v mužstvu Kladna: Návrat legendy

V klubu, který na jaře do posledního kola bojoval o postup do play-off, převážily zisky nad ztrátami. Z loňského týmu odešli obránce Jan Kruliš (Nottingham), Rostislav Malena (Jihlava), David Pazourek a Vítězslav Jankových (Ústí nad Labem), Do Kladna se vrátil Pavel Patera, který tak po čtyřech letech naváže na spolupráci s křídelníkem Martinem Procházkou. Branku bude opět strážit Zdeněk Orct, jenž na konci minulé sezóny hostoval v ruské Kazani. Kladenští jinak s nadějí vyhlíželi výluku v NHL, odkud by středočeský tým, slavící letos osmdesátileté jubileum, mohlo posílit několik zajímavých jmen.

Zámořské posily

Jaromír Jágr nakonec neskončí v Moskvě, ale o několik tisíc kilometrů západněji v lůně rodného kraje. S Kladnem prozatím trénuje, vstřebává únavu po Světovém poháru, ovšem původní proklamaci, že připraven bude až za měsíc, změnil na necelé dva týdny. Kladenský dres poprvé oblékne v 6.kole proti Znojmu.

Tomáš Kaberle, František Kaberle. Rodinné duo obránců, proti Vsetínu naskočí mladší z nich, v zámoří hráč Toronta Maple Leafs, Tomáš Kaberle. Staršího Františka trápí zraněné tříslo, do extraligy by měl zasáhnout později. V soutěži najdeme ještě jednu podobnou rodinnou spolupráci: ve Zlíně se poprvé v kariéře potkají Martin a Roman Hamrlíkovi.

Událost léta: Dvojčata jsou opět spolu!

Naposledy v extralize si spolu zahráli ve vsetínském dresu. V sezóně 1998/99 zvedli poprvé nad hlavu mistrovský pohár, v následujícím roce oba předčasně ukončili angažmá v NHL a opět si dali dostaveníčko na Valašsku. Poté následovaly další zámořské pokusy (Patera v Minnesotě) či v jiných extraligových týmech (Procházka, Vítkovice) a nakonec angažmá v ruské superlize (oba Omsk, Procházka později Voskresensk). První se do Kladna vrátil Martin Procházka, který tým posílil již v průběhu loňského ročníku, v létě pak Pavel Patera. Na levém křídle „blue-line“ dostal důvěru talentovaný mladíček Michale Frolík.

Vsetín vs. Kladno 2003/04

1.kolo Kladno – Vsetín 2:1
Branky: 28.Kruliš (Klimt, Gardoň), 35.Štefanka (Hořava) - 7.Stantien.(Dubec)

14.kolo Vsetín – Kladno 4:0
Branky: 3. J. Polák (Hudec, Luža), 45. Vak (Luža), 48. Luža (Vak, Vampola), 52. Selingr (Stantien, Hudec).

27.kolo Kladno – Vsetín 1:2 pp
Branky: 38. V. Bílek (P. Hořava) - 44. Pavliš (Hudec), 64. Pavliš.

40.kolo Vsetín – kladno 2:1
Branky: 7. Razingar (Němec), 22. Razingar (Selingr, Stantien) - 27. Bílek (Kruliš, Zajíc).

Soupeř pohledem hráče: Tomáš Frolo

„Předloni jsem s Kladnem hrál baráž, takže ten tým trochu znám. Kladenští jsou velcí bojovníci a opravdoví kousaví psi. Zápas nebude lehký, ale vítězství na Slavií nás nastartovalo. Taktiku na zápas nám určí trenéři a my se ji budeme snažit co nejvíc přizpůsobit.“

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek – Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Gřegořek, Klesla, Němec – Zadina, Vlach, Dubec– Brabenec, Pavliš, Selingr – Radivojevič, Vak, Stantien – Gengel, Kovář, Hruška.

Kladno: Orct - Čech, Kasík, Ševc, P. Hořava, Špelda, Zeman, Jelínek - Klimt, Gardoň, M. Hořava - Michael Frolík, Patera, Martin Procházka - Kysela, Zajíc, Horna - Martin Frolík, Kalla, Havel.