Luboš Rob se stal podruhé v kariéře nejlepším útočníkem Chance ligy, převezme Cenu Tomáše Zelenky

Redakce • 10.06.2022

Nejlepším hokejistou Chance ligy za sezonu 2021/2022 byl sportovními manažery zvolen vsetínský útočník Luboš Rob. Cenu Tomáše Zelenky získává už podruhé v kariéře. V hlasování, jehož výsledky potupně zveřejňoval oficiální web českého hokeje, uspěl i brankář Jakub Málek, jenž se stal nejlepším gólmanem loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Hlasování v hlavní kategorii individuálních cen ve druhé nejvyšší soutěži se proměnilo v souboj Roba s Tomášem Čachotským, ostatní hokejisté za nimi skončili s velkým odstupem. Třetí místo každopádně patří dnes už exprostějovskému kanonýrovi Petru Mrázkovi. Rob má za sebou fenomenální základní část, v níž s 55 body ze 44 utkání ovládl produktivitu celé Chance ligy. Mezi střelci skončil s 25 góly na třetím místě, dařilo se mu u v play-off.

Rob 49 ze svých 55 bodů získal při hře 5 na 5! Druhý nejlepší hokejista v rovnovážném stavu měl přitom hned o sedmnáct bodů méně. Celkově byl Rob v situacích 5 na 5 u 59 vstřelených branek a jen u devatenácti inkasovaných, s velkým náskokem tak ovládl prvoligové hodnocení +/-.

Sportovní manažeři tak Luboše Roba podruhé za poslední čtyři sezony vyhlásili nejlepším hokejistou Chance ligy. Znovu se tak může těšit na téměř 50 centimetrů vysokou a osm kilogramů těžkou Cenu Tomáše Zelenky.

Vítězové Ceny Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče Chance ligy

• 2021/2022 - Luboš Rob (Vsetín)
  • 2020/2021 - Tomáš Plekanec (Kladno)
  • 2019/2020 - Pavel Pýcha (České Budějovice)