Na Vsetíně budou k vidění Medvědi, dočkají se Vsetínští vítězství?

Michal Veselý • 09.10.2006

V s e t í n – Fanoušci na obou stranách kopce Sirákova bijí na poplach, v rámci 13. kola hokejové extraligy přivítají vsetínští hokejisté na svém ledě svého největšího rivala, hokejisty HC Hamé. Jak už je zvykem, tak se oba týmy na sebe dívají se značným bodovým odstupem, zelenožlutí se drží na pěkném 13. místě, žlutomodří zatím okupují stříbrnou pozici. Poslední návštěva Medvědů znamenala pro Vsetín tenisový debakl 1:6, Vsetínští tak mají svému soupeři co vracet. Stará pravda ale říká, že derby nevyhrává favorit, tak to snad bude platit i v nadcházejícím střetnutí. Zápas začíná Na Lapači tradičné v 17:00.

Vsetín už čtyři kola nebodoval

Vsetínským se v posledních zápasech nedaří bodovat, v zápase s Vítkovicemi i přes množství šancí nedokázali překonat výborného Marka Pince. Jedinou branku vstřelil v přesilové hře Tomáš Demel. Přesilové hry jsou silnou zbraní týmu z Lapače, také v Plzni dokázali Valaši dvě přesilovky využít. Hra v nerovnovážném počtu hráčů na ledě bude rozhodovat i v zápase s Medvědy. Žádný z domácích hráčů není zraněný, bohužel se ale kabinou přehnala viróza, která měla dle kouče Vlacha vliv i na nedělní porážce v Plzni. Doufejme, že se naši hráči dají dohromady a podaří se jim zvítězit.

Zlín čtyřikrát v řadě bodoval

Zlínští hokejisté chytili druhý dech, po třech porážkách za sebou dokázali 4x v řadě bodovat, cenné je zejména vítězství na karlovarském ledě na nájezdy. V nedělním kole dokázali Medvědi se štěstím porazit České Budějovice a udrželi se tak na druhém místě tabulky. Velice dobrým výkonem se prezentoval centr Petr Leška, který zaznamenal 4 body, za dvě branky a stejný počet asistencí. Na marodce HC Hamé je první brankář Igor Murín, který má v ruku v sádře, na jeho místě se představí talentovaný Jakub Čech. Dalšími zraněnými jsou obránce Vosátko a útočníci Kovář s Okálem. Vsetínští diváci se ale můžou těšit na exvsetínského Pavla Zubíčka a také na Marka Melenovského, jehož gól rukou straší Sasu Hoviho ještě dnes.

Vzájemné zápasy v sezóně 2005/06

HC Hamé Zlín – Vsetínská hokejová a.s. 2 : 1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
31. Blaťák (R. Král, Melenovský), 60. Melenovský (R. Král) – 6. Tomík.

Vsetínská hokejová a.s. – HC Hamé Zlín 1 : 1 po pr. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Rob (Gorev, Hruška) – 2. Rachůnek (Barinka).

HC Hamé Zlín – Vsetínská hokejová a.s 2:1 po pr. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
28. Kristek (Král, Hamrlík), 64. Zubíček (Barinka) – 47. Stantien (Horák, Bauer).

Vsetínská hokejová a.s. – HC Hamé Zlín 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky:
32. Jenáček (Steiner, Květoň) – 23. Gardoň (Mokrejš), 34. Blaťák (Hamrlík), 35. Benda (Hamrlík) 37. Melenovský (Galvas), 47. Nosek (Gardoň), 60 Benda (Leška, Blaťák).

Sestava z posledního zápasu

Vsetín:Štefl - Kučný, Hrabal, Stříteský (23. Bolf), Galvinš, Ostrčil, Brincko - D. Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Sakrajda, Rob - Dubec, Duba, Sabol - Berzinš, Škoda, R. Hubáček

Zlín:Čech J. - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Lučka, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, Čech M., Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, Pšurný R.