Měli jsme velkou motivaci zvítězit, hlásí navrátilec Ondřej Holomek

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 23.12.2017

Vsetínští hokejisté odcestovali v rámci posledního utkání před vánočními svátky do Havířova. V místní GS Control aréně bylo k vidění bojovné utkání, doprovozené bouřlivou atmosférou, ke které přispěla i mimořádně velká návštěva vsetínských fanoušků. Valaši dokázali utkání získat na svou stranu v samostatných nájezdech. Po dlouhé absenci se do týmu vrátil obránce Ondřej Holomek, se kterým jsme hodnotili jeho zdravotní problémy i samotné utkání včetně pohledu na další program vsetínského mužstva.

Byl to pro vás první zápas po dlouhodobém zranění, jak jste se cítil?
Po zranění a hlavně po nemoci, kdyby to bylo pouze po zranění, tak by to bylo fajn. Po fyzické stránce jsem se cítil celkem dobře, ale bylo vidět, že mi chyběla herní zkušenost a herní režim.

Můžete blíže popsat, co přesně vás trápilo za zdravotní problémy?
Původně jsem měl vykloubený kotník, tři týdny potom jsem trénoval a sotva co jsem se dal do pořádku, tak jsem onemocněl. Doktoři dlouho nevěděli, co se mnou je a pak mi zjistili astma, což byl celý problém.

Jste už tedy stoprocentně fit?
Určitě ano. Kdybych se necítil stoprocentně v pořádku, tak bych do utkání nenastoupil.

Jak těžké pro vás bylo sledovat zápasy z tribuny, kdy se Vsetínu příliš nedařilo?
Když jsem laboroval s kotníkem, tak se nám vůbec nedařilo, bylo moc těžké sledovat to. Pak mě zasáhla nemoc a to jsem se snad tři týdny na zimáku ani neukázal, když tedy pominu konzultace s trenéry, kdy jsem jim oznamoval, co mi vlastně je. Viděl jsem poslední dva zápasy proti Přerovu a Slavii. Myslím si, že proti Přerovu to byl z naší strany vynikající zápas, akorát to dopadlo, tak jak to dopadlo, což už všichni víme. Se Slavii byla znát dlouhá pauza a utkání se příliš nepovedlo.

Vraťme se k utkání v Havířově, jak byste zhodnotil vsetínský výkon?
Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli, i když pouze za dva body. Mohlo to být i za plný bodový zisk, ale důležité je, že jsme vyhráli. Bylo to ubojované utkání, všichni jsme makali na 100 %, což bylo hlavní, a když to takhle půjde dál, budeme jenom stoupat.

Havířov byl po vyrovnávací brance na 1:1 mimořádně aktivní a po dobu osmi minut vás prakticky nepustil z pásma, jak těžké bylo čelit tomu tlaku?
Souhlasím, Havířov se po vyrovnání dostal na koně. Navíc tam bylo na naší straně vyloučení, což situaci dost zkomplikovalo. Já jsem ale věřil, že to ubráníme, protože jsme měli velkou motivaci zvítězit.

Tým Havířova měl po většinu utkání více ze hry, asi se budeme znovu opakovat, ale zase vás srážely přesilové hry. Můžete třeba přidat svůj pohled, když jste se k týmu přidal po dlouhé pauze?
Je to jednoduché, prostě se nedaří. Od začátku sezony to není optimální, postupně se to skládá a z toho pramení nervozita na hokejkách a má to vliv i na přesilové hry. Celkově je naše hra hodně kostrbatá, ale pokud zvládneme další tři zápasy jako dnes, určitě se to otočí.

Co říkáte na výkon brankáře Pavelky?
Proti Havířovu nás stoprocentně podržel a má velký podíl na tom, že odsud vezeme dva body. Několikrát jsme ho nechali ve štychu, hlavně tedy ve 2. třetině, kdy tam vychytal dva nájezdy. Každý dělá chyby, a když ji udělají obránci, je tady brankář, aby podržel. Jarda nás podržel významně a pak je to s takovým brankářem jednodušší.

Vsetínští fanoušci vyjeli do Havířova snad v největším počtu v dosavadní sezoně, co na jejich podporu říkáte?
Je to jako vždy, jsou prostě fantastičtí. Pamatuji si, že jsem se na to vždycky těšil už v mládežnických kategoriích, ale v juniorce jsem odešel. Před sezonou jsem se těšil zase, ale letos to mám vinou zranění a nemoci narušené, každopádně z pozice diváka jsem si zápasy užíval. Díkybohu si to teď konečně můžu užít na ledě.

Nyní vás čeká utkání s českobudějovickým Motorem, který naposled váš tým vysoce porazil. Jak se na ně teď připravit?
Nemyslím si, že se budeme nějak speciálně připravovat jen proto, že přijede Motor. My se musíme soustředit sami na sebe a každý jeden za sebe podat stoprocentní výkon. Hlavně získat větší klid do hry a to by mohlo na České Budějovice platit.

Máme těsně před Vánoci, prozradíte nám, jak je budete trávit?
Po devíti letech je budu konečně trávit doma s rodinou. V podstatě jsem býval doma vždycky pouze na Štědrý den a druhý den ráno už jsem musel zase odjíždět, bylo to hodně hektické, tím že jsem hrál v Ústí nad Labem nebo vloni ve Zlíně či Havířově. Teď si to konečně užiju naplno doma a na trénink 25. prosince pojedu autem pouhých 20 minut (směje se).