Kunstova první juniorská branka přispěla k remíze. Bylo to o štěstí, culí se

Helena Hegeďová • 08.03.2019

Obránce Stanislav Kunst, věkem ještě dorostenec, se při absenci Martina Lašáka usadil v sestavě juniorského celku. V zápase proti Plzni vytvořil obrannou dvojici s Martinem Koženým, kterému byla nejprve přiznána Kunstova branka ze 44. minuty. „Všichni mi gratulovali, tak jsem na to nijak nemyslel,“ smál se šestnáctiletý obránce, který mohl o svůj první gólový zápis mezi juniory snadno přijít. Po zápase došla řeč také na průběh utkání. „Soupeř byl výborný, ale i my jsme hráli dobře,“ zmínil například, o jak moc vyrovnaný duel šlo.

„Do utkání jsme všichni šli s tím, že chceme vyhrát. Stejně jako v každém zápase, i teď to byla naše priorita. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Soupeř byl výborný, ale i my jsme hráli dobře. Podle mě to bylo celkově velmi vyrovnané utkání,“ měl Stanislav Kunst po utkání, které Vsetínští prohráli v prodloužení, jasno.

„Hodně šancí jsme měli v přesilovkách, ale nepřálo nám štěstíčko. Měli jsme toho využít víc,“ vyjádřil se šestnáctiletý obránce k vsetínské produktivitě, která v právě odehraném utkání nebyla zrovna silnou stránkou celku. „Někdy to tam padá více, někdy méně. Ve Varech jsme taky vstřelili jen dva góly, ale zdálo se mi, že jsme tam hráli s větším nasazením,“ přiznává a dodává, že Plzeň sice přijela na Lapač v silnější sestavě, než v jaké si ji pamatuje z předchozího vzájemného utkání, ale na výsledném obrazu hry nebo skóre to nešlo moc poznat.

„Mohli jsme vytěžit něco z toho, že víme, jak na ně,“ přemýšlí, „trenér nám říkal, že nemáme dělat fauly, abychom nechodili do oslabení, protože to je naše slabina. Právě kvůli častému vylučování a hře v oslabení jsme většinou prohrávali. Potvrdilo se to i dneska, dostali jsme dva góly v oslabení,“ přitaká na otázku častých vyloučení. „Po prvním inkasovaném gólu jsme si řekli, že už se to nesmí opakovat, bohužel se to ale zopakovalo. Vstřelené branky navíc Plzni dodaly sílu a sebevědomí. V ten moment chtěli vyhrát víc než my.“

Zápas byl ale dlouho bezbrankový a hosté se z již zmiňované přesilové hry prosadili poprvé v 37. minutě. Po druhé třetině tedy svítilo na tabuli skóre 0:1 a Valaši museli pro bodový zisk nejprve vyrovnat. A o to se postaral právě dorostenec ve vsetínské obraně. „Najel jsem si do volného místa mezi kruhy a vystřelil jsem k pravé tyči nad led. Bylo to hodně o štěstí,“ okomentoval Kunst s úsměvem na tváři svou první trefu mezi juniory. I když své jméno si z rozhlasu poslechnout nemohl. Ještě chvíli po zápase byl totiž v zápise o utkání veden jako autor branky jeho kolega z obranné dvojice Martin Kožený. „Všichni mi gratulovali, tak jsem na to nijak nemyslel. Neřešil jsem to,“ popírá, že by byl z této skutečnosti jakkoliv zklamaný a naopak je rád za vstřelenou branku.

Za chvíli už ale museli Vsetínští znovu dotahovat, jelikož Plzeň proměnila přesilovku. „Celkově na nás byl větší tlak, i na střídačce. Padali jsme tam po hlavách, museli jsme víc makat. Byla to hodně obranná hra. Vyrovnání zase dodalo sílu nám. Stejně jako předtím. Chtěli jsme dát třetí gól, abychom vyhráli. Stáhli jsme to na dvě lajny, chodili tam naši tahouni. Stačilo doufat.“

Vsetínu se nakonec třetí branku v základní hrací době vstřelit nepodařilo, ale domácí mužstvo se radovalo ze všech svých vstřelených branek a povedených okamžiků. „Všechno teď celkově víc prožíváme. Všechny zápasy v této skupině už jsou více vyhrocené. V sobotu to bude úplně stejné. Bude to těžký zápas,“ přemítá vsetínský obránce o následujícím zápase, který odehrají Valaši s Kometou Brno. Následně se ale vrací zpět k závěru utkání s Plzní. „Tři sekundy před koncem třetí třetiny jsme vyhodili na zakázané uvolnění a nemohli jsme vystřídat. Kouč vzal oddechový čas, abychom si mohli odpočinout,“ komentuje jeden z momentů, který mohl rozhodnout v neprospěch vsetínského mužstva.

„V prodloužení jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Původně nám trenér řekl, že když to vydržíme a dostaneme se pak k nájezdům, tak to Sachy vychytá, ale nestalo se tak. Udělali jsme chybu a dostali jsme gól, takže bohužel,“ dodává k závěrečné části hry, čímž potvrzuje fakt, že Vsetín je v letošní sezóně velice úspěšný v dovednostní disciplíně, kterou jsou samostatné nájezdy.