Malí hokejisté dostali od ČSLH novou výstroj v hodnotě 130 000 korun

Redakce, ČSLH • 12.10.2015

Začít s hokejem od nejnižšího věku už neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem mládeže od Českého svazu ledního hokeje výstroj pro začínající hokejisty zdarma.

V letošním roce zamířila do každého ze 146 českých klubů materiální výstroj v hodnotě přibližně 130 000 korun. Nejmenší hokejisté se tak mohli těšit na kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu. „Ta suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 miliónů, letos to je více než desetinásobek,“ řekl ředitel rozvoje ledního hokeje Milan Hnilička.

V rámci projektu „Pojď hrát hokej“ (www.pojdhrathokej.cz) rozeslal ČSLH klubům v letech 2010–2015 sady se základní brankářskou a hráčskou výstrojí v hodnotě téměř padesát miliónů Kč, letošní objem podpory je ovšem ve srovnání s minulostí více než dvojnásobný. V roce 2010 představovala hodnota výstroje 1,7, v roce 2011 7,1, v roce 2012 6,4, v roce 2013 7,1, v roce 2014 8,5 a v roce 2015 18,5 miliónu Kč.

„Chceme k hokeji přilákat co nejvíce dětí a zpřístupnit ho i talentům ze sociálně slabších rodin,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Na řadě míst vedou nábory profesionální trenéři mládeže, klubům pomáháme také plakáty, videoklipy nebo metodickými materiály, což se v členské základně, počtech začínajících hokejistů, přípravek a žákovských mužstev, již začalo projevovat,“ dodal.