Na Lapač přijede Technika. Dočkají se Vsetínští prvních bodů?

Petr Vychopeň • 19.09.2009

Tempo druhé ligy pomalu nabírá na obrátkách a konkrétně pro Vsetín to znamená druhý pokus na zisk prvních bodů. V prvním kole totiž zelenožlutí podlehli nováčkovi z Frýdku-Místku 2:3 a středeční střet s Přerovem se přesunul na příští týden. Nyní tedy stojí před koučem Hlobilem a jeho družinou druhé domácí představení, tentokrát na Vsetín zavítá VSK Technika. Utkání začíná v sobotu klasicky v 18:00. Nutno dodat že to Valaši nebudou mít vůbec lehké. Blansko, které v prvním kole zdolalo Přerov a ve druhém podlehlo Hodonínu, určitě nedaruje body zadarmo.

Mezitím co Vsetín nestačil před domácím publikem na Frýdek-Místek, blanenští hokejisté soupeřili o body s hosty z Přerova. Na tom, že domácí zápas zvítězili, měl velký podíl střelec první branky Pálka. Hosté se však nedali a koncem druhé třetiny srovnali stav prostřednictvím Faltýnka. Když ovšem Technika v 51. minutě přidala druhý gól, s Přerovem to šlo od desíti k pěti. Všechno ještě dokonal o dvě minuty později opět Pálka a se Zubry bylo hotovo. Tři body za výhru 3:1 zůstaly v městě u Macochy.

V druhém kole vysokoškoláci narazili na rozjetý Hodonín. Utkání se nakonec proměnilo v kanonádu, přičemž v roli střelců figurovali především Drtiči. Už v první třetině dali najevo svou převahu třemi brankami oproti jedné inkasované. Suma sumárum padlo celkem dvanáct branek v, pro Brno, nepříliš lichotivém poměru 3:9. Za Techniku se trefil dvakrát Fischer a jednou Rajnoha.

Zda se tihle nebo jiní střelci blanenského klubu prosadí na Lapači se dozvíme v sobotní podvečer. Zápis o utkání z prvního domácího střetu hovoří o 1311 divácích, jaká bude návštěvnost tuto sobotu?

Sestavy z minulého kola

Valašský hokejový klub: Plšek - Trška, Šimek, Bezouška, Matula, Zavrttálek, Pšeja, Horák - Mokrejš, Matějka, Tesařík - Ašer, Štraub, Korčák - Sakrajda, Ševčík, Knebl - Mikeš, Klabačka, Finsterle

VSK Technika Blansko: Jirkův (23. Novák) - Pálka, Šindelář, Pazdera, Dufek, Maksa, Rajnoha M., Žalud, Úlehla, Hrůza, Benýšek, Mífek, Truhlář, Veselý, Látal, Kroupa, Tobiáš, Skácel, Fischer, Tesař, Rajnoha K.