Na poprvé to nevyšlo, v neděli to však musíme urvat, hlásá Jakub Teper

Josef Kutěj • 09.03.2019

Jedním z nejvytíženějších hráčů vsetínského ROBE je Jakub Teper. Sympaťák vsetínských fans i v pátém utkání play-off o sobě dával dost znát. Sám vstřelil jednu branku a měl i další nadějné příležitosti, nicméně ani to Valachům k ukončení série nestačilo. A co sám ke smolnému utkání Kuba Teper říká? To si můžete přečíst v rozhovoru se vsetínskou sedmičkou.

Z Prostějova jste odjížděli s vedením na zápasy 3:1, s čím jste šli do pátého utkání?
Cíl byl jednoznačný. Ukončit sérii a postoupit. To se nepovedlo, ale to všichni viděli.

Jak se vám hodnotí utkání?
Hodnotí se mi opravdu těžko. Myslím si, že jsme po celou dobu utkání byli lepším týmem a myslím si, že to jde vidět jak na střelách, tak na ostatních statistikách. Hlavně na předvedené hře. Ostatně lidi, kteří tu byli na zimáku, tak ti to viděli. A já si myslím, že není třeba moc víc co k tomu říct. Možná si myslím, že jsme dnes nebojovali jen proti soupeři, ale víc to tady rozebírat nebudu. Nejsem tu od toho.

Prostějov vás vyučil v efektivitě, 55:18 na střely. Co k tomu říci?
Je to pravda. Co tam hodili, to tam spadlo. Byli šťastnější a díky tomu vyhráli. Nevím co nám chybělo možná trochu důraz. Ale myslím si, že jsme hráli dobře, že jsme na ledě nechali vše. Jak říkám, kdo to utkání viděl, viděl, že jsme jezdili na plno a snažili se. Bohužel to je play-off a takhle to prostě někdy chodí.

Když si vezmeme všechna ta utkání, tentokrát Prostějov začal hodně vlažně a tempo bylo pomalejší. Nepřizpůsobili jste se trochu?
Já nevím. Po pravdě jsme na ně chtěli vletět. Jestli se nám to povedlo, nebo ne to nevím. Jsem trochu z toho zápasu takový naštvaný, takže si tu první třetinu ani pořádně nevybavuji. Nicméně uhráli jsme ji 0:1, takže od nás nebyla úplně nejlepší, ale já si myslím, že od druhé třetiny byl na ledě už jen jeden tým, a to že oni dali víc gólů jako my, to se prostě občas bohužel stane.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem Vsetína, vstřelil jste první branku svého týmu, jak byste tu situaci popsal?
Myslím, že jsme měli přesilovku a oni nám tam vyhodili kotouč. Ondra Slováček to rychle otočil a vyhodil to na Tondu Pechance a já jsem se tam toulal vepředu. Tonda mi to prohodil a jel jsem sám na gólmana a prostě jsem to nějak zakončil. Byl to gól, ale bohužel úplně k ničemu. Raději bych se k tomu nevracel.

Co ovlivnilo utkání, když se nebudeme bavit o věcech, které nemůžeme ovlivnit?
Určitě se nebudu k věcem, které nemůžeme ovlivnit vyjadřovat. Ani se to nesluší a na to jsou jiní lidé. Nicméně ten kdo tu byl, ten viděl. Nic víc bych k tomu neřekl.

Bylo to nejtěžší utkání série?
Jednoznačně.

Většinu utkání jste měli tlak a pak Prostějov ujel a skóroval, jak to bylo náročné?
Ono to nikdy není příjemné. Hrajete, tlačíte a oni z ničeho nic dají gól. Stejné to bylo ve druhé třetině, oni dali branku na 2:0 a my jsme snížili a zase nás byl plný led, zase nevěděli, kde jim hlava stojí. Pak měli přesilovku 5 na 3, kdy jim to tam spadlo. Měli asi více štěstí.

Počet střel byl obrovský, více jak 90 pokusů na bránu, 55 doletělo k brankaři. Nepřipadalo vám však, že místy jste kombinace přetahovali místo jednoduchosti?
Možné to je. Když se moc chce, tak to někdy nejde. Myslím si však, že si nemáme moc co vyčítat. Myslím si, že jsme padali po hubě a hráli jsme co jsme mohli a myslím, že to všichni viděli.

Utkání je za námi, teď vyčistit hlavy a vzhůru do Prostějova? S čím tam pojedete?
Jasně, určitě vyčistit hlavy a zapomenout dnes na to co se tady odehrálo a zítra si odpočinout, potrénovat a do Prostějova odjet s jasným cílem -ukončit sérii!

Čekáte, že opět Prostějov bude hrát svoji hru s psychickým nátlakem?
Je to play-off. Nemůžeme čekat nic jiné. Jestli jim to přineslo ovoce dnes na Lapači, tak nemůžeme čekat, že budou zkoušet něco jiného. Musíme jít do toho stejně. Připravit se na to jak mentálně, tak fyzicky a musíme je naší hokejovostí zlomit. Je to hokej, a ten se hraje na ledě ne v hlavě.

Chcete ještě něco vzkázat fanouškům, kteří v neděli pojedou za vámi do Prostějova?
Určitě chci poděkovat. Ženou nás neskutečně dopředu a budeme jen rádi, když přijedou s námi do Prostějova a podpoří nás a pomůžou nám ten zápas vyhrát. Hrajeme spolu pro stejný cíl. Víme to jak my, tak lidi a moc si jejich podpory vážíme.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov