Na takovéto tripy bychom měli jezdit častěji, myslí si Tomáš Frolo

Helena Hegeďová • 11.01.2018

Do minulého utkání kvůli trestu nenastoupil, v odvetě už byl však plně připraven v obranné dvojici s Radimem Ostrčilem. Řeč je o Tomáši Frolovi, který si v utkání připsal bod za jednu vstřelenou branku. "Chtěl jsem přihrávat, jako vždycky, ale Michal Žák mi to tam nahrál pěkně po modré a viděl jsem, že nikdo není volný," popisuje zkušený obránce svůj střelecký úspěch a přidává také recept na hru těchto mladých týmů "Jde o to, co nejdřív otupit tu mladickou chuť."

Tomáši, očekával jste takovýto zápas?
Neočekával. V prvním utkání jsem nehrál, jen jsem se koukal a byl to pro nás těžší zápas. Dneska jsme dali brzo góly, takže jsme jim to otrávili. O to jednodušší to pak bylo.

Jak už jste zmínil, včera jste nehrál. Jaké to pro vás bylo, dívat se jen ze střídačky?
Tak není to ideální, přeci jenom člověk sem cestuje takovou dálku a popravdě jsem byl více unavený, než kdybych hrál. Ale tak to je, za dva tresty 5 + do konce je automaticky stopka, takže jsem stál. Dneska jsem byl plný síly a užil jsem si to. Vyhráli jsme, a to je hlavní, protože nic jiného než šest bodů jsme nechtěli.

Když jste stál včera na střídačce, měl jste ke hře nějaké připomínky? Bavil jste se se spoluhráči?
Když člověk stojí o dvě poschodí výš, tak to vidí zase z jiného pohledu, takže jsem to trošku trénoval. Jasně, pokud jsem viděl něco, co by mohlo hře pomoct, tak jsem jim to řekl. Hlavně jsem se ale snažil povzbuzovat.

Před dnešním zápasem došlo k zasedání komise k projednání vašeho faulu. Kdy jste se dozvěděl výsledek a co vám bylo řečeno?
Ano, dneska se to řešilo, a kdyby mi k tomu trestu ještě něco přidali, tak bych nehrál. Volali mi v jednu, že to dopadlo dobře. Disciplinárka říkala, že to nebylo na víc, než to dopadlo, takže už jsme to potom neřešili.

A jak jste to viděl vy? Myslíte si, že trest byl adekvátní?
Já jsem se potom bavil i s jedním extraligovým rozhodčím, který říkal, že by to asi taky vyloučil, kdyby viděl ležet nějakého hráče po tvrdém zákroku. Raději dá 5 + do konce než nic, protože by to potom mohlo dopadnout v jeho neprospěch. Když si to ale potom rozklikl, zpomalil a přiblížil na videu, tak říkal, že to byl obyčejný, akorát tvrdý, zákrok. Hráč to moc nečekal, ale já tak hraju. Je to těžké, já už jiný nebudu. No a když má někdo 40 kilo a není připravený, tak potom to tak dopadne.

Myslíte si, že zápas ovlivnil začátek, který byl odlišný od včerejšího?
Ano, jak říkáte, ty vstupy do zápasu byly úplně rozdílně. Jde o to, co nejdřív otupit tu mladickou chuť. S týmy, jako třeba Kadaň a Benátky, jsou začátky hodně důležité. Pokud do utkání dobře vstoupíme, dáme nějaké góly, tak oni už potom nebudou tolik kousat, jako se to stalo třeba v prvním zápase.

Vstřelil jste druhou branku Vsetína. Věděl jste, že budete střílet, nebo jste chtěl přihrávat?
Chtěl jsem přihrávat, jako vždycky, ale Michal Žák mi to tam nahrál pěkně po modré a viděl jsem, že nikdo není volný. Tak jsem to nakonec vzal na sebe a vystřelil na lapačku. Ano, někdy se i mně podaří dát gól (směje se).

Na konci druhé třetiny byl blízko gólu Tomáš Vávra, jak jste tuto situaci viděl vy?
Možná to byl gól, možná ne. Není tady video, takže je těžší v takových případech rozhodovat. Řekli jsme mu, ať dá gól regulérní, který zůstane v bráně. Nakonec ho dal, takže je spokojený. Myslím si, že si ho určitě zasloužil.

Na konci zápasu jste měli čtyřminutovou přesilovku, v tuto chvíli jste vedli 9:1 a byla a vás vidět chuť vstřelit i desátou branku. Nehnali jste se trochu bezhlavě do ofenzivy a zapomínali bránit?
Kluci chtěli zabodovat a koncentrace už nebyla taková. Soupeř nám jezdil dva na jedna, jedna na nula. Takhle bychom to určitě hrát nechtěli.

Máte za sebou dvoudenní trip, mohl byste fanouškům přiblížit, jak probíhal?
Tak strávili jsme tu jednu noc, dva dny. První zápas jsme odehráli s trochu těžšíma nohama, ale dobře jsme se vyspali, dali si rozbruslení a už to bylo v takové větší pohodě než po příjezdu. Je dobré, že sem nemusíme jezdit dvakrát, přeci jenom je to dálka a já si myslím, že by se měl rozpis upravit tak, abychom na takovéto tripy jezdili častěji. Myslím si, že by se tím ušetřily síly a energie, protože cesta je dlouhá a D1 je hrozná. Takových návrhů už tu ale bylo milion a je to otázka na někoho jiného.

V sobotu vás čeká zápas s Třebíčí, která je nepříjemným soupeřem. Jak se na něj připravíte?
Ještě jsme ji neporazili, takže to teď budeme chtít změnit. Nehraje se nám s nimi dobře, mají urputnou obranu, takže doufám, že jsme se nevystříleli jako na posledním zápase, kdy jsme nad Kadaní vyhráli vysoko a potom jsme Frýdku nedali ani jeden gól. Určitě chceme bodovat. Jsou nad námi v tabulce, takže je bude prohánět, co to dá.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov