Musíme začít střílet branky, jinak nebudeme vyhrávat, ví po zápase s Frýdkem Stanislav Báchor

Pavel Tajzler • 10.10.2013

Po dvou vítězných utkáních s Novým Jičínem a ve Valašském Meziříčí přišla další porážka a co hůř, byla to již třetí ztráta bodů z pěti domácích zápasů. Tahle statistika nemůže nechávat v klidu žádného vsetínského fanouška. Úhlavním nepřítelem Valachů je zatím žalostná koncovka. ,,Neproměnili jsme několik stoprocentních šancí, které pokud nezačneme dávat, tak těžko budeme doma vítězit, protože na dvě branky se vyhrát moc nedá." potvrzuje nejmladší člen zelenožluté obrany.

Stando, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Začátek se nám opět nepodařil, dostali jsme rychlý gól a mohlo být hůř, ale naštěstí Hromada další šance soupeře pochytal, jinak mohlo být po zápase hned ze začátku. Pak jsme se naštěstí zlepšili, podařilo se nám v přesilovkách dát branky a skóre otočit. Poté jsme zase inkasovali gól v oslabení, kdy jsme si nepohlídali situaci před brankou. Hosté ve druhé třetině využili další přesilovku a my už jsme museli do konce zápasu jen dotahovat, což moc nám to nešlo, protože i nadále jsme dělali velké chyby. Nezbývá nic jiného než se z toho pro příště ponaučit.

Na domácí půdě se vám letos zatím moc nedaří. Čím to je, že se v loňské sezóně téměř nedobytná tvrz mění na stánek, kde si soupeři jezdí pro body?
Na to se taky ptáme. Klukům se loni doma dařilo, ale letos nedáváme branky, vázne i přechod do útoku. Dnes se k tomu navíc připojil fantasticky chytající Chvostek, který lapil několik stoprocentních šancí, které pokud nezačneme dávat, tak těžko budeme doma vítězit, protože na dvě branky se vyhrát moc nedá.

Frýdek opět předvedl svůj klasický hokej zezadu, na který jste jen horko těžko hledali recept..
Přesně tak, oni postaví obranu a velice těžko se tam prochází. Mají zkušené hráče, kteří si to umí pohlídat a následně chodit do rychlých protiútoků. V kritických chvílích dokáží podržet puk, uklidnit hru, přihrát si. To nám zatím chybí.

Klíčovým bodem zápasu byly nevyužité přesilovky. Hráli jste jich celkem deset a využili jen dvě. Hodně mrzet Vás může hlavně ta dvojnásobná ze třetí třetiny, kdy jste mohli srovnat s Frýdkem krok..
Souhlasím. Musíme to stále pilovat, trenér tomu věnuje v tréninku hodně času. Bohužel i v přesilovce 5 na 3 jsme měli jen dvě střely a to je strašně málo. Musíme se ještě víc tlačit do brány.

Celý zápas Vás provázela smůla v koncovce, měli jste spoustu vyložených šancí. I v závěrečném power-play moc nechybělo, aby se puk dostal mezi tři tyče. Co říct k tak žalostnému zakončení?
Musíme se z toho prostě poučit a stále na tom pracovat. Především zvýšit tlak do brány a být důraznější v předbrankovém prostoru.

Co říkáte na svůj dnešní výkon? Asistoval jste u dvou branek, můžete být spokojen?
Body byly při přesilovkách navíc nepomohly ke třem bodům, takže být spokojený rozhodně nemůžu. Bohužel ani z mé strany to dnes nebylo úplně ono.

Jak byste zhodnotil zatím vystoupení A-týmu v letošní sezóně?
Zatím to není ideální. Měli bychom hlavně začít vyhrávat doma, protože venku nám to dlouhodobě moc nejde. Tím, že se nám doma moc nedaří, víme, že musíme zabrat a i ze soupeřových hřišť přivést nějaké body. Hlavně musíme začít střílet branky, to je alfa a omega všeho, tak snad se to zlepší.

Teď zajíždíte na led nepříjemné Opavy, která vyznává podobný styl hokeje jako Frýdek. S čím tam pojedete?
U nich doma je to v podstatě ještě těžší. Hraje se tam velice špatně. Musíme hrát hlavně ze zabezpečené obrany, takový ten poctivý hokej a pokud možno zkusit skórovat z rychlých brejků. Vzadu nás určitě podrží Hromada, který chytá výborně. Určitě se o body budeme rvát a snad se podaří nějaké získat.