Martin Ambruz: Naše hra nebyla ideální, ale počítá se vítězství

Filip Bazala • 19.01.2014

Čtvrtým vítězstvím v řadě načali vsetínští hokejisté poslední čtvrtinu základní části. V Orlové se s tamním mužstvem poradili po šedesáti minutách 4:1. „Vezeme tři body, což je důležité, i když naše hra nebyla úplně ideální, ale chyby bývají v každém zápase. Hlavní je to, co se počítá, tedy vítězství,“ řekl k zápasu Martin Ambruz. První útok v zápase zazářil, když zařídil tři branky a podobně jako gólman Petr Hromada skvělým výkonem dopomohl k zisku třech bodů.

Vsetínští hokejisté zvládli i druhé venkovní utkání, když porazili Orlovou 4:1. „Vezeme tři body, což je důležité, i když naše hra nebyla úplně ideální, ale chyby bývají v každém zápase. Hlavní je to, co se počítá, tedy vítězství,“ hodnotil zápas zkušený útočník. První formace Vsetína se zasloužila na třech brankách a u všech si připsal bod i Martin Ambruz. „Každý zápas je jiný, tentokrát jsme vstřelili branky my, ale v dalším zápase to může být zase někdo jiný,“ řekl. První útočné trio si od začátku sezóny rozumí a bylo tomu tak i tentokrát. „Na střídačce jsme si klukama něco řekli, protože víme, jak to Orlová hraje a tentokrát nám to třikrát vyšlo,“ dodal s pokorou.

Zelenožlutí s Orly pro tuto sezónu mají dohráno a dokázali je ve čtyřech zápasech třikrát porazit. Ve třetím měření sil na vlastním ledě se to však nepodařilo i přes jasnou převahu. „Já bych to srovnal s minulou sezónou, když jsem hrál za Valmez a v baráži jsme měli právě Orlovou. Jim to na malém hřišti více vyhovuje, jsou agresivnější a nějak to umlátí. Na velkém hřišti jsme je však snáze porazili, mají větší problémy, když je na ledě více místa,“ vysvětluje. V lize se podobných soupeřů, kterým vyhovuje menší hřiště letos pohybuje více a Vsetín to hlavně na domácím ledě nepříjemně pociťuje při ztrátě bodů. „Týmy, které chtějí více bránit, jsou na malém hřišti všude blíž a na vše je pak méně času, což je většinou hlavně pro nás horší,“ poohlédl se za minulými zápasy křídelník první formace.

Valaši venkovní trip tří utkání venku zatím zvládají podobně dobře jako v úvodu sezóny, kdy vytěžili ze tří utkání všech devět bodů. „Samozřejmě jsme si s trenéry před sérií venkovních utkání říkali, že bychom šest bodů uhrát mohli. Čeká nás ještě zápas na Technice, což bude zase hodně těžké,“ vzhlížel po zápase už k dalšímu utkání Martin Ambruz. Vsetín si tedy cíl získat alespoň šest bodů splnil, ale s tím se před posledním zápasem venkovního tripu nikdo nespokojí a bude chtít určitě znovu naplno bodovat. „Technika má hodně zkušených hráčů, jsou rychlí a nepříjemní. Uvidíme, jak si s nimi poradíme,“ řekl k nadcházejícímu zápasu.

Zápasem s Orlovou Valaši načali poslední čtvrtinu soutěže a blíží se play-off, před kterým už se možná bude i trochu taktizovat. „Opět to strašně rychle uběhlo, až to není možné. V play-off si soupeře vybírat nemůžeme. Hraje se na tři vítězné zápasy a bude to těžké jak pro nás, tak i pro našeho soupeře. Např. Porubu jsme letos ještě neporazili, ale nikde není napsáno, že jim to tak půjde celou sezónu. První může klidně vypadnout s osmým, takový je hokej,“ zakončil rozhovor čtyřiatřicetiletý útočník ve službách Vsetína.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov