Michal Hryciow: Gól na 2:5 byl nejdůležitější

Helena Hegeďová • 07.12.2016

„Stačil ten jeden gól a pak už jsme se rozjeli,“ okomentoval obránce Michal Hryciow situaci ze začátku třetí třetiny, kdy Valaši začali s obratem nepříznivého skóre 1:5. Jednadvacetiletý bek si připsal asistence na obě branky Dominika Pokorného, díky kterým snížil Vsetín na rozdíl jediného gólu. „Myslím si, že v tento moment začal i soupeř přemýšlet o tom, že by mohl zápas prohrát,“ uvažoval již s úsměvem na tváři. Vsetínu se totiž obrat doopravdy povedl a ze zápasu si Valaši odnesli dva body.

Vsetín byl aktivnějším celkem, častěji se dostával ke střelám. Celek z Valašska však opustila přesnost. Drtiči nebyli na ledové ploše tolik nápadní, gólově si to ale vynahradili. „Co se týče toho jejich nástupu, nemyslím si, že by nás zaskočili, to ne. Čekali jsme, že se bude soupeř tlačit do brány. To jenom nám to tam moc nepadalo a soupeř naopak skóroval skoro ze všech šancí. Například Opava v minulém zápase chtěla jenom bránit a hrát na brejky. Hodonín hrál opravdu hokej, na což nejsme až tak moc zvyklí, jelikož soupeř jde většinou do zápasu s defenzivní taktikou,“ shrnul Hryciow taktiku nejen dnešního soupeře.

Valaši svého soka z Hodonína jasně přestříleli, čehož si všiml také obránce s třiašedesátkou na dresu. „My už jsme jim potom rozchytali gólmana, který chytal celý zápas dobře. Chybělo nám štěstí, puky se k nám neodrážely. Naštěstí se to ve třetí třetině zlomilo a napadalo to tam.

Branky první třetiny padaly do vsetínské sítě po chybách v obraně. Vsetínští si nedokázali dobře rozebrat hráče soupeře, a například Hajný tak zůstal stát sám u levé tyčky, odkud bez problémů zakončil. Druhý gól Hodonína padl při vsetínské přesilovce, kdy obraně unikl Kadlec a vsítil gól z brejku. Jak tuto skutečnost vidí Michal Hryciow, který tvoří obranou dvojici s Michalem Žákem? „Bylo to hlavně kvůli našemu nedůrazu v okolí brány, kde to dneska nebylo ono. Měli bychom se na to více soustředit, doufám, že na tom zapracujeme a tento aspekt se zlepší. Celkově jsme v obraně udělali několik chyb, které by se opravdu stávat neměly a soupeř je také trestal.

Ukazatel skóre vypadal nejen pro hráče ve žlutozeleném, ale také pro fanoušky v těchto barvách více než děsivě. Valaši možná až moc doplatili na své chyby a před třetím dějstvím prohrávali 1:5. Je však známo, že v hokeji se dějí i zázraky. „Gól na 2:5 byl nejdůležitější. Stačil ten jeden gól a pak už jsme se rozjeli. Ty branky jsme mohli dát celou dobu, ale vyšlo nám to až v poslední třetině. Myslím si, že v tento moment začal i soupeř přemýšlet o tom, že by mohl zápas prohrát. A nám to naštěstí vyšlo. Dneska to musel být pro diváky opravdu úžasný zápas, skvělý na koukání. Jsem rád, že jsme vyrovnali a nakonec i otočili.

Po zápase byl opravdu důvod k radosti, což bylo na vsetínském odchovanci znát i při zamyšlení nad příštím zápasem v Novém Jičíně, kde se Valaši představili naposledy 5. 10. a vyrovnané utkání dostali na svou stranu až ve třetí třetině. „Do Nového Jičína je určitě třeba přibalit teplé ponožky,“ konstatoval s úsměvem na tváři jako první. Nakonec však uznal, že celek nedalekého Nového Jičína je opravdu nepříjemným soupeřem. „Musíme se celkově dobře připravit, jelikož ten tým hraje doma opravdu dobře.“