Na Lapač se rád vracím. Když to bude možné, přijdu na každý zápas, říká Jiří Hudler

Pavel Tajzler, redakce • 08.08.2021

Ve čtvrtek se vrátil na místo, kde vyrostl pro světový hokej. Útočník Jiří Hudler navštívil se svým někdejším spoluhráčem z Detroitu Krisem Draperem vsetínský Lapač. Co se mu vybavilo? „Určitě vzpomínky z dětství. Zažil jsem tady spoustu krásných chvil a odcházel jsem odtud do velkého hokeje. Na Lapač se vždy rád vracím,“ řekl vítěz Stanleyova poháru z roku 2008. Co si myslí o prosincovém utkání Valachů pod širým nebem? Jak se mu líbí stavba nového stadionu ve Lhotě? A přijde se v nové sezoně podívat na hokej? I o tom se valašský patriot rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Sledujete, jak si Vsetín v posledních letech vede v Chance lize?
Samozřejmě sleduji. Vždycky se podívám, jak se Vsetínu daří, jak dopadl zápas. Minulou sezonu jsem zde byl na jednom hokeji, ale musím říct, že už nikdy nechci zažít Lapač bez lidí. Já se sem vracím, abych nasál atmosféru, nabíjí mě to. Vsetín dělá Vsetínem právě ta atmosféra, ale bez lidí to nebylo vůbec ono.

Uvidíme vás v nové sezoně na Lapači?
Pokud to koronavirová situace dovolí, tak určitě. Troufám si říct, že když budu na chalupě, tak zde budu na každém zápase. Na Valašsko jsem se vždycky rád vracel. Vždy, když to šlo, jsem byl tady. Jsem tady doma.

Co říkáte na to, že váš někdejší spoluhráč Radim Kucharczyk v 41 letech stále válí na ledě?
Je to neuvěřitelné. Jsem ale strašně rád. Radim je vsetínská legenda, srdcař. Navíc byl velkou součástí mé kariery. Moc mu přeji, aby mu drželo zdraví a hrál dál.

Dokážete si představit, že byste se v budoucnu angažoval v hokejovém dění, například zde na Lapači?
Ano, dokážu, ale nezáleží to jen na mně. Přemýšlím o tom delší dobu. Ve své kariéře jsem se učil od nejlepších hráčů světa. Člověk se za tu dobu naučí a odkouká strašně moc věcí. Chtěl bych své nabyté zkušenosti předávat dál. Navíc bych chtěl začít brát své děti na zimák. Pokud o mě bude zájem, tak se určitě budeme bavit. Dost možná už od letošní sezony budu hodně v kontaktu s trenéry a budeme probírat hráče, mé poznatky a podobně. Určitě bych však chtěl být přínosem pro trenéry a hráče. Management mě neláká, ten určitě dělat nechci.

Lapač jste navštívil společně se svým někdejším spoluhráčem z Detroitu Krisem Draperem. Byl pro vás právě Detroit stěžejním klubem NHL v kariéře?
Určitě ano, na Detroit vzpomínám nejraději. Měli jsme skvělý tým, partu, vyhráli jsme Stanley Cup. I když jsem si musel na svou šanci počkat. Tehdy pro mě bylo strašně těžké adaptovat se na NHL. Odcházel jsem ze Vsetína, kde jsem měl klíčovou roli. Najednou přijdete do NHL a vše je jinak. Nakonec to všechno ale stálo za to.

Vsetín čeká v prosinci po vzoru NHL utkání pod širým nebem. Co na takové projekty říkáte?
Je to určitě skvělý nápad. Jsem moc rád, že tam Vsetín bude a pokud to půjde, moc rád přijedu kluky podpořit. Já jsem hrál pod otevřeným nebem jednou v Chicagu s Detroitem. Hrálo se na baseballovém stadionu, kde bylo přes šedesát tisíc lidí. Zápas se mi povedl, dal jsem dva góly a na jeden nahrál. Vzpomínám si, že se mě novináři po zápase ptali, co říkám na zápas pod otevřeným nebem. Odpověděl jsem, že jsem na to zvyklý, protože když jsem byl malý, hrál jsem spoustu utkání pod širým nebem v Rožnově, ve Valašském Meziříčí nebo v Pardubicích. Tam se všichni kluci navlékali do roláků, měli jsme vyhřívané sedačky, ale já jsem hrál klasicky, protože jsem to několikrát zažil (usmívá se). Teď už je to trochu jiné, většina kluků nezná zimáky bez střechy. Ta doba byla krásná, kluci si to teď vyzkouší a doufám, pořádně užijí.

Ve Lhotě u Vsetína roste nové multifunkční sportoviště, jehož srdcem bude ledová plocha. Jak se vám takový nápad líbí?
Je to super. Každá sportovní hala, ať je na hokej, na fotbal či na florbal, je důležitá a nikdy jich není dost. Doufám, že se to panu Kotrlovi povede, moc mu držím palce. To, co jsem o projektu slyšel, mě nadchlo, a moc tomu fandím, bude to skvělé. Sport sjednocuje lidi a tenhle projekt je úžasný.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov