Mládež nejprve čekají týmy ze severu, o víkendu se utkají na Lapači

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 18.09.2019

Mládežnické soutěže už se pomalu dostávají do svého tempa a před námi je další víkend plný zápasů. Junioři i dorostenci odehrají své zápasy nejprve na Hané - dorost v Olomouci a juniorka v Přerově. V sobotu a v neděli se pak fanoušci mohou těšit na utkání na Lapači. V sobotu se dorostenci utkají s Vítkovicemi a junioři v neděli přivítají Šumperk.

První kompletní týden pro juniory. Pokusí se navázat na nedělní úspěch

Junioři mají za sebou první zápas v nové sezóně. Na svém ledě přivítali zcela neznámého soupeře z Litomyšle. V utkání se kromě soupeře potýkali také s úzkým kádrem, a tak jej odehráli s třinácti hráči v poli. I přes to slavili Valaši výhru 3:1 a vyhlíží další soupeře. „Hlavně nás překvapil Přerov, jak porazil Porubu 8:1. Tam si myslím, že to pro nás bude velký záhul. Hrajeme tam příští týden v pátek. To bude velké, budeme se řezat a podobně,“ vyhlíží následující duel útočník Tadeáš Pospíšil, který vsítil první branku Vsetína v letošním ročníku. V prvním utkání stihl nejvíce bodů posbírat Adam Hilšer, jenž si připsal gól a asistenci.

Zápas: 20.9. Přerov – Vsetín 18:00

Také junioři Přerova mají na svém kontě jen jeden odehraný zápas. Jedná se právě o zmiňovaný duel s Porubou, v němž na ledě soupeře zvítězili 8:1. Po třech kanadských bodech v tomto utkání zapsali David Dobša (2+1), Daniel Indrák a Lukáš Zmeškal (oba 1+2).

Zápas: 22.9. Vsetín – Šumperk 15:30

Neděle bude opět patřit domácímu zápasu. Valaši na svém ledě přivítají Draky ze Šumperka, kteří i po dvou zápasech stále čekají na svou první výhru. Nejprve totiž podlehli favoritovi z Havířova 2:4, následně odehráli utkání proti brněnským Warriors, v kterém sice dokázali odpovědět na úvodní branku Marčíka a zdržet stav 1:1 až do 50. minuty, ale závěr patřil Brnu.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Kamas, Kunst, Ondračka, Zeman, Houser – Frimel, Hilšer, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Zemánek, Holba, Vavřík.
Přerov: Postava – Takáč, Kleiner, Šabršula, Gréč, Moučka, Kopeček – Zmeškal, Petr, Šimanský – Indrák, Kolařík, Rozsahegyi – Dobša, Fencl, Hradil – Kuba, Borot, Mynář.
Šumperk: Vendouš – Štrbík, Cekr, Cekr, Hladiš, Holub, Habrman, Blaháček, Plhal – Jurča, Polách, Štefanišin, Drlík, Kavan, Vogel, Šembera, Haluza, Kesler.

Podaří se vsetínskému dorostu zapsat první vítězství?

První týden sezóny nebyl pro vsetínský dorost úspěšný, nezískal v něm totiž ani bod. Prvním soupeřem byl Havířov, Valaši byli pod tlakem už od 7. minuty, kdy se domácí celek dostal do vedení 1:0. Další góly byly k vidění až ve třetí třetině, kde nejprve skóroval AZet, a až o tři minuty později se nakonec prosadil a snížil Vsetín. Druhý zápas s Třincem mohl pro Valachy skončit jinak, protože hned v první třetině se dostali do jednogólového vedení, které přetrvalo i do konce druhé třetiny. Třetí část zápasu však přinesla častá vyloučení a neustálé zastavování hry, to vsetínským dorostencům velmi uškodilo a všechny body museli přenechat Třinci.

Ve statistikách velmi překvapil Štěpán Jurek, který má po prvním týdnu sezóny na kontě 27 trestných minut, které si připsal za pětiminutový trest spojený s vyloučením do konce utkání, a je tak nejtrestanějším hráčem ELIOD Extraligy dorostu.

Zápas: 19. 9. Olomouc – VSETÍN 18:00

Tento týden na Valachy nejprve čeká Olomouc, které se nepovedlo její první utkání sezóny. Zápas s Kometou byl vyrovnaný, kde se sice Olomouc po první třetině odcházela do kabin za stavu 0:2, ale ve druhé části došlo na velký vzestup olomouckého dorostu, kterému se podařilo snížit na 3:4. Ve třetí třetině přidal každý tým jeden gól, na výhru pro Olomouc to však nestačilo. Druhé utkání minulého týdne skončilo pro tento tým vítězně, utkali se s Šumperkem. Skóre se otevřelo už ve 4. minutě. Dva rychlé góly přišly ve druhé polovině druhé třetiny, kdy se Olomouc dostala do vedení 3:0. Aby toho nebylo málo, tak si kohouti připsali na účet další gól a získali do tabulky 3 body.

Zápas: 21. 9. Vsetín – Vítkovice 12:00

Druhý zápas tohoto týdne se uskuteční na domácí půdě Vsetína, kde se utká s Vítkovicemi. Ty mají na kontě už 6 bodů, a tak jsou značně popředu před Vsetínem. Prvním soupeřem Vítkovic byl Přerov. Všechny góly tohoto utkání byly posbírány hned v první třetině, kdy se nejprve trefily Vítkovice, pak se mohl zaradovat i Přerov, když snížil na 3:1. Vítkovice se však na svůj třígólový náskok opět vrátily, když v 18. minutě navýšily na 4:1. Další tři body si přivezly z Brna, kde byly první dvě třetiny bodově vyrovnané. Oba celky v každé třetině vstřelily jeden gól. Až ve třetí se Vítkovicím podařilo navyšovat, v poslední třetině vstřelily 3 góly a vyhrály 5:2.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.
Olomouc: Špunar – Nesvadba, Přecechtě, Mudrák, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Přidal Š. – Havel, Zelinka, Přidal L., Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Přísažný, Ruda
Vítkovice: Bartošák – Bystroň, Bialy, Puchala, Řepa, Veřmířovský, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr. Rajčan, Schauer, Macho, Melovský