Na finále se těšíme. Bude to těžké, ale musíme se soustředit na naši hru, říká Luboš Rob

Redakce • 30.03.2022

Hokejový Vsetín je poprvé v historii ve finále druhé nejvyšší soutěže. V dosavadním průběhu play-off zdolali Valaši pražskou Slavii a prostějovské Jestřáby. Další protivník? Dukla Jihlava. Finálové boje se rozhoří na Lapači v neděli a v pondělí. „Určitě budou agresivní, nic nenechají zadarmo, budou blokovat střely. Myslím, že jejich velká devíza je týmová hra a vynikající gólman,“ předpokládá člen úderné elitní formace zelenožlutých Luboš Rob, jenž se se spoluhráči vrátil ve středu po krátkém volnu do plného tréninku.

Přišlo vám krátké volno po semifinálové sérii vhod?
Věděli jsme, že když zvládneme pátý zápas série, bude nás další utkání čekat za týden v neděli. Dostali jsme dva dny volna, sešli jsme se ve středu. Dva dny jsem strávil s rodinou. Chodili jsme ven, bylo hezky. Šestnáct, dvacet stupňů, sluníčko. Takové počasí bych bral po celý rok.

Jak se za semifinálovými boji s Prostějovem ohlížíte?
Na první pohled se může zdát, že to byla lehká série, ale určitě to tak nebylo. Do semifinále jsme vstoupili výborně, zvládli jsme první dva domácí zápasy. Chtěli jsme na to navázat i u nich, ale bohužel jsme třetí duel v Prostějově prohráli. Byla to škoda. Naštěstí jsme zvládli ten pátý na Lapači. První třetina skončila tak, jak skončila. Sedlo nám to víc než proti Slavii, která byla opravdu výborná, my měli problémy a byli kousek od vyřazení.

Dá se říct, že vás Slavia ve čtvrtfinále velmi dobře připravila na další průběh play-off?
Byla to ohromně těžká série. Šlo o čtvrtfinále, kde mají týmy víc sil. Slavia hrála dobře, tvrdě, a nic nám nedarovala. Těžko jsme překonávali jejich obranu i brankáře. Za stavu 2:1 na zápasy jsme hráli prodloužení. Stačila jedna střela soupeře, která by skončila gólem, a dávno bychom tu nebyli. Myslím, že tehdy se ukázal charakter našeho týmu. Jsem na kluky pyšný, jak jsme to zvládli, i když nám tehdy někteří hráči chyběli. Od tohoto zápasu jsme se odrazili a po čtvrtfinálové sérii to z nás trochu spadlo.

Zmínil jste první třetinu pátého semifinále, kterou jste ovládli 7:0. Kapitán Vít Jonák poznamenal, že takovou úvodní dvacetiminutovku nezažil. Co vy?
Také si nic podobného nevybavuji. Přiznám se, že mi bylo Prostějova až trochu líto, respektive brankáře Ondry Bláhy, kterého znám. Co jsme vystřelili na bránu, to skončilo gólem. Napadlo mě, že můžeme dát třeba dvanáct gólů, což by pro soupeře bylo nedůstojné a trochu i nezasloužené. Dotáhli to daleko, byla by to škoda pro jejich sezonu. Nakonec to dopadlo 8:2. Každopádně ta první třetina byla opravdu extrémní.

Ve finále vás čeká Dukla. Co se vám vybaví, když se řekne Jihlava?
Jihlava je můj nejčastější soupeř v kariéře. Hráli jsme s nimi snad každý rok v mládeži. Na sérii se těším a věřím, že ji zvládneme. A co se mi vybaví? Jihlavský stadion. Jejich dresy, vojáci, ježek.

Jaké jsou největší zbraně Jihlavy?
Každý rok si říkám, že papírově nemají zas až tak silné mužstvo, ale oni to pokaždé dotáhnou takhle daleko. Určitě budou agresivní, nic nenechají zadarmo, budou blokovat střely. Myslím, že jejich velká devíza je týmová hra a vynikající gólman. Bude to určitě těžké a musíme se na to připravit. Bude to určitě jiný hokej, než proti Prostějovu.

Dukla má také nebezpečnou první formaci Čachotský - Skořepa - Havránek, že?
Samozřejmě. To jsou všechno kvalitní hráči. Uvidíme, zda a jaké budou speciální pokyny vyloženě na tuto první lajnu. Pokud ale chceme postoupit do baráže, musíme porazit kohokoliv a zaměřit se na naši hru.

Vnímáte, že Vsetín žije finálovou horečkou?
Určitě, lidi dva roky čekali na to, až se sejdou na Lapači na play-off. Každý zápas nám vytvářejí vynikající atmosféru. A zejména pátý zápas čtvrtfinále proti Slavii byli neskuteční. Fanoušci jsou našim šestým hráčem a domácí prostředí je prostě znát. Věřím, že v neděli a pondělí přijde na stadion nejvíc fanoušků za celou sezonu. Těšíme se na to.