Ledová klapka: Video VHK ROBE Vsetín se počtvrté za sebou umístilo v TOP 5

Redakce • 03.06.2021

Čtvrtý ročník ankety Ledová klapka, která oceňuje nejlepší hokejová videa České republiky, míří ke svému cíli. Odborná porota totiž vybrala TOP 5 videí každé kategorie a nyní bude hlasovat, která videa z celkových 29 přihlášených povstanou na pomyslných stupních vítězů. V užším výběru má počtvrté v řadě zastoupení i VHK ROBE Vsetín. Porotu zaujala reportáž k výročí zastřešení Zimního stadionu na Lapači. Vyhlášení vítězů se uskuteční v pondělí 14. června.

Videa z užšího výběru, do kterého vedle Vsetína postoupily rovněž velkorozpočtové projekty Sparty Praha nebo Kladna, soutěží o trofej a voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v různých hodnotách dle konečného umístění. Stejně jako v loňském roce jsou videa rozdělena do tří kategorií:

• Reportážní
  • Propagační
  • Amatérské

Do poroty zasedli profesionálové z oboru, například z agentur 2Score, Ipsos Marketing nebo MediaGuru.cz. O nejoblíbenější video napříč kategoriemi mohou rovněž hlasovat i fanoušci.

Vsetín bodoval v kategorii „Reportážní video“. Mezi nejlepšími pěti se umístila reportáž k výročí 35 let od chvíle, kdy Zimní stadion na Lapači získal svoji dnešní podobu. Video zastřešilo celou kampaň, v rámci které klub připravil dřevěný vzpomínkový box „Lapač 35“ nebo unikátní tematické tričko. Fanoušci si rovněž mohli přečíst rozhovor se stavbyvedoucím Štěpánem Stančíkem, jenž měl na starosti zastřešování, dozvědět se, jaký vztah mají ke stadionu sami vsetínští hokejisté, jakými fázemi si Lapač v minulosti prošel a jak dnes funguje nebo odkud se vzala jeho ikonická střecha sedlovitého tvaru.

Videa VHK ROBE Vsetín se mezi nejlepšími pěti umístila také v předchozích třech ročnících Ledové klapky. V roce 2018 Valaši (tehdy ještě v jediné vyhlašované kategorii) celou anketu vyhráli s videem Tací sa nerodí na rovině. Loni získali druhé místo za video k 80. narozeninám klubu.

VHK ROBE Vsetín v Ledové klapce:

2018: TOP 5, konečné 1. místo
2019: TOP 5
2020: TOP 5, konečné 2. místo
2021: TOP 5, ?

Na všechna letošní videa z užšího výběru se můžete podívat zde (klikněte).