Mládí a zkušenost pro vsetínský útok. Přichází Jakub Doktor a Branislav Rehuš

Redakce • 01.05.2019

V první den přestupového období jsme vám již představili první dvě posily. Gólmana Ondřeje Bláhu a útočníka Davida Tůmu. Po těchto prvních dvou příchodech pro vás máme další dvě nová jména. Opět jde o posily do útoku. Vsetínský dres budou nově hájit Branislav Rehuš a Jakub Doktor. Oba hráči uplynulou sezonu nastupovali v dresech soupeřů Vsetína. Nyní budou společně hájit zájmy vsetínského klubu.

Slovenský útočník patřil v uplynulém ročníku k nejproduktivnějším hráčům Havířova. Přesněji řečeno byl s pětačtyřiceti body (16+29) druhým nejproduktivnějším hráčem AZetu. Před sezonou si jej do klubu vyhlédl trenér Havířova Jiří Režnar, jenž jej znal z dřívějšího působení ve Znojmě. Sázka na slovenského útočníka se vyplatila a třicetiletý rodák z Malacek patřil ke klíčovým postavám týmu, který ve čtvrtfinále statečně čelil favoritovi z Českých Budějovic. Branislav Rehuš má již za sebou spoustu zkušenosti, když si vyzkoušel soutěž v Kanadě, Dánsku, Rakousku a Francii. Zúročené zkušenosti nyní bude uplatňovat v týmu Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka. Vítej Braňo!

Branislav Rehuš

► Datum narození: 24.12.1988 (30 let)
► Výška/váha: 184 cm, 89 kg
► Držení hole: levé
► Místo narození: Malacky (Slovensko)
► Bývalé kluby: Senica (SVK), Vítkovice, Peterborough (CAN), Poruba, Hodonín, Hernin (DEN), Znojmo, Mulhouse (FRA), Havířov
Profil na eliteprospects.com: ZDE

O Branislava Rehuše jsme hodně stáli, přiznává Radim Tesařík

„Branislav Rehuš je typ komplexního útočníka. Umí hrát velmi dobře směrem dopředu, ale také poctivě bránit. Je to univerzální hráč, o kterého jsme velmi stáli. Jednání byla poměrně rychlá a na spolupráci jsme se dohodli. Jsme moc rádi, že se nám jej povedlo přivést,“říká k příchodu slovenského forvarda Radim Tesařík.

Jakub Doktor je mladý útočník narozený v Jindřichově Hradci. V posledních sezonách se zabydlel mezi muži a během sezony prokazoval, že má v sobě potenciál stát se v budoucnosti ještě lepším hráčem. Hodně byl vidět v baráži, kdy se stal třetím nejproduktivnějším hráčem Motoru s pěti kanadskými body (3+2). Se čtyřmi kladnými body v tabulce +/- navíc ovládl v týmu tuto statistiku. Odchovanec českobudějovického hokeje se chystá na své první angažmá mimo svůj mateřský klub. Vítej Kubo!

Jakub Doktor

► Datum narození: 18.6.1997 (21 let)
► Výška/váha: 184 cm, 77 kg
► Držení hole: pravé
► Místo narození: Jindřichův Hradec
► Bývalé kluby: České Budějovice
► Profil na eliteprospects.com: ZDE

Kuba se chce neustále zlepšovat, říká Radim Tesařík

„Kubu Doktora už několik let sleduje trenér Luboš Jenáček, takže jej už hokejově dobře zná. Je to kvalitní mladý útočník, který se chce neustále zlepšovat. Při jednáních bylo hrozně důležité a z mé strany klíčový faktor, že Kuba k nám chtěl jít. Zájem tedy byl oboustranný a jsme rádi, že Kubu uvidíme v našem týmu,“ vyjádřil se k další útočné posile Radim Tesařík.