Mužstvo jako my si dvoubrankové vedení musí umět pohlídat, ví Jakub Teper

Redakce • 15.11.2018

Třetí prohra ve venkovním utkání v řadě nenechala po zápase vsetínské hráče chladnými. Jakub Teper po zápase litoval promarněného dvoubrankového vedení, které dle jeho slov si tým jejich kalibru musí umět pohlídat. To se však nestalo a Frýdek-Místek ještě během první třetiny otočil stav zápasu ve svůj prospěch. "Začali jsme asi panikařit, nedovedu si to vysvětlit," kroutil hlavou obránce s číslem sedm na zádech. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka budou mít už v sobotu v Ostravě šanci prolomit venkovní nezdary zápasem v Ostravar aréně proti Porubě.

Kubo, váš vstup do zápasu byl skvělý, souhlasíte?
Určitě, řekli jsme si, že do toho musíme kopnout. Chtěli jsme hrát aktivně od začátku, dostat je pod tlak. Myslím si, že dobrý vstup do zápasů nás ještě před reprezentační pauzou zdobil, že jsme do utkání uměli vletět. Povedlo se a vedli jsme o dvě branky.

Domácí však ještě v první třetině dokázali vyrovnat a strhnout vedení na svou stranu. Co se stalo?
Co k tomu říct. Udělali jsme chybu a inkasovali, což se stává. Ke druhé brance domácích se raději ani nebudu vyjadřovat, to ať si každý udělá obrázek dle videa sám. Třetí branka už nevím, jak padla, ale prostě zkazili jsme si to sami. Tohle se nesmí stávat. Mužstvo jako my si takové vedení musí umět pohlídat. Pokud vedeme o dvě branky, nemůžeme neustále zběsile útočit a vymýšlet nesmysly. Musíme více využít toho, že do utkání umíme vstoupit, poté se hře přizpůsobit a postupně přidávat další branky.

V době vašeho dvoubrankového vedení jste domácí prakticky nepouštěli z pásma, ale po trefě Martynka se domácí nastartovali. Čím to, že jste na to nedokázali reagovat?
Někdy to tak je. Padne gól a tým co ho dá se nastartuje. Nám to trochu svázalo ruce, což se nesmí stávat. Viděli, že to jde a využili toho. Začali jsme asi panikařit, nedovedu si to vysvětlit. Pak už jsme všichni viděli, jak to dopadlo.

Ve druhé třetině se hra srovnala, stejně tak i skóre. Měla rozhodnout třetí třetina. S čím jste do ní šli?
V kabině jsme si říkali, že zápas přetáhneme na svou stranu. Nepřipouštěli jsme si, že by to mohlo dopadnout v náš neprospěch. Řekli jsme si, že na ně vletíme a urveme to. Věřili jsme si. Bohužel opět naší nedisciplinovaností jsme domácím dali přesilovku a inkasovali.

Bylo to dle vás rozhodující moment zápasu?
To si nemyslím. Těch momentů bylo více. Možná první třetina byla rozhodující. Zápas jsme však mohli strhnout na svou stranu ve více momentech, těch šancí bylo spoustu. První třetina měla skončit 4:0 pro nás a bylo by po zápase.

Jak si vysvětlujete to, že se vám venku nedaří bodovat?
V Havířově ani v Třebíčí jsme nedokázali vstřelit branky, a naopak jsme lehce inkasovali. S Frýdkem-Místkem už to bylo lepší, dali jsme čtyři góly, ale opět jsme moc inkasovali. Když budeme stavět na tom našem nasazení z prvních deseti minut zápasu s Frýdkem, na obětavosti a lepší disciplíně, tak by se nám takové porážky už neměly stávat.

V sobotu vás čeká další venkovní zápas. Tentokrát s Porubou. Jak se připravíte?
Úplně stejně jako na ostatní. Musíme si dát do hlav, že musíme hrát od začátku na sto procent. Musíme na ně vletět. Myslím si že máme kvalitní tým a když budeme plnit co máme, tak v sobotu vyhrajeme.