Musíme se více zaměřit na střelbu, nabádá po vyrovnání série Jakub Teper

Jan Tajzler • 14.03.2017

Semifinálová série se přesunula do Hodonína. Drtiči v bouřlivé atmosféře svého domácího prostředí dokázali znovu otevřít skóre utkání jako první. Vsetín ovšem tentokrát zvládl najít odpověď a ve třetí třetině skóre definitivně otočit a stav série srovnat. Pocity splněné povinnosti prožíval po utkání i obránce Valachů Jakub Teper: „Stejně jako v neděli, tak i dnes šlo o těžký zápas, ale tentokrát jsme do toho dali více srdíčka a to nám dnes pomohlo k vyrovnání série,“ cítil po utkání spokojenost vsetínský obránce.

Valaši odjížděli na jižní Moravu s jasným cílem. Po nedělním nečekaném vítězství Drtičů v prodloužení museli zelenožlutí dotahovat jednozápasové manko. Podařilo se, Vsetín zvládl ve třetí třetině druhého semifinálového utkání vstřelit tři branky, které mu zajistily vítězství 4:2 a srovnání stavu semifinálové série. „V každém případě cítím velkou úlevu. Stejně jako v neděli, tak i v úterý to byl velice těžký zápas. Oproti tomu prvnímu zápasu si myslím, že jsme do toho dali více srdíčka a to dnes rozhodlo, abychom srovnali sérii,“ sdělil po utkání spokojený Teper.

Vsetín se v úterním utkání opravdu prezentoval větším hráčským nasazením, především v útočném pásmu Valaši hýřili mnohem vyšší aktivitou než v úvodu série. Přesto se nedařilo útočnou převahu přetavit v branku, navíc Vsetín v první třetině promrhal dvě početní výhody. Za bídnou efektivitou vsetínských střel však Teper nehledá vynikající formu brankáře Kotvana. „Je pravda, že i když jsme dali z přesilovek dvě branky, tak nám příliš nejdou. Nechci shazovat výkony brankáře Kotvana, chytá výborně, ale myslím si, že mu to hodně usnadňujeme tím, že málo střílíme. Pořád se snažíme vymýšlet nějaké nahrávky a hrát to do prázdné brány. Musíme se mnohem více zaměřit na střelbu, jedině tak zvedneme naší produktivitu a efektivitu v zakončení.“

Hodonín proti Vsetínu vycházel v obou duelech ze skvěle zajištěné obrany. Vsetínští však ve druhém utkání zlepšili přechod do útočného pásma. Drtiči ovšem bránili s vervou a s maximální bojovností se snažili eliminovat útočné vpády zelenožlutých. „Čekali jsme, že Hodonín se bude v této sérii prezentovat takovou hrou, že budou bránit a na nás bude, abychom tvořili hru. Samozřejmě není příjemné útočit pořád do plných, ale myslím si, že máme v týmu takovou kvalitu, abychom se i přes jejich urputnou obranu dokázali prosadit,“ neskrývá alibi Teper.

Kopřivnická posila Jakub Teper byl v úterní odvetě na ledě hodně vidět, významně podporoval útočnou činnost mužstva a své si odpracoval také v defenzívě. Zcela právem tak obdržel po utkání putovní klobouk pro nejlepšího vsetínského hráče. „Musím říct, že se mi hraje solidně. Na ledě dostávám od trenérů dostatek prostoru, s herním vytížením jsem maximálně spokojený. To, že se mi podařilo vzadu dnes zblokovat několik střel, to je samozřejmě moje práce, a pokud se mi podaří pomoct týmu i dopředu, tak je to jedině plus.“

Obětavou hru předvedl Teper především ve vypjatém závěru, kdy Drtiči stále cítili šanci na vyrovnání a možnost dostat utkání znovu do prodloužení. Při tlaku domácího týmu byl vsetínský obránce sestřelen a zůstal ležet otřesen na ledové ploše. „Tam se odrazil puk před branku, kde se k němu dostal hráč Hodonína a pálil přímo z voleje. Chtěl jsem do té rány skočit po nohách, jak by se mělo, ale bohužel jsem tam šel předkem těla a trefilo mě to zespodu do dresu na bradu. Nic příjemného, ale do dalšího zápasu to bude v pohodě,“ ujistil vsetínský obránce.

Semifinálová série se nyní vrátí zpět na Valašsko. Vsetínští budou usilovat o obrácení série ve svůj prospěch a zároveň doufat, že se nebude opakovat herní výpadek z prvního utkání. K tomu bude zapotřebí zintenzivnit střelbu v početních výhodách a zapracovat na efektivitě v zakončení. „Určitě se na to musíme zaměřit. Pokud však předvedeme stejný výkon jako v úterý a vyvarujeme se zbytečným faulům, pak bychom se neměli obávat o neúspěch,“ dodal sebevědomě Teper.

Vsetínský borec se na závěr vyjádřil také na adresu vsetínských příznivců, kterých do sto kilometrů vzdáleného Hodonína zavítalo opět velké množství a i díky jim se úterní odveta odehrávala ve vynikající atmosféře. „Naši fanoušci jsou perfektní. Já osobně jsem nikdy takovou podporu nezažil. Osobně si myslím, že ani ve WSM Lize nemají takové fanoušky, jako máme my a jsem za ně moc rád,“ uzavřel po srovnání série obránce Jakub Teper.