Kopřivnice drží první čtverku, zvládne Vsetín roli favorita?

Jan Tajzler • 08.11.2016

Základní část pokračuje pro vsetínské hokejisty zápasem v Kopřivnici. Zrekonstruovaný stánek hokejistů z města Tatry se již připravuje na náraz vsetínské vlny, která už čítá deset zápasů v řadě, čímž Valaši dokázali srovnat rekord ze sezony 2013/2014. Žlutomodří ovšem nebudou chtít přihlížet tomu, jak si favorit jde za jedenáctým triumfem a v jejich snahách bude zcela jistě udržet pozici v první čtverce. Utkání Kopřivnice – Vsetín startuje ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Kopřivnici.

Kopřivnice po svém návratu do třetí nejvyšší soutěže ještě nedokázala Vsetín porazit. Vloni od něj ve všech čtyřech případech pokaždé schytala brankový příděl. Letos se oba celky potkaly poprvé na Valašsku a hosté tentokrát dokázali favorizovaný Vsetín potrápit, možná doposud nejvíc ze všech soupeřů, kteří na Lapači letos hráli. Bylo to přesně před měsícem 8. října, Vsetínští v zápase v poklidu kráčeli za další tříbodovým vítězstvím a v závěrečné třetině vedli už 4:1, jenže laxnost domácích Valachů povolila Kopřivnici snížit na 4:3 a z utkání tak ještě bylo pořádné drama, nakonec však Vsetín domácí prostředí uhájil, když pátou branku do sítě brankáře Fendricha přidal Filip Čech. Jak dopadne odveta na severu Moravy?

Potvrdí Kopřivnice střeleckou formu i proti Vsetínu?

Svěřenci trenéra Václava Slabého se v letošní sezoně prezentují velmi sympaticky, a plní tak očekávání vedení kopřivnického klubu, že budou hrát ve východní skupině 2. ligy důstojnou roli. Momentálně Kopřivnici patří 4. místo v tabulce, které zaručuje start vyřazovací části na domácím ledě. Forma Kopřivnice je aktuálně na dobré úrovni z posledních pěti utkání padli žlutomodří pouze jednou a to na domácí půdě proti Opavě 0:4. Jinak si však hokejisté Kopřivnice připsali cenné vítězství nad rivalem z Nového Jičína 5:2, zvládli také druhé měření sil s meziříčskými Bobry rovněž 5:2. A naposledy dokonce vykradli arénu šumperských Draků, kde zvítězila Kopřivnice hladce 6:1. Jak je vidno v utkáních s Kopřivnicí padá hodně branek, skóre 58:56 nasvědčuje hodně divokým výsledkům kopřivnického mužstva.

Produktivitu Kopřivnice momentálně táhne Samuel Ollender (5+7) společně s Martinem Tomáškem (5+7). Pozadu nezůstává ani Adam Červenka, jenž má ve své kariéře zkušenosti i z 1. ligy v dresu Šumperka. Z Nového Jičína pak před sezonou přišel kopřivnický tým posílit Martin Kabeláč. Obranu zvedají zkušenosti Pavla Kowalczyka, jenž loni pomáhal k postupu do WSM ligy Frýdku-Místku. Vsetínským fanouškům je dobře znám také David Hoďa. V brankovišti nalezneme taktéž zkušeného brankáře Adama Vrbu.

Tým Kopřivnice momentálně prožívá skvělou druhou pětinu soutěže a vyhoupl se až na čtvrté místo s pouze jednobodovou ztrátou na třetí Hodonín. Touha porazit Vsetín je v Kopřivnici už pořádně fousatá, vždyť naposledy dokázal kopřivnický tým porazit Vsetín v sezoně 1988/1989, konkrétně 25.února 1989, kdy si tehdejší Tatra odvezla z ledu Zbrojovky vítězství 8:2. V další sezoně už se radoval pouze Vsetín a pak se cesty obou klubů na 19 let rozdělily, čekání Kopřivnice na vítězství nad Vsetínem už tedy trvá více než 27 let.

Vsetín může vytvořit nový výherní rekord

Vsetínští hokejisté ve svém domácím prostředí znovu rozdávali hokejovou radost, tentokrát odnesl řádění zelenožlutých barev Nový Jičín. Do poloviny utkání však bylo vše otevřené, favorizovaný Vsetín vedl rozdílem dvou branek, krátce po půli základní hrací doby se však definitivně změnilo, když se trefil Jakub Čuřík. Valaši už poté utkání ovládli a v poklidu dokráčeli za desátou výhrou v řadě, tentokrát 5:0. Ovšem utkání tak jednoduché nebylo, hned v úvodní dvacetiminutovce bylo velmi důležité, že se domácím Vsacanům podařilo ubránit oslabení 3 proti 5: „Kluci v oslabení rozhodně odvedli výbornou práci. Padali tam do střel, blokovali. To každopádně nakopne každý tým, takže je to určitě jedna z věcí, která nás kopla nahoru. Pak už nám to tam naštěstí napadalo,“ poznamenal k desátému vítězství v řadě útočník Vojtěch Šilhavý

Nyní čeká na Valachy utkání na ledě v Kopřivnici, kde se jim v loňské sezoně mimořádně dařilo, oba zápasy Vsetínští opanovali nejprve 6:1 a ve druhém utkání na kopřivnickém ledě 5:1. Letos se však Kopřivnice zdá být silnějším soupeřem, ostatně to už dokázala i na Lapači, kdy se Vsetín na vítězství proti žlutomodrým pořádně nadřel: „Musím říct, že tady na Vsetíně jsme se s ní teda pěkně potrápili. Vedli jsme 3:0, ale v průběhu to dokázali stáhnout na rozdíl jedné branky, na 4:3,“ zavzpomínal na poslední měření sil Šilhavý a zároveň svůj tým vybízí: „Teď k tomu přistoupíme na 110% a nenecháme nic náhodě, nic nepodceníme a budeme chtít samozřejmě vyhrát.“

Jak již zcela jistě víte, vsetínští hokejisté dokázali v minulém utkání dorovnat rekordní vítěznou sérii deseti utkání v řadě bez porážky, tento rekord je platný od sezony 2013/2014 a v případě, že Valaši uspěji i v Kopřivnici, dokáží ho překonat. Utkání mezi Kopřivnicí a Vsetínem odstartuje ve středu od 18:00. Z místa dění by měl být k dispozici také online přenos, který můžete sledovat, pokud se do Kopřivnice nechystáte jet přímo.

Sestavy v minulém kole:

Kopřivnice: Unzeitig – Fojtík, Hoďa, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčasaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Spratek, Ollender, Červenka.

Vsetín: Šurý – Vrba, Kobylík, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Šilhavý, Čuřík, Kajaba – Pokorný, Čech, Abdul – Zúbek, Daněk, Hořanský.