Mohli jsme uhrát lepší výsledek, uvědomuje si Šimon Jenáček

Helena Hegeďová • 31.01.2019

Sedmnáctiletý obránce Šimon Jenáček proti Kometě skóroval v přesilovce, s výsledným skóre však nemohl být spokojen. Valaši přijeli do Brna v oslabené sestavě a odjížděli s debaklem 2:9. „Myslím si, že nebyla chyba ani tak v těch mladých. Bojovali a můj názor je, že jsme určitě mohli uhrát lepší výsledek,“ říká a pojmenovává problémy, s kterými se vsetínská hra v zápase potýkala. „Rozehrané to bylo dobře, jenže pak bohužel přijde nějaká osobní chyba a tým na to zareaguje tím nejhorším způsobem,“ a dodává, že je ještě co zlepšovat.

Šimone, jak se hraje, když zápas přeruší něco jako vysklené plexisklo?
Je to samozřejmě nepříjemné. Řekněme, že jsme půl hodiny stáli, ale podmínky jsou pro oba týmy stejné. Nemůžeme se na nic vymlouvat. Když se po přerušení začalo hrát, tak jsme ještě dali gól, vedli jsme 2:1. Až pak se to zlomilo.

Hráli jste pak 30 minut v kuse, bylo to znát?
Nevím jak kluci, ale já osobně jsem to moc nepociťoval. Těch osm minut tam nejde až tolik cítit a když je to v tempu a hraje se, tak to moc neovlivní.

Na zápas jste nepřijeli v plné sestavě, co to způsobilo?
Kapitán Daniel Klímek byl zraněný, na repre jsme měli Marca Lukačku, pak jsme měli i nějaké kluky nemocné – Perňu (Vojtěcha Pernického) s Vášou (Janem Vašenkou). Dali jsme prostor mladým klukům, kteří se o to rvali. Myslím si, že nebyla chyba ani tak v nich, v těch mladých. Bojovali a můj názor je, že jsme určitě mohli uhrát lepší výsledek.

S jakým cílem jste sem do Brna jeli?
Je těžké si takhle dávat cíl. Věděli jsme, že jsme je doma porazili, ale teď máme oslabenou sestavu a oni hrají v plné, třeba i s Pláškem a tak. Určitě jsme sem ale nejeli odevzdaně a chtěli jsme hrát o slušný výsledek. A když se to pak zlomilo, tak jsme určitě chtěli uhrát alespoň ten jeden bod.

Soupeř začal aktivněji, ale vy jste se dostali do vedení. Bylo to pro vás po psychické stránce důležité?
První gól je vždycky důležitý a i po první třetině jsme pak vedli 2:1. Rozehrané to bylo dobře, jenže pak bohužel přijde nějaká osobní chyba a tým na to zareaguje tím nejhorším způsobem. Všichni se splaší, asi chtějí ukázat, že oni jsou ti, co to pak zlomí a zase vezmou vedení. Pak se to úplně rozložilo, zase se začaly dělat individuální chyby a dostali jsme šest gólů v jedné třetině, což způsobilo, že bylo okamžitě po zápase.

Vy jste byl ale tím, kdo tým do vedení v přesilovce dostal. Jak to tam vypadalo?
V podstatě jsme to tak měli natrénované. Tomík (Tomáš Ondračka) to dával na Frýďu (Lukáše Frydrycha), a ten mě hned z jedničky krásně našel krosovkou. Já jsem to chtěl vlastně popravdě přihrávat do prázdné Lukáši Jindrovi, ale dal jsem to ještě na první tyčku. Gólman to nečekal a padlo to tam.

V přesilovkách hrajete na postu útočníka, jak se vám tam hraje?
Jsem přeučený útočník, takže mi to není cizí. Hrával jsem tak většinu kariéry. Hraje se mi tam dobře, kluci si uhrají to svoje a myslím si, že nám to tak vyhovuje.

V základní době jste nakonec inkasovali 9 branek, kde se to zlomilo?
Asi už gólem na 2:2. Tým se úplně sesypal, nevím, co se stalo. Pak přišlo další střídání, prošlápl to tam jejich nejlepší hráč Plášek. I my jako první lajna jsme tam potom udělali chybu, když jsme je v naší vlastní přesilovce nechali ujet do přečíslení, což by se rozhodně nemělo stávat. Takže si myslím, že se nám to hned po jejich druhém gólu sesypalo a po druhé třetině bylo dohráno.

Stále byl ve hře ještě bod z prodloužení, co se stalo tam?
Víme, že v nadstavbě jsme silní a jde nám to. Taky jsme ale věděli, že Kometa tam má nesmírně šikovné kluky. Třeba Plášek je strašně rychlý, Minárik je taky šikovný. No a ve finále to tam ten Plášek i nějak plácl a padlo mu to tam.

O víkendu vás čekají Třinec a Vítkovice, jak vidíte tyto duely?
S Třincem jsme v základní části vyhráli dva ze čtyř zápasů, Vítkovice jsme taky jednou porazili, takže si na nějaké body určitě věříme. Musíme si s klukama vyřešit nějaké problémy v kabině a snad půjde náš výkon nahoru.