Na přesilovkách musíme zapracovat, uznává Martin Janáček

Helena Hegeďová • 12.11.2016

„Úvod nebyl podle našich představ. Nepřistoupili jsme k tomu nijak moc extra,“ hodnotil začátek zápasu proti Opavě Martin Janáček. Utkání s opavským Slezanem bylo sice dlouho bezbrankové, ale Valaši se nenechali vyvést z míry a ve třetí třetině rozhodl dvěma góly Jan Kolařík. Na obě tyto branky mu nahrával právě sedmadvacetiletý obránce. Podle jeho názoru hře zřejmě pomohlo i pozměnění formací. „Trenéři to ve třetí třetině trošku přeházeli, byl to takový impuls.“

Co byste řekl k úvodu do dnešního zápasu?

Úvod nebyl podle našich představ. Nepřistoupili jsme k tomu nijak moc extra, od toho se pak odvíjela hra. Řekl bych, že divákům se první třetina asi moc nelíbila. My jsme s ní také nebyli spokojení.

Co jste si říkal vy, když v prvních dvou třetinách nepadl gól?

Všichni jsme si říkali to samé. Máme ještě třetí třetinu.

V první třetině dvakrát zvonila tyčka a nedařilo se vám proměňovat šance, které jste si vytvořili. Jak jste to vnímal vy?

Nějaké šance jsme tam měli. Tyčky – to je prostě hokej. Bylo to 0:0 a naštěstí nám to tam ve třetí třetině napadalo a bereme tři body, což je pro nás dobře.

Nepodařilo se vám využít ani jednu přesilovku 5 na 3, kterou vám soupeř nabídl. V minulých zápasech se vám dařilo takovéto přesilovky využívat.

Tak my na těch přesilovkách musíme zapracovat celkově, ať už se jedná o přesilovku 5 na 4 nebo 5 na 3. Musíme se tam trošku víc hýbat a rozebrat si hráče. Dneska jsme tam měli dvě tyto přesilovky a bohužel z toho nepadla žádná branka, ale střely tam byly. Oni mají docela velkého gólmana a nám to tam prostě nespadlo. Gólman jim dneska chytal dobře. Bohužel. Snad to vyjde příště.

Nahrával jste na obě branky Jana Kolaříka. Hře očividně pomohla změna, která nastala ve třetí třetině.

Tak trenéři to ve třetí třetině trošku přeházeli, což nám asi pomohlo, byl to takový ten impuls. Zrovna Koláč (Jan Kolařík) šel k nám do lajny a byl dvakrát na správném místě.

V posledních minutách hrál soupeř bez gólmana. Viděl jste v této části hry nějaké ohrožení vaší branky?

Když má soupeř jednoho hráče navíc, tak je to vždycky ohrožení. Kdybychom k tomu třeba hráli oslabení, tak je to samozřejmě lepší, protože můžeme vyhazovat přes celé kluziště. Takhle z toho bylo zakázané uvolnění. Naštěstí to ale dopadlo dobře, Radim se zase trefil a bylo to 3:0.

Jak jste vnímal situaci, kdy byl Michal Šurý vyjetý na pravém kruhu a soupeř byl na kotouči?

On myslel, že mě ten hráč přeskočí, ale já jsem ho nepustil. Byli jsme vedle sebe, takže já bych ten puk dojel. Vyřešil to tak, jak to vyřešil. Naštěstí z toho nebyl gól. Něco málo jsme si o tom řekli. Ale tak, dopadlo to dobře.

Ve třetí třetině ze zranil Jakub Čuřík, co se přesně stalo a jak to s ním teď vypadá?

Já jsem to moc neviděl, ale říkal, že si to udělal sám. Má něco s nohou, s kotníkem. Zatím nic přesnějšího nevíme, ale snad to bude dobré.

Již v pondělí vás čeká dohrávka zápasu se Šumperkem, která začne za stavu 1:0 pro domácí…

Rozhodli o tom, že se začne za stavu 1:0, tak budeme hrát od stavu 1:0. Snad se nám podaří prodloužit sérii a přivést další tři body. Samozřejmě je to nepříjemné, že začínáme za tohoto stavu, ale takhle rozhodli a my se s tím musíme na šumperském ledě nějak popasovat.