Lapač dělá neskutečný randál, těší se na atmosféru David Gába

Redakce • 03.05.2018

Ještě nikdy nezačínal sezonu mimo svůj mateřský klub. Jeho čísla jsou každoročně stabilní a v Českých Budějovicích se na něj mohli spolehnout. David Gába však vycítil, že je čas na změnu a zažije ji právě na Vsetíně. Jak se chytá na Lapači okusil už loňský ročník, když v dresu Motoru padl se Vsetínem 3:1. Nyní bude na led přicházet z domácí střídačky a moc se těší. Přečtěte si první slova Davida Gáby po příchodu na Vsetín.

Davide, jak se zrealizoval váš přesun na Vsetín?
Přes mé agenty mi bylo řečeno, že bych mohl jít na Vsetín. Zjišťoval jsem, jak to bude v Budějovicích, kde jsem nabídku dostal, ale cítil jsem, že potřebuju změnu, impuls a posunout se někam dál. Byl jsem tak rád, že můžu jít na Vsetín a jsem tady.

Co rozhodovalo pro Vsetín?
Historie klubu. V Budějovicích jsem byl strašně dlouho a chtěl jsem už zkusit něco jiného, takže teď chci chytat tady.

Bude to vaše první sezona mimo České Budějovice. Jak se těšíte a co si od toho slibujete?
Těším se na to moc. Bude to zase něco jiného. V Budějovicích jsem byl od základní školy a prožil jsem tam toho spoustu. Takový je hokejový život, nejde vydržet jen na jednom místě. Slibuji si od toho, že budeme hrát co nejlepší hokej, budeme se tím bavit a snad i diváky.

Být brankář Vsetína loňskou sezonu nebylo nic jednoduchého. Jste na to připraven?
Ono to nikdy a nikde není nic jednoduchého. Je to výzva a já se na ni těším.

Ptal jste se na Vsetín Víta Jonáka nebo jiných hráčů?
Zjišťoval jsem si toho hodně. Jací sem chodí lidi, v jakém počtu a jaká je atmosféra. To jsem si zažil minulou sezonu a bylo to úplně neskutečné. V Budějovicích taky chodí hodně lidí, ale tím, že Lapač je starší zimák, tak to dělá neskutečný randál.

Znáte se s někým v kabině?
Spíš zatím poznávám. Znám Ondru Slováčka z mládežnických reprezentací. Jinak se zatím rozkoukávám a seznamuju se kdo je kdo.

David Vítek není zrovna střelec, ale právě v zápase na Lapači vám vsítil dvě branky. Už na to přišla společná řeč?
Ještě ne a nerad bych to vytahoval (směje se). Moc dobře vím, jaké branky to byly. Myslím si, že řeč na to přijde.

Jak jdou první tréninky?
Letní příprava není zrovna můj šálek kávy, ale musí se to každý rok. Vždycky se to nějak dá zvládnout, i když to bolí. Prostě to k tomu patří, ale první dojmy mám zatím dobré.

Úvodní foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz