Mladá Boleslav a Liberec, nelehké sousto pro juniory

David Škabraha • 15.11.2007

V s e t í n – S nemalou motivací budou nastupovat vsetínští junioři na domácí led v pátečním a sobotním kole. Poté, co v pátek o sedmnácté hodině pohostí celek Liberce, budou druhý den prohánět brusle spolu s Mladou Boleslaví. Tato dvojice soupeřů bude pro Valachy velikou výzvou - v předchozích vzájemných zápasech jim byl veškerý bodový zisk nekompromisně odepřen. Domácím navíc hraje do karet, že se v tabulce drží kousek nad oběma víkendovými vyzyvateli.

Liberec - 34 bodů, skóre 66:59, 9. místo

Celek zajíždějící na Valašsko ze severních Čech si za sebou táhne doposud sedm proher z osmnácti odehraných zápasů. Pokořiteli se jim stali Opavští, hned na to Olomoučtí, od mladíků z Třebíče nedostali v dalším utkání také ani bod, nadále se Bílým Tygrům nezadařilo v Ostravě ani přilehlých Vítkovicích a poslední dvě prohry jim byly uštědřeny opět v Třebíči a poté Brně. Naproti tomu dokázali k údivu všech porazit například Zlín, který se v tabulce juniorské extraligy usadil na prvním místě.

Jak si tedy Liberečtí poradí s pátým Vsetínem? Odborné oko by mohlo předpovědět atraktivní a nemálo bojovný hokej, poněvadž domácí budou chtít zpět své prohrané body z předchozího duelu s Bílými Tygry, což ještě znásobí souboj vyrovnaných brankářů Hynka Kůdely a hostujícího Romana Blažíčka.

Mladá Boleslav - 34 bodů, skóre 64:45, 7. místo

Mladoboleslavští mají na svém kontě již o něco méně neúspěšných tažení. Se sklopenou hlavou odcházeli do kabin pouze pětkrát z devatenácti odehraných utkání, přičemž nejvýraznější výsledek jim zařídili Zlínští, a to 5:2. Smlsli si však na poslední Jihlavě, které štědřili výprask 7:0 a 7:2. Jejich oporami jsou nevídaně vyrovnaní brankáři Hrubý a Fikrt, u kterých lze od pohledu do statistik jen těžko určovat toho lepšího. Dokládají to také skoro na chlup stejné procentuální úspěšnosti, a to 93,84 (Hrubý) a 93,14 (Fikrt).

Ze vzájemných klání vyšli lépe boleslavští hokejisté, avšak podle papírových předpokladů se níže ocitá zelenožlutá miska vah. V každém případě se spolu s nadcházejícím dvojkolem schyluje k velikým a prestižním bitvám mezi vyrovnanými soupeři.

Vzájemná utkání

9. kolo: LIB-VSE 6:3
Branky: 1. Kopic, 9. Čanky (Niko, Vařecha), 22. Liška (Skalický, Peřina), 27. Bezděk, 31. Haschka (Hrňa), 34. Podešva (Hrňa, Holomek), 36. Peřina (Hanousek), 43. Hrňa (Rachůnek, Podešva).

10. kolo: MLB-VSE 3:2
Branky: 18. Tondr (Břízka, Bílek), 20. Chamrád (Protasenja, Janček), 30. Ševčík (Rachůnek), 36. Hrňa (Podešva, Rachůnek), 54. Břízka (Jaroměřský, Tondr).

Sestavy z minulého kola

Vsetín: Kůdela (připraven Musil) – Červenka, Fabián, Farda, Haschka, Holomek, Hrňa, Kadlčík, Kapr, Lukeš, Plachtovič, Podešva, Rachůnek, Surovčík, Sýs, Varga, Ševčík, Švaňhal

Mladá Boleslav: Fikrt (připraven Hrubý) – Bílek, Břízka, Chamrád, Chochola, Hrdlička, Janček, Krejčík, Loskot, Malý, Martínek, Maršík, Milotinský, Mišner, Protasenja, Protivný, Soukup, Tondr, Velechovský, Vlach

Liberec: Sklíba (připraven Blažíček) – Bezděk, Diviš, Čanky, Hanousek, Hataš, Kajínek, Klíma, Kollmann, Kopic, Lemfeld, Liška, Mizerník, Niko, Peřina, Přibyl, Skalický, Tomiš, Vařecha, Vopálka, Zákoutský