Marek Knebl urovnal spory s trenérem. O místo v sestavě se porvu, říká bojovně

Michal Veselý • 11.08.2009

Marka Knebla by po loňském ročníku čekal v sestavě VHK jen málokdo. Ale vyhlášený kanonýr je zpět a v přípravě opět dokazuje své střelecké schopnosti. Ve třech přípravných utkáních zaznamenal už čtyři branky, pouze v úterním derby s Valašským Meziříčím vyšel střelecky naprázdno. Spory s koučem Hlobilem odvál čas. „S trenérem jsme nechali spory plavat. O místo v sestavě se porvu,“ slibuje kanonýr Knebl.

„Byl to hodně těžký zápas, mně osobně se ve Valmezu nikdy moc nedaří. Mají hodně posílené mužstvo, nejvíc problémů nám dělala Šebestova řada. To jsou zkušení hráči, hrají spolu nějaký pátek, ale čekal jsem, že budou hrát líp,“ hodnotí utkaní i nejlepší řadu soupeře střelec Knebl. V derby zápasech nemají snadnou úlohu ani rozhodčí, úterní zápas to jen potvrdil. Rozhodčí Hradil byl na hosty hlavně ve třetí části hodně přísný. „Některé fauly jsem neviděl, ale asi byly, když je rozhodčí písknul. Domácí taky faulovali, ale dopadlo to, jak to dopadlo,“ vyjadřuje se velice stroze k rozhodčímu Knebl.

Nejlepším hráčem hostí byl už tradičně brankář Plšek, jenž oslabené Valachy dlouho držel v naději na vítězství nebo minimálně remízu. „Nebýt Lukáše Plška, tak prohrajeme vyšším rozdílem. Ale to platí ve všech zápasech, ve kterých chytá,“ chválí brankáře útočník Knebl. V přípravě se však velice dobře daří i právě Kneblovi, který je zatím nejlepším střelcem týmu. „První zápas mi vyšel dobře. Škoda, že jsme zatím ani jedno utkání nevyhráli, měli jsme to rozehrané dobře. Hodně teď trénujeme, máme kruhové tréninky a síly ubývají rychleji. V prosinci se nám to bude hodit. Teď je to příprava a každý se chce ukázat, tým se zatím buduje,“ nepřeceňuje svůj střelecký příspěvek odchovanec vsetínského hokeje a juniorský mistr extraligy z roku 2007.

Marek Knebl – kouč Viktor Hlobil. Po loňském sezóně to vypadalo, že tato rovnice nemá řešení. Letní přestávka, zdá se, spory odvála. Marek Knebl chytil svou druhou šanci za pačesy a v přípravě patří k nejlepším hráčům VHK. „S trenérem jsme nechali spory plavat. Já jsem se k tomu moc nevyjadřoval. Normálně jsem přišel na trénink. Já vím, že jsem ten poslední útočník, ale o místo se budu rvát. Mám ale určitě šanci, nechci nic vzdávat, i když to mám těžší než ostatní kluci v kabině,“ má jasno Knebl.

Šanci porvat se o místo v sestavě bude mít talentovaný útočník zase v dalším utkání, které je naplánováno na pátek. Vsetín se opět utká s Valašským Meziříčím, ale města si prohodí pořadatelství - hrát se bude na Lapači. Připíše si Knebl v pátečním duelu další branku?